1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. IthoughtIwasAnAllien

    IthoughtIwasAnAllien Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2014
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    237
    Знам дека е така, на мислите најдобро да им се стави игнор. Преморена сум и ненаспиена ама се решив да излезам вечерва па многу ми е гајле за анксиозноста. Ќе ја тргнам оваа вечер и се надевам убаво ке си поминам. Ти посакувам убава вечер и на тебе и на сите :hug::hug:
     
    На doki55 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. doki55

    doki55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Е тоа е најпаметното Убав провод и поздрав
     
  3. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Дечки да ви се пофалам, бев на фризер и супер си поминав без никакваа паника и ако имаше гужва па морав да чекам цел саат. Имам нова фризурааа и убаво се чуствувамм :inlove::hug:
     
    На Mala Hembra, mal.ecka, kostadinka24 и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Emili12321

    Emili12321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    288
    bash se raduvam za tebe :D:D
     
    На natemila и Inkaaa им се допаѓа ова.
  5. Inkaaa

    Inkaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Od vecerva pocnaa kako da mi se zdrvuvaat nozete, kako da mi lazat mravi, da mi se vkocanuvaat od kolenata nadol. Pred toa se bese vo red, cel den go pominav so vnucite i bev stekna, ne znam sto mi stana naednas :(. Imal nekoj vakov problem? :/
     
  6. angelince123

    angelince123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2015
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    da jas ama nisto strasno samo ne obrnuvaj vnimanie
     
  7. Inkaaa

    Inkaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Fala Angrlince, se nadrvam deka e taka i ke pomine nabrzo
     
  8. angelince123

    angelince123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2015
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Sigurno kje ti pomine ic nemoj da da davas znacenje na toa mene ponekogas i tacetw mi trnat ama minliva faza samo zaboravi na toa kje se zacudis koga gi snemalo tie simptomi
     
    На smatka, mistrivce и Inkaaa им се допаѓа ова.
  9. smatka

    smatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    57
    Ке ни биди подобро знам со сигурност јас бев добро цела една година ништо не ми беше , сега пак ме повтори , ама треба да имаш вака на некој да кажеш некој што знае како ти е што го осетил на себе, така е полесно , други не можат да разберат.
    Само кажете ми дали и на вас ви иди чувство за повраќање секојдневно :/
    :* :* :* топли бакнежи ви праќам на сите
     
    На doki55 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. karpos 2015

    karpos 2015 Активен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Mozebi ne e vo temata ama mislam deka ova vredi da se pogledne i tokmu ovaa ni treba !!!!!
     
    На Emili12321 и smatka им се допаѓа ова.
  11. Inkaaa

    Inkaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    mene denes cel den mi se povrakase ama ne mu obrnav vnimanie i si otide, sega sum podobra. Stavi go na ignor, veruj ke ti bide mnogu podobro :) Te guskam :*
     
    Последна измена: 30 март 2015
    На smatka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Cleonika

    Cleonika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    464
    Здраво борци :) имам едно прашање пак...и јас бев ок се ок ми течеше деновиве добро се сносев со страв игнорирав и све...и вчера пред да заспијам а и неколку пати вака ми се има случено дали и на некок од вас кажете ми, само што ќе ги затворам очите и почнувам полека да се успивам ко некој немор в гради ќе ме стегне ќе ми дојде ко вознемиреност ко трема ама знаете како бран доаѓа наеднаш некоја трема и како лошење и ме буди..пробав 1000 пати да заспијам 4 саати се мачев истото ми го праеше ме будеше само при затворање очи и станав се напив пола хелекс пак реков барем да заспијам...и заспав некако еве ме сеа и уморна и потепана... не знам дали ви се случило така ? Градиве од стегање више мислам уморни ми се -.- поздравче до сите чувајте се...
     
  13. doki55

    doki55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Cleonika мене тоа со години ми се случувало а и сега повремено Јас единствено некако се стабилизирав кога почнав да дишам длабоко пред спиење и да бројам Така некако мислите ги скренував кон броењето а со дишењето ми се смируваше телото и ми доагаше сонот Сега без разлика како ми е а може ми стана и навика секогаш пред спиење дишам и издишувам длабоко и тој барем проблем ми помина иако се друго е каша попара што да ти кажам А стегањето во градите е пак друга приказна за која и јас немам лек Тоа непријатнао неможам да речам стегање но некое недефинирана болка мада неможам да ја наречам и болка и мене ми ствара притиснение и депресија Поздрав и не се секирај ке се средиш или ке се навикнеш но најдобро е да се опуштиш и на ништо да не мислиш
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sanja.sani

    sanja.sani Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    2
    дечки еве сум јас пак . стварно незнам што да правам очајна сум Ч( неможам ништо да правам пеку ден, цел ден сум вознемирена, се нешто ми е , имам многу обврски свадба ке правам а јас неможам како секоја нормална девојка да одам да си пазарам се што ми треба , а тргнам негде одма не ми е добро, не сум опуштена ... како да си помогнам? Ч( има ли спас од оваа чума веке , кога закажав свадба бев малку подобра , веке неколку месеци пак ке кажам пијам терапија , ама слабо некако делува изгледа Ч( треба да одам и за документи да средувам неможам самата помисла одма не ми е добро Ч( извинете вака на мојата негативност ама стварно ми треба помош
     
  15. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.255
    Допаѓања:
    124.735
    И мене после муабет за свадба ме фате паника и депресија,што чуда ќе бевме:devil:
     
  16. doki55

    doki55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    sanja.sani тоа ти е од возбуда и страв дали се ке постигнеш на време и стануваш панична и без орјентација Мене истото ми се случува тоа кога треба да одам некаде кога треба да ми догат гости или да чистам Толку се испанчам изгубам орјентација и ме фака некоја паника и срцебиење Дури ми се случува паниката и кога правам ручек дали добро ке го направам дали ке е на време и ред други глупости Но сето тоа кога ке помине ке се стабилизираш не се паничи а и во такви ситуации сите ја цувствуваат возбудата и паниката само што на другите не се толку негативно манифестира како кај нас На крај краишта речи се мора ова да го поминам ке издржам и се ке се заврши Во почетокот ке биде со голем напор но потоа ке го привикнес и телото и мислите и се ке биде во ред Не се секирај тоа се вообичаени бестрашни симптоми Се најубаво Поздрав
     
    На Cleonika и IthoughtIwasAnAllien им се допаѓа ова.
  17. Emili12321

    Emili12321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    288
    i mene isto taka ova mi se sluchuvashe i edvaj zaspivav noo traeshe 1-2 nedeli :) pred da si legnesh otidi vo tivka soba ili vo toalet i dishi dlaboko 5 minuti i ne misli na nishto
    i posle legni si i taman ke bide :D
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Emili12321

    Emili12321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    288
    wow kolku podobro se chuvstvuvam od koga go izgledav videovo :D
     
  19. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    Луѓе арни сте??
     
  20. doki55

    doki55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Lejlla како не сите сме ТОП да не ти пишувам и повтарам но барем се имаме сите тука да се тешиме и советуваме од лични искуства Поздрав
     
    На veren и lejlla им се допаѓа ова.