1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Честит Илинден на сите , за многу години
    Јас бев на одмор , и тоа во еден потежок период за мене .. Имав напади да, но еве уште сум жива фала на Господ. Ќе се опуштиш и радуваш со малечкото, неговата среќа ќе ти биде инспирација за секој нареден ден .. Јас дигам рака за да одиш на одмор ! (y) ќе си уживаш под чадор, изберетеси некое позитивно местенце,земиси некое списание или добра книга и уживај со твојата фамилија .. Се ќе биде во ред мила , нормално е сите имаме и добри и лоши денови.
    Еве мене ме стега во гради,одвај дишам,слабо спијам навечер и само се жалам ..
    Поздрав и само храбро, а воедно и нека ни е на помош денов ..
    Ве сакам
     
    На Cleonika и kostadinka24 им се допаѓа ова.
  2. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Болките во градите стануваат се појаки,како штипење некое,оштра болка, ве молам кажете дали некој имал вакво искуство , да не е нешто поврзано со срцето?
     
  3. perla24

    perla24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Od promaja ti e takvata bolka,kako stipenje,mi se slucilo i mene.Jas denes mn osekjam zamor,duri i koga sedam i mn sum napnata |-)
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    И јас сум напната цело време ова со болкава во градиве многу ме загрижува,ми се шири во грбот и раката ,незнам дали е на нервна база,сега ќе ми биде страв да заспијам
     
  5. perla24

    perla24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Mene levava dlanka me stipi i pecka,probaj ignoriraj go :*
     
  6. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Фала многу пред се за тоа што ми одговори. Се молам да бидеме сите подобри
     
    На perla24 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    Bubic ty za poddrskata.Inace denes i mene nekoja bolka kako iglicki vo glavata i toa samo od ednata strana.I da ne obrazlozuvam sto pravam sto guglam cel den.:x
     
    На bubic.k му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Тоа гуглањето сите не упропастува. И јас сум истата
     
  9. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    Здраво феминки... како ми сте? Ме немаше подолг период нормално затоа што бев добра :) бев на одмор, преубаво си поминав фаламу на Господ, арно АМА вечерва се вратив и сега баш си легнав, се опуштив, заморена сум многу од долгото патување и кога почна да ми прескока срцевто, да ми подзастанва, навистина многу страшно нешто, се случувало и друг пат да ми прилупа, да прави прескоци ама вечерва мислев готово ќе застани. Сега лежам и страв ми е да заспијам :(
     
  10. Natee2

    Natee2 Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Ако имаш дома напиј се Бедоксин или Б6 апче..не се плаши доста често и мене ми се случува тоа
     
    На lejlla му/ѝ се допаѓа ова.
  11. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Јасс ке се карам со тебеее, мене ме боцка, ме штипе, ми прерипува ццццц и позади во грбот ме наболува ама му викам ако ако важно чукаш и тука си. Душооо знаеш дека не е ништо ајдее опуштисееее. И временцево ни е за никадее. Ве гушкам добра нок :hug:
     
    На Cleonika и bubic.k им се допаѓа ова.
  12. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Нате ти си позитива на денот :l:
     
    На Cleonika, natemila и lejlla им се допаѓа ова.
  13. perla24

    perla24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Denes sum za nikade no neznam dali od anksot bidejki vaka ne sum se osekjala do sea.cuvstvuvam pospanost,kako da nemozam da ja drzam glavata na ramena,ocite mi pagjaat,malce i kako da mi se vrti.Mislev deka mi e nizok pritisokot no 105/65 mi e sekogas mi e tolku. Sovet??:^)
     
  14. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    isto mi e deneska, od vremevo ke e definitivno. Ako nemas obvrski lezi i odmaraj si doma :) i mnogu tecnosti :)
     
  15. mimiblack

    mimiblack Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    на сите ни е исто денеска и ја бев таква, многу вода и нешто за да ти го качи малку притисокот :D
     
  16. perla24

    perla24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Pa si vikam bolje pospana nego li na sonce da me fakja tahikardija,da mislam deka sekoj moment kje se onesvestam :) Povekje mi odgovara sto razladi malce
     
    На natemila и mimiblack им се допаѓа ова.
  17. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Ај заладено е, ке искочиме барем низ мало до некое паркче ке си се вртам на вртелешка и така ми се врти во глава хахаа :inlove:
     
    На perla24 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    И како што ви реков искочив со вртоглавици, се прошетав си поседов во паркче и сега еве ме домааа :) Добра ви ноккккк |-)
     
  19. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    448
    Еве ме и мене после цел месец. Бев на Малдиви на одмор вчера се вратив таѓу бев како нова и знаев дека кога ќе се вратам назад дома и пак симптоми ќе ми се вратат и стварно. Патував 8 саати со авион ништо не чувстував дури сама да не си верувам а сега поради нагла промена на време и клима пак сум како изгубена во просторот. Си замислувам како да сум на друг свет како да не сум јас да ми е се сон. Прекрасно си поминав а за жал докторот ми е на одмор до следен понеделник и се плашам како ќе ја поминам цела недела. Ве гушкам сите овде. Поз од рајот
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      271,2 KB
      Прегледи:
      14
    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      209,9 KB
      Прегледи:
      13
  20. mimiblack

    mimiblack Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Добредојде :))) не ти треба ни доктор ни апчиња ни ништо и јас порано правев такви филмови а уствари и после апчињата е се исто а докторите секогаш истото го кажуваат и истата терапија ни ја даваат што е нормално затоа што се соочуваме секогаш со истиот проблем. мој совет е да си кажеш дека ништо нема да ти се случи, како дошла паниката така и отишла, смирено, пушти си музиче, релаксирај се, диши длабоко и пиј вода со нешто солено или благо. се надевам ќе ти помогне :)))
     
    На Matea94 му/ѝ се допаѓа ова.