1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Ako vozish komercija ke ti dojde dobro...nikogash ne si na edno mesto i ni najmalku ne e monotona rabota :)
     
  2. zxcvbnm

    zxcvbnm Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    zdzravo jas denes bev na psihijatar po vtor pat prviot par mi prepisaa citram i od strav da ne stanam zavisna,i takvi stvari ne pocnav da gi pijam no ovaa anskioznost ne se trpi poveke i resiv pak da odam,denes bev pak mi prepisaa pak citram utre ke odam da gi kuppam i konecno ke pocnam da gi pijam,imate li vie nekoe iskustvo so ovie citram?i sakav da prasam imate li bolki vo teloto,jas na primer osven toa sto glavata me boli celo vreme imam bolki vo grbot polovinata nozete kako stra baba se osekam:(((((((((
     
  3. MilaJ

    MilaJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    14
    Луѓе ми треба совет сабајле имав страшна нервоза и првин ми се замагли видот после 5 минути ми помина па ми утрна десна рака за минута ми помина па ми утрна устата и тоа ми помуна сега само глава ме боли се плашам да не е мозочен удар фали имал некој ваков проблем
     
  4. sase pp

    sase pp Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    zdravo na site eve vejk 5 godini sum na antidepresivi vo posledno neman zelba za sex nemam nikakvi custva masko sum ednostanvo NE MI STANVA ima nwkoj vakov problem pozz do sitee
     
  5. azzurro

    azzurro Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    851
    Пол:
    Машки
    zdravo.Da ve prasham za kolku vreme pochnuvaat da deluvaat ad.Ja gi piem od prilika 4nedelje i samo spienjeto mie podobreno ?
     
  6. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Dali nekoj od vas cuvstvuva kako pecki vo glavata? I nekoja zestina?
     
  7. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Сигурно не е мозочен удар, од нервозата ти се намалува циркулацијата во мозокот и затоа имаш трнење, пецкање и слично. И мене ми се има случено слично вака ама јас не бев дома, малку ме фати паника ама кога видов дека нема кој да ми помогне, првото такси и одма дома па со моите на лекар.
     
    На MilaJ му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Andrijana@@@

    Andrijana@@@ Нов член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Jas da se pofalam i pokraj site srravovi otidov na raxgovor za rabota i me primija od utre pocnuvam no me fakja strav bidejki od predhonoto rab mesto napustiv poradi anksiozata od strav i red dr raboti i sega se plasam deka povtorno kje mi se sluci istoto a imam ogromna zelba da rabotam i sama da zarabotuvam ...pozdrav do site i ne se predavajte :)
     
    На blueberry93, natemila, bumbaroska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. stelaohrid

    stelaohrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2015
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    232
    Пол:
    Женски
    Nekoi od antidepresivite ne site go namaluvaat libidoto nemas zelba za sex a za impotencijata prasaj nekoe masko i razgovaraj so doktorot obavezno
     
  10. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Od nervozata se osekjaat peckanja vo glavata? I jas cuvstvuvam i mnogu se voznemiruvam strav mi e.
     
  11. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Нема потреба од страв само ќе си ја влошиш состојбата. Тоа што ти се случува е поради тоа што ти се стегнуваат крвните садови и во мозокот не стигнува доволно кислорот и затоа се појавува болка и пецкање и трнење. Ако ти се јавува често отиди на доктор да испиташ.
     
    На hoex му/ѝ се допаѓа ова.
  12. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Ne e cesto, ama me voznemiruva. Se e ova od stres i nervoza.
     
  13. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Знам дека е од стрес, ама сите имаме некој стрес и немир. Таков е животот, неможе се убаво да ни биде. Да имаше лек против нервоза и стрес прва ќе го земев без разлика на цена, ама нема. Пробај со некои природни препарати или чаеви од маточина, кантарион да видиш како ќе ти биде.
     
    На hoex му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Zdravo luge jas pak da pisam dali vi se slucuva da bidete otsutni dodeka drugite zboruvaat da vi e cudno koga zboruvate i da pazite da ne zgresite nekade i nesakate duri da zboruvate . Lele mene ovie dena me otepa ova ic ne mi se zboruva ii nekako kako izgubena sum a pijam 2 meseci terapija koga ke imam krajni rezultati se se plasam nemoj da ne e ankcioznost nemoj da imam tumor ili nekoja bolest kako sizofrenija.
     
  15. bumbaroska

    bumbaroska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2010
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Uh
    he bre mila psiha e jas vcera bev na lekar I koga I kazav na doktorkata za so sum dojdena mi rece kako li go primeti toa
     
    На Sun &moon му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Cudna sum si samata na sebe eve sega zedov edno apce valpam milsam se vikaa maku da se smiram . Kako se spravuvas ti so ova
     
  17. bumbaroska

    bumbaroska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2010
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Samo misli na nesto drugo I se ke se sredi
     
  18. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Probam tesko e ama ke se sredi eden den se nadevam gospod neka e so nas
     
    На bumbaroska му/ѝ се допаѓа ова.
  19. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    A znaete li vremevo kolku negativno vlijae vrz nas? Veke 2 nedeli samo se menja
     
  20. azzurro

    azzurro Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    851
    Пол:
    Машки
    ljudi eve pak mi doadjaa na pamet nekoi crni misli deka neshto losho kje mi se sluchi, me fakja panika sve mislim deka sum neshto bolen, iskreno ne mi se zivi vishe vake nikoj ne me razbira kako mi e a piem ad terapija edno 4 i nemam nekoi drastichni promeni osven spienjeto ne se izdrzue vishe vake neznam kako kje teram ponatamu.
     
    На Sun &moon му/ѝ се допаѓа ова.