1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. azzurro

    azzurro Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    851
    Пол:
    Машки
    terapija piem 4nedelje od prilika i samo spienjeto mi e podobreno
     
  2. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    Azzuro zosto ne pojdes da ti ja smenat terapijata moze taa terapija koja momentalno ja pies ne ti odgovara jas pijam terapija eden mesec I sum mnogu podobro.
     
    На elisabeta, deskarada, stelaohrid и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Jas pijam terapija 2 mesci pa nema nogu promeni malku samo mislam potrebno e poveke vreme da ima rezultat pogolem . I mene mi rekoa se e ok ama jas pak mislam deka nesto ne e i samo crni misli mi idat ednostavno nemozam vo nisto da uzivam . I mene ne me razbira nikoj i zato si trpam sama i prekrivam ama tesko mi e mnoguuuu sekoj den mi e prezivuvane ne ziveenje i uzivanje . Kako robot sum mnogu ubavo te razbiram AZZURO .
     
    На Merlin_Monroe, bumbaroska и azzurro им се допаѓа ова.
  4. zxcvbnm

    zxcvbnm Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    zdravo te molam pisi mi koj e toj covek i kade moze da go najdam,jas patam od anksioznost povekje od 5 godini no stana veke nepodnoslivo nemozam d stojam na nozete postojano mi se vrti,mi se slosuva mnogu cesto nemam sila za nisto,daj kazi mi moze ke najdam spas i jas od ovoj pekol
     
  5. zxcvbnm

    zxcvbnm Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    sakam da ve prasam pokraj vrtoglavicite,potenjeto,postojanite glavobolki imate li bolki vo teloto na primer jas imam mnogu bolki vo grbot i polovinata,pocnav da tonam i da se krijam sama pozadi sebe od ovaa pusta anksioznost no sega pocnaa bolkite da stanuvaat se pogolemi grbot me boli postojano za polovinata da ne zboruvam a glavobolkite i vrtoglavicata stanaa nepodnoslivi...zakazav na eeg snimanje na glava ke odam za2 dena se nadevam se ke bide vo red,mnogu sum isplasena :(((((((
     
  6. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Jassssss se mislam gubam kontrola na mene se od koga mi se sluci panicen napad kako da si go cuv imeto kako nekoj glas me vikw od togas nemozam da bidam mirna se mislam deka gubam kontrola nad sebe se mislam gotovo ova e sizofrenija se mislam ili posto nesto nadprirodno pa si praaam filmovi strasno e luge pomagajte
     
  7. azzurro

    azzurro Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    851
    Пол:
    Машки
    mojot problem e shto sum golem hipohondrik, bev na psihijatar mi rekoja deka imam silno izrazena anksioznost ja sve mislim deka e pogreshna dijagnozata, mislim deka imam trista bolesti i svarno osekjam simptomi a sum ispital sve i ok beshe i plus i na ushte 5 6 lekari sum bil mi rekoja deka ne se rabori za neshto seriozno, ja se osekjam katastrofa i doma se raspravam so moite pochnav da gi nerviram sekoj den mi e katastrofa ne mi se zivi vishe vake non stop mislim deka sum neshto bolen ova vishe ne se izdrue ve molim dajte nekoj sovet.
     
  8. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    I jas sum ista ziveam vo Avstralija nesakam poveke da se zalam na maz mi oti mu skisnav nemoze da me razbere iii mene mi se zdosade veke ovoj stravvvv jas neznam kako izdrzuvam i mene mi e tesko ne se trpiii veke . Se nadevam nekoj od forumot ke ni dade nekoj sovet da go primenime.jas celo vreme sum nervozna so trista filmovi vo glavata , iii nikako da se opustam da uzivam . Tesko mi e mi se placi nemozam ni da placam poveke .izvini so sum negativna ama sakam da spodelam da znaes deka isto se osekam kako tebe
     
  9. azzurro

    azzurro Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    851
    Пол:
    Машки
    i ja sum ist te razbiram potpolno im zdosadiv na site sekoj den mie pekol non stop se raspravam doma, i po lekari sekoj den odam katastrofa nikako nemozem da svatim shto se deshava so mene ne se izdrzhue vishe ova.sekoj den se polosho i polosho.
     
  10. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Ufff morame da bideme jaki morameeeeeee i jas koga pocnam da kazuvam za simptomi ili kako se osekam mi velat elelle do koga so ovie gluposti izlezi od toa ne misli a ne e tolku lesno nikoj ne razbira .jas nemozam duri da se prepoznaam koga se gledam vo ogledaloo kako da se izgubiv i nemozam da se pronajdam .mnogu mi e strav ama pak si velam moram da izdrzamm i da odam napred .eve pijam i ad 2 meseci veke malku promena ama ne golema i si velam lzosto ne rabotat sigurno ne e do niv i odma filmovi odma nervozi. Maka mi e od ova veke so nemozam da uzivam vo nisto .
     
  11. stelaohrid

    stelaohrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2015
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    232
    Пол:
    Женски
    Site sme isti ne ste sami, dosadi i bogu i ljudima hehe taka si velam terajte si terapii ke pomine...
     
    На Sun &moon му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Merlin_Monroe

    Merlin_Monroe Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Eve jas da kazam ne sum vlezena na forumov dva dena bidejki imav panicen napad tolku intenziven sto mislev 1000001% se onesvestuvam i umiram,urlav na cel glas nemozese majka mi da me smiri disev kako luda i duri malku se potsmiriv i od so bese tolku intenziven mislev deka mi se povtoruva t.e nekolku pati me fati napadot no posle nekako go iskontrolirav a se toa se sluci bidejki mi se zatna useto i jas brzo da meram pritisok i mi bese 75 so 115 taka neso i jas mislev gotovo nizok pritisokot ke se onesvestuvam i stanav do drugata soba i na vrata me presece,ja fativ majkami za raka pistejki ja odvleko do sobata kaj so se osekjam najsigurno i mozebi eden saat se opravav so panicniot napad.potoa se napiv heleks malku razgovor so majkami ubeduvanje deka ne mi e niso i stanav si prodolziv ko da ne bilo niso.no od togas mene mi ostana strav uste pogolem od toj napad i sega kako sekoj moment da se gusam..i sakav da prasam dali imate bolki vo predelot na vratot vo blizina na grloto nz kako da objasnam kako bolka na edno mesto trae nekolku sekundi i se pojavuva na razlicni mesta vo predelot na vratot vo blizina na grloto tuka no sepak ne e grloto... Pozz
     
  13. stelaohrid

    stelaohrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2015
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    232
    Пол:
    Женски
    Jas imam pritisok 90 so 60 tvojot bil normalen dzabe si ispanicila
     
    На blueberry93 и Merlin_Monroe им се допаѓа ова.
  14. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    I jas imam takvi bolki vo vratot i grloto kako peckanja a sto se odnesuva do pritisokot normalen ti e, mojot vcera bese 98/60 ama niskiot ne e strasen ne se sekiraj
     
    На Merlin_Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  15. dunja

    dunja Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    866
    Пол:
    Женски
  16. dunja

    dunja Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    866
    Пол:
    Женски
    Prestani so AD(dokolku e anksioznost )...masko si, zasatni na noze i junacki sooci se so problemite, resi gi.Fizicki aktiviraj se ....se ke pomine ...samo ignor na negativnite misli..pozdrav
     
    На veren, blueberry93 и natemila им се допаѓа ова.
  17. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Dali cuvstvuvate nekakvo cudno cuvstvo vo zeludnikot? Ne se bolki ama kako da se prevrtuva nesto cuvstvuvam
     
  18. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Jas custvuvam kako da mi mrda nesto lele mrdnati sme nie samo filmovi si praeme . Ke ni pomini eden den ke se smeeme na ova. Ve guskam site zaedno sme posilni dusiiiiii
     
    На dunja, MilaJ и hoex им се допаѓа ова.
  19. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Јас и болки имам, секој ден на различно место, ама ги игнорирам. Пред некој ден ме скина желудникот. Па како бодежи во глава 2-3 дена интензивно. Ама не пијам ништо, па светов нека се преврти. :)
    @Merlin_Monroe а ја со мојов притисок од 90 со 60 што пред неколку дена ми падна уште толку, што да кажам. :D
    Денес е убаво, гледам сончко ѕирка, идам на Водно.:sun: Со седење дома и стравови само, ништо не бива. Имајте убав ден.:hug:
     
    На hoex му/ѝ се допаѓа ова.
  20. bumbaroska

    bumbaroska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2010
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    A pak jas sekoe utro se budam so macnini ne mi se jadi dali I vie se custvuvate taka ili samo jas