1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. azzurro

    azzurro Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    851
    Пол:
    Машки
    dali nekoj ima nestabilnost pri odenje ili gubenje ramnoteza mene samo toa mi se pojavuva i koga odam mislim deka kje padnem a odam normalno duri i prebrzo
     
  2. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Mene non stop mi se vrti i se osekam kako zasamatena vo glava i gledam zamagleno , kako se mi se vrti , isto taka imam glavobolki, bolki vo grbot, zeludnikot, samo se osekam umorno samo mi se spie, nemozam da se skoncentriram , imam tresenje na racete, i uste mnogu drugi simptomi i uste nemozam da se ubedam deka mi se od ankcioznost se mislam gluposti .
     
  3. azzurro

    azzurro Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    851
    Пол:
    Машки
    istoto mi se deshava i mene nikako nemozem da se ubedim deka se e toa od anksioznosta ova vishe ne se izdrzhue gotovo.
     
  4. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Ne e gotovoooooo nemoj da se predavas imas luge sigurno okolu tebe sto te sakaat moras da bides jas i mene mi e tesko ama moram i si velam da bidam jaka probam da ignoriram kolki mozam rabotam na sebe i jas imam izrazena ankcioznost ama eve odam napred sekoj den mi e tesko kako vo son da sum ama nema da se predadam bidii jak i te molam nemoj da gubis nadez znaes mene nekogas sto mi pomaga napisi na youtube ana bucevic ima videa polno izberi si so sakas da slusnes vo momenti na golema panika i ubavo slusaj ja i pocni poleka da primenuvas .znam deka e tesko i mene mi e ama sekoj den pomalku i ke go naucime mozokot na pozitivni mislii . Nemoj da se predavas ne veli deka e gotovo tuka sum ako nesto ti treba ne se plasiiii
     
    На azzurro му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LUCI 99

    LUCI 99 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2015
    Пораки:
    912
    Допаѓања:
    2.743
    Пол:
    Женски
    Uste eden propadnat den pocna isto kako vcera, ke sakas lugeto da gi spois najbliskite no nemozes sto dobivas od toa ti? Nisto samo nervozi , ne mozat ni mojatawsoztojba da ja svatat a ne ni ocekuvam da ja svatat toa moze da go razberete samo vie , ok kako I da e , se obiduvam celo vreme na drugite da Im pogodam no nikako mene nekoj da mi pogodi zatoa I stradam . Sekoj za dusata svoja si gleda I toa e mormalno no zosto I jas ne sum takva sekogas razmisluvam dali na drugite im pogidiv a posledno za mene , e zatoa sto sum vakva si go odnesov.Ne sakam da se karam be sakam da vregam no tie me vregaat kutam sobiram vo sebe sama sum na svetov samo vie ja razbirate sostojbava I blagidaram sto ve ima
     
    На MilaJ и Sun &moon им се допаѓа ова.
  6. azzurro

    azzurro Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    851
    Пол:
    Машки
    i ja probuvam da ignoriram ama sekoj den mie katastrofa teshko mi ide ne znam do koga kje trae ova sve mislim deka e neshto drugo, sepak fala.
     
    На Sun &moon му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Ova sostojba ne e dojdena od eden den taa se gradi pa taka i treba vreme dodeka da iscezne .samo nemoj da se predavas imene tesko mi odiii ama sekoj den turkammm se trudam . I jas mislam deka e drugo nesto ama ovaa sosyojba ni prabi vaka ,vo momentot nemozeme da veruvame psihata si igra so nas ama ke vezbame sekoj den na sebe i ke probame da razbereme eden den samo nikogas ne se predavajjjjjjj . Sekoe losoo vo zivotot e lekcija iiii gradenje na pojaka licnost .samooooooo napreddd borciiiiiiiii ke se drzime zaedno site ovdeeee iiii ke staneme jaki i pametni luge . Pozdravvv i obavezno pusti si na youtube od ana videa gledajjj .
     
  8. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Na nas dobrite i so meki srca , emotivci , ova ni se desava ako bevme ladni bes custva ke bevme sega mozi na druga teme .ama akoo jas ova go gledam kako pat kon nekoj drug uspeh i kako skolo vo zivoyot. Nikoj ne ne razbiraa ama nieee ovde ke si dademe silaaa i pozitivnost za da izlezeme od ovoj pekol .dusiiiii ke se izborimeeeee veruvajteee i pred se veruvajte vo bogaaa . Ve guskam
     
    На Loco992 и LUCI 99 им се допаѓа ова.
  9. stelaohrid

    stelaohrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2015
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    232
    Пол:
    Женски
    Jas se budam kako vo euforija kako cel svet da lebdi okolu mene
     
  10. napoleon

    napoleon Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2013
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    Zdravo do site!
    Ne sum bil na forumot odamna gledam deka nekoi imate slicni problemi kako mene!Navise me maci problemot so glavata postojano mi e matna i imam blago zamaten vid slaba koncentracija i memorija veke dolg period raspolozenieto mi e promenlivo imam custvo na slabost na snagata veke sum ispital se,KT na glava,EHO i EKG na srce i stitna zlezda krvna slika i red drugi ispituvanja i konsultacii so doktori i site naodi se uredni.Naj macno mi e koga se menuva vremeto togas sum kako pijan vo glavata nekako sum otcuten zaboravam momentalni raboti ne mozam da se skoncentriram na citanje mi begaat bukvite od vid,sekoe utro sum umoren iako spijam dovolno i cvrsto,cudna rabota e ova cudo!Pozdrav!
     
    На Irina LMV и hoex им се допаѓа ова.
  11. Merlin_Monroe

    Merlin_Monroe Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Me interesira kako se spravuvate so izleguvanje?dali izleguvate i ako da so kogo,kako vi e koga izleguvate i kolku vreme ostanuvate ako odite vo kafic?jas nemozam nikako da se opustam se kako na brzanje nestrpliva sum da odam doma a doma mi e dosadno nemozam veke da izdrzam so da pravam dajte sovet nekoj ??
     
  12. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Eve sega pred malku imav panicen napad. Najprvo pocna da me boli vratot, pa tahikardii, tesko disenje, trnenje vo noze... A rodenden mi e denes ne sakam vaka da mi bide...
     
  13. zoceeee

    zoceeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    70
    hoex mene sinoka taka mi bese mn losoo mi trpnea nozete rakata leva na moment ne sija osekav pa mi otrpnaa prstite i mn me fana stravv si vikam lele gotova sum a i srcevo nekako mi preskoknuvaa
     
    На hoex му/ѝ се допаѓа ова.
  14. zoceeee

    zoceeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    70
    see e do vremeto i anksott uzivaj i sreken rodendennnn
     
    На hoex му/ѝ се допаѓа ова.
  15. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    среќен роденден :)
     
    На hoex му/ѝ се допаѓа ова.
  16. azzurro

    azzurro Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    851
    Пол:
    Машки
    ja sum katastrofa pochnuem da mislim deka ova ne e anksioznost mn mi e losho sve mislim loshi rab i deka kje mi se sluchi neshto ova nema kraj gotovo izvinite na negativniov post ama samo ovde mozem da se iskazem.dajte nekoj sovet nemam so kogo da zborim za ova.
     
  17. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Happy Birthdayyyy! И следниот да си го дочекаш без вакви маки. Ем среќен и весел! :party: :^: :hug:
     
    На hoex му/ѝ се допаѓа ова.
  18. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Fala vi ❤❤❤
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Jasmina85

    Jasmina85 Активен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2015
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site... posle dolgo citanje na vashoit forum resiv da pisam kako jas se custvuvam. Patam od abksioznost vise 8 godini... na pocetokot imav panicni napadi koi nemozev da gi kontroliram pa posetiv piahijatar i psiholog... se toa pomina poale tri godini i se cuatvuvav odlicno se do letovo koga povtorno dobiv panicen napad i zavrsiv na hitna so misla deka imam mozocen udar.Od letot do sega custvuvam postojani bolki vo vratot vo uvoto a vo posledno vreme i bolki vo koskite. napraviv bezbroj isptuvanja i se e vo red. ve molam za pomos i dali nekoj imal vakvo custvo i ove bolki da se od anksioNosta.
     
  20. sandrice25

    sandrice25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    172
    Пол:
    Женски
    Izleguvam sekogas koga neli imam prilika so ogled na toa deka imam malo dete. Go ignoriram momentot ,, sto ako mi se sluci nesto,, skroz. Odam po kafinja odam vo disko dali so mazmi dali sama so drugarki. Izleguvam preku den so deteto sama. No, mi se ima slucuvano da nemozam da ja docekam smetkata da platam, netrpelivoSt ogromna I taka uste poveke panika, pa se potis pa mislis gotovo toa e toa. I taka 5,10 pati I ke vidis ni ednas deka ne se slucuva nisto I ke pocnes sama da se kontroliras pa so tek na vreme nema ni da ti se pojavuva. Jas sum zastanuvala so kolicka so dete pa taksi sum fakjala za 100 metra pa trista drami. Sega si vikam eve ima milion lugje I da se desi neso ke pomogne nekoj I taka si teram :)))
     
    На bubic.k, Merlin_Monroe, Inkaaa и 5 други им се допаѓа ова.