1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Ете тaкa, сo сaмoдoвербa, здрaви сме, прaви сме, млaди сме мoжеме дa јa пoбедиме aнксиoзнoстa. И кaкo штo викa Дуњa, ИГНOР нa симптoмите. Имaјте убaв ден.
     
    На Marija_Maci и Cleonika им се допаѓа ова.
  2. pajton

    pajton Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Ооо јас денеска крш испив кафе касно накај 4 поручек сега осетив некоја вознемиреност во стомакот и жестина во пределот на градите го измерив притисокот ми покажа 150/80 но срцето не ми чукаше забрзано мислев дека ке ме пушти но уште ме држе таа вознемиреност во стомакот инаку не осекам паника ниту пак ми е лошо незнам што да направам дали да се напијам еден хелекс немам пиено 2 месеца
     
  3. MilaJ

    MilaJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    14
    Здраво на сите еве ме и мене после толу време никако да уживам во животот ми треба ваша помош. Ми се замагли видот едно 5минути така потоа ми утрнаа прстите на левата рака едно минута така па помина па ми утрна устата исто 1минута и помина кажете ми да не е некој удар а веке сум 8 недела од бременоста.
     
    На hoex му/ѝ се допаѓа ова.
  4. zoceeee

    zoceeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    70
    ne se sekiraj ne eudar toae od anksott imene mi e taka celdense mi trnee ama i vremeto vlijae na anksotveruvaj veli si nis ne mi e i se ke bide okk
     
    На hoex му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pajton

    pajton Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    dali nekoj ovie dva dena so ovie temperaturni razliki oseka nekoja vlosuvanje mene vcera mi bese zananikade edvaj go isturkav denot
     
  6. zoceeee

    zoceeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    70
    mene denes mi e krss celden so trpnjenje na racd teloo bolka i steganje vo gradite nekoja vrtoglavica
     
  7. pajton

    pajton Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Valjda od vremeto
     
  8. jasumtaa

    jasumtaa Нов член

    Се зачлени на:
    23 септември 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Осетив нешто позитивно во овој пост.. позитивна енергија. Ти завидувам на борбеноста, а јас еве се мачам со мисливе веќе 4 години. Не сум доволно силна за да се борам. Никој околу мене не ме разбира како ми е.. Ми треба малку поттик дека се ќе биде океј од некој што бил низ ова. Утеха барам само во форумов...
     
    На hoex му/ѝ се допаѓа ова.
  9. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Sakav da ve prasam dali i iako probuvate da ne mislite na losi raboti vi doagjaat simptomi? Primer ne mislev na nisto i naednas vilicata mi trne i vo grloto nekoe loso cuvstvo, pa kako da mi se premestuva nesto niz celo telo.
     
    На Altruisti му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Altruisti

    Altruisti Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    100 pati ne eden put mi se desi da ne mislim na simptom i da mi si desava nesto,eve na primer pred nova godinu bev na kafe i ne sum mislil deka ke se onesvestu i op eden put ked vide opaa se sobrale luge okulu mene, da napomenu od onesvestuvanje pocna ovoj Anksioznost kude mene od juli 2015 i od toj vreme kako na svi sto se boriv ss ovoj magicen krug nemozu da najde mir u dusa,i mislu deka kude svi sto su anksiozni ja mislam takoj deka nacinot na razmisluvanje ne e kako porano sto je bilo eve na primer nekoi simptomi sto gi dozivuvame ne znae covek i kako da gi kazuva i jas na psihijatar ne mozu bas celi simptomi da mu kazu se sobrale mnogu bidna del od mojot zivot i na svi ovde,Daj Boze da go pobediv svi ovde u forum i svi ljudi u svet ovoj anksiozen depresiven sindrom
     
    На hoex му/ѝ се допаѓа ова.
  11. VIRAGO

    VIRAGO Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
     
  12. VIRAGO

    VIRAGO Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Neznam no jas imam golem problem so nervite zasemetenist vo glava zestinin losene panicni napadi stegane vo vratot i soelicea i povtorno loso zamaten vid neznam mnogu mi e teski hellp
     
  13. VIRAGO

    VIRAGO Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
     
  14. VIRAGO

    VIRAGO Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Zdravo ti se macis cetiri a jas deset godini stalno po nekoj nov simptom tesko funkcionirav po doma a ako treba da izlazam od doma kako nekoj nemir osekam vo stomakot i potoa zestini steganje vidot slab stoeneto tesko kako zdrvena sum
     
  15. pajton

    pajton Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    И јас ги имам истите симптоми како вас но мене тоа толку не ме.плаши и загрижува јас си имам страв од апаратот за мерење притисок кога го мерам при стрес и напнатост ми покажува некои луди бројки,незнам како да го пребродам тоа ,како навика ми стана да го мерам..има ли некој вакво искуство да ме утеши.кога сум релаксиран 120/78 130/80 нормалка.
     
    На Delfina1977 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. VIRAGO

    VIRAGO Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
     
  17. VIRAGO

    VIRAGO Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Nemoj da se plasis,poodamna i mene mi bese taka strav od merenje na pritisok na dezurno koga ke mi go merea mislam id strav bpoveke ke mi se kacese ke ti pomine i ova,neka ne te zagrizuva ic a moeto e poloso so sekojdnevno steganje vo glava zestini i dr
    Ke pomine ne se sekiraj pozz
     
    На Delfina1977 и pajton им се допаѓа ова.
  18. VIRAGO

    VIRAGO Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
     
  19. Delfina1977

    Delfina1977 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    I mene decki denes ne mi e dobro, nervoza nekoja bez pricina, trnenje na race cel den, bodezi po celo telo, abe Bog da cuva! I sega sto da pravam? Da puknam mi ide. Zemete nesto pravete po doma, film nekoj gledajte, muzika relaksiracka...bilo sto....gledajte ja na youtube onaa od Split gospozana Ana
    Bučević
     
    На Sun &moon и sikica7 им се допаѓа ова.
  20. pajton

    pajton Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Колку ти е рекордот :D mene i do 170 ми се има качувано