1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. VIRAGO

    VIRAGO Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Doktorot od Kumanovo e Mice Duducki privaten nervopsiijatar kazete mi dalivie od Kumanovi go poznavate ve cekam pisete mi pozzz i ubav den
     
  2. VIRAGO

    VIRAGO Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Jas koga treba da odam negdeka osekam vo stomakot kako voznemiruvanje losenje maka stegane vo glava zestini preskoknuvanje na srceto bolki vo vratot steganje bolki vo kicma bjaki i odenjeto tesko se mislam deka ke se onesvestam pozz a koi simptomi gi imas dali kako mene pisimi
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  3. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.120
    Допаѓања:
    14.348
    Пол:
    Женски
    А дали чувствувате дека нешто ве турка? Јас така кога одев нешто на лево ме туркаше...
     
  4. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Da i
    mene taka mi se slucuva i kako golem nemir . Kako nesto ke mi se desi loso mislam a koga sum doma i vo blizina doma podobro sum
     
  5. Sun &moon

    Sun &moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Borci da ve prasam nesto pred nekolku meseci bevme na edno mesto so maz mi i imav panicen napat bev vo public toilet i kako da slusnav glas kako me vika posle toa nekolku vreme kako sekogas da slusav posle nekoj period mi pomina sega vcera bevme na istoto mesto i pak pocnav da slusam lele luige so mislite so e ova mozno li e da e nesto seriozno Kako sizofrenija?
     
  6. sandrice25

    sandrice25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    172
    Пол:
    Женски
    Ne voopsto ne e sizofrenija. Toa se vika potsvest I si raboti mn aktivno. Kolku vreme pred da otides na toa mesto ti mislese deka ke ti se sluci nesto takvo? MI se slucilo I mene na mesta kaj so sum imala panicni napadi da imam trema koga treba da odam pak ama znam od sto e taka I da dobijam pak panicen znam deka e od potsvest. Ne se plasi izvadi go od glava toj glas gleam dolgo vreme te maci.
     
    На Sun &moon му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Gozi78

    Gozi78 Активен член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    60
    Пол:
    Женски
    Neznam sto da vi kazam,majka sum na tri deca soprug koj me saka roditeli ,orijateli se ama jas vo dusava custvuvam ogroma praznina kako nesto da nedostasuva kako dupka,mi doagaat sekakvi gluposti vo glava sega pocna i da me stega levata strana podlakticata se do levata pleska,nekoj nemir vo zeludnikot se mislam mi se vrti i ke padnam,ostanav bez rabota i se zatvoriv doma se trudam,se boram sama so sebe ama tesko mi ide ... Bev na lekar mi dadedijazepam od 2mg ama nisto ne pomaga heleks nesmeam da pijam.Mi treba nesto sto ke mi ja vrati energijata i custvoto na sreka vo dusava ako nekoj znae kako pisete ve molam ...gledam ima polno kako mene pa dajte nekoj sovet kissss
     
  8. Mehmet

    Mehmet Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2015
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Машки
    Decki, a da ne ima probano nekoj od vas priroden antidepresiv Neoleksan ?
     
  9. VIRAGO

    VIRAGO Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Decki ne mi odgovorivte ve fakaat li zestini steganje vo glava losenje zamaten vid cuvstvo deka nasto ke vi se sluci stegnatost vo nozete i tesko odenje fala vi odnapred pisete mi ve molam mislam ke piludam
     
  10. pajton

    pajton Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    мене ми се случува тоа ама игнор , се ти е од анксиозноста написе денес едно пивце ке ти помине :) VITAMIN b и не му ја мисли
     
  11. perla24

    perla24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Od koga ne go sledam forumov,mnogu poubavo se cuvstvuvam
     
    На deskarada, Be-yO-nCe и pajton им се допаѓа ова.
  12. Sofceto

    Sofceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Женски дали ви се има случено кога имате страв како да имате некој глас од внатре и кога сакате да наоравите нешто ви вели не правете ќе ви се случи нешто?
     
  13. zoceeee

    zoceeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    70
    luee help cel den mi trni obrazot lev glavata i okotoo sto dapravam
     
  14. VIRAGO

    VIRAGO Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Ne se plasi ne e strasno se slucuva na nervna baza e ignor i ke pomine pozz
     
  15. Oli24

    Oli24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2014
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    3
    Sto te natera da odis vo Kumanovo kaj ovoj doktor,vo Skopje ima mnogu nevropsihijatri,dali si bil kaj nekogo vo Skopje.
    Ako veke si bil kaj ovoj doktor kakvi ti se vpecatocite dali si ja razbira rabotata,dali dava premnogu lekovi ili poveke se zanimava so psihoterapija????
     
  16. pajton

    pajton Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Lelle ovoa vrmeto dali ve pogaga cel den mibe glavata matna zamaten vid nervoza vo stomak nagon za povrakanje :(
     
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.281
    Допаѓања:
    101.241
    Пол:
    Женски
    Иста сум. Ќе помине.
     
  18. Gozi78

    Gozi78 Активен член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    60
    Пол:
    Женски
    Toa e pareza odi na lekar obavezno moze da se iskrivis vo liceto ne zivotozagrozuvacko megutoa moze da ostanat seriozni posledici ima lekovi i vezbi ke ti kaze doktorot najcesto se javuva od promaja koja ne ja custvuvame sto bi se reklo podmukla promaja moj sovet e da idesna lekar pozzz i pisi sto napravi...
     
  19. pajton

    pajton Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    I kako peperutki vo stomak cel den me kara na mokrenje
     
  20. VIRAGO

    VIRAGO Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Vo Skopje sum bila kade ne a za doktorot mi go preporacaa tie sto se sega izleceni i zatoa sega da vidam moze i mene ke mi se pomogne toj sto ima maka i na kraj svet ke otide samo za da si pomogne da mu bide dobro