1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    448
    Jas pa najmnogu sigurno doma se osekam i sega se vrativ zosto me fati stomak da me boli i zeludnik od nekoj nemir i sega neznam sto da pravam dali da izlezam ili doma da si sedam :(
     
  2. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    И мене не ми се излегува пушти си филмче релаксирај се со винце.
     
  3. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    448
    Jas sepak izlegov malce derealizirana se osekam valjda deka mestoto go smeniv posle 11 dena i taka.. Si vikam ako padnam ako mi stane loso imam koj da mi pomogne i taka sama si pravam eksurziii na mozokot hehe
     
    На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  4. jpwr

    jpwr Активен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2015
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Машки
    По нет сите викаат дека да, ќе видиме.
    Јас попладне идам у теретана, приквечер идам на кеј трчам по 6-7 км 5-6 дена во неделата.
    Само пред трчање си лапнувам по пола хелекс зошто при трчање исти симптоми како при паничен напад има нели, забрзано дишење, срцебиење, сува уста :D

    Јас може да се каже дека сум благодарен што имам анкс, пред тоа бев срамежлив, трчање/вежбање ни на крај памет не ми беше :punch:8) Си пијам апчиња и ич не се замарам, па и да треба цел живот да ги пијам ич не ми е гајле :P
     
    На ivana.0909, GirlLove, LUCI 99 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. ivana.0909

    ivana.0909 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    228
    јас сум сама дома и многу ми е страв не знам зошто многу сум вознрмирена не знам што да правам
     
  6. Sofceto

    Sofceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Понекогаш истото ми се случува и мене кога ќе останам сама дома ама најди си некоја занимација не исли ќе помини!
     
  7. mukimemedi

    mukimemedi Активен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    50
    Zdravo bev na bazen i posle odma mi iskocia vakvi tocki na raka videte na slika ve molam..samo na edna raka.

    Cekam odgovor od nekoj sho znae od sho moze da e.
     

    Прикачени фајлови:

  8. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Уште еден лош ден .. Внатрешно тресење на телото , губење рамнотежа , чувство како главата да ми се треси , немир , притисок во слепоочници .. аман аман амаан
     
  9. LUCI 99

    LUCI 99 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2015
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.725
    Пол:
    Женски
    I jas uste eden los den depresija custvo kako da sum robot solzi I navecer kako da imam bucava vo desnoto uvo, si sgresiv jas sto prekinav da vezbam sega mnogu sum zapadnata psihicki koj ke se bori od pocetok aman. A ova so bucava vo uvoto dali vi se slucuva ? kako da mi buci uvoto navecer
     
  10. Cicko Gorio

    Cicko Gorio Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    Ги читав повеќето од објавиве и знам како им е на сите што ги мачи анксиозноста. Се борам со анксиозност веќе 10 месеци и мене ми е исто ми се случува. Губам рамнотежа имам агрофобија, мислам ако седам дома ќе бидам добро ако излезам ќе умрам. Најпрво треба да си кажеш дека едноставно не е ништо и дека од тоа не се умира . Бев на милион лекари и сите минрекоа дека сум здрав. Почнав секој ден да шетам и да не мислам на вртоглавицата и губење рамнотежа. Ако никогаш не си се онесвестила или паднала . Нема од што да се плашиш. Колки повеќе му даваш важност на тоатолку повеќе ќе ти биде лошо. Сега од кога знам многу за болеста некои работи искрено ми изгледаат и смешни но во тие моменти кога не знаев ми беше многу многу тешко. За се што треба пиши ми и не само ти туку сите што им ттреба совет
     
    На bubic.k му/ѝ се допаѓа ова.
  11. perla24

    perla24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    172
    Пол:
    Женски
    Da, mene mi se slucuvala takva bucava vo levoto uvo
     
  12. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки.Веќе 5 дена имам анксиозност.Се започна од стерсот кој го добив поради џумка на главата мислејќи дека е нешто лошо со моето здравје.Сега тоа го нема но јас сеуште имам анксиозност,можеби бидејки сум претерано чувствителна личност.Пред 2 дена добив грчеви во мускулите,неможам да дишам како што треба,имам чудно чувство во градите нешто како chestburn,неможам добро да спијам итн.Цело време мислев дека сум болна од нешто,но кога ги видов резултатите од крвта видов дека не сум,но сеуште го имам тоа чувство и не знам како да се справам со тоа.Некои совети?Како да го искорнам ова чувство од градите и конечно да се почувстувам среќно?
     
    Последна измена: 1 август 2016
  13. Sofceto

    Sofceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Драга,и мојата анксиозност започна вака бев претерано загрижена за се баш како тебе дека сум болна од нешто,не си болна не ти е ништо тоа само ти си го мислиш,немој многу да се грижиш и опушти се
     
  14. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.800
    Допаѓања:
    12.102
    Пол:
    Женски
    Колку време ти траеа вртоглавиците? Какви ти беа?
     
  15. Cicko Gorio

    Cicko Gorio Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    Чувство како да лебдам . Нестабилност при движење . Повеќе од 5 месеци
     
  16. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    448
    Posle nevremeto sto go fati dozdot grmezite sega osekam kako nestabilnost vo glavata i se mislamm kako da mi se slucuva nesto so taaa neramnoteza pa i koga si dojdov od odmor me fatija sinusi obrazite mi trpnat i nad vegite me boli...defek cela sto da kazam
     
  17. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Луѓе помагајте веќе очајна станувам од ова чувство во моите гради.Со срцето се е во ред само неможам да дишам како да ми гори нешто таму како да се отарасам од ова чувство?
     
  18. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    448
    Ne misli go ednostavno napravi nesto sto mislis deka ke ti pomogne bidi aktivna citaj nesto zanesi se i ke bide po drugo :)
     
  19. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.800
    Допаѓања:
    12.102
    Пол:
    Женски
    Obrazite trpnat i nad vegja od napnstost, mi se slucuvalo cesto, ke pomine :)
     
  20. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.800
    Допаѓања:
    12.102
    Пол:
    Женски
    I napravi ispituvanja da vidis od sto e?