1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ББ и ЦЦ креми

Дискусија во 'Лице' започната од Lilit, 13 март 2013.

  1. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025
    која ББ крема би била најдобра за комбинирана кожа, имам чисто лице и не сакам да користам пудра, па дали можете да ми препорачате некоја.
     
  2. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Околу 300 денари :)
     
  3. Vivacity

    Vivacity Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2
    6 месеци ја користев ВВ кремата на Garnier Miracle Skin Perfector. Многу бев задоволна, но почнав да одам на дерматолог поради акните и мрсната кожа.. и тој ми кажа големо НЕ. :| :| :|
    [​IMG]
     
  4. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Да јас користам една бб од вери ми од орифлејм ииии со еден збор совршена е <333 презадоволна сум
     
    На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025
    случајно ја начекав ББ кремата на римел на попуст, ја зедов таа за матирање, мене ми се допаѓа, не се мрси кожата брзо, покривност има доволно за ББ крем...

    [​IMG]
     
  6. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543

    Колку пари е и од кај ја зеде :)
     
  7. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025

    незнам дали ја има во Македонија, јас ја купив од Романија, мислам дека беше 230 денари.
     
  8. SunshineYo

    SunshineYo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Имам нормална до сува кожа, дури многу сува околу носот и устата, а лицето ми е чисто, немам ниту брунки ниту црнки, само имам темни кругови околу очите, не подочњаци, туку кафени кругови. Дали ББ Крема би ми ги покрила и каква да користам. Пудра несакам да користам оти ми го уништува лицето, а за млада кожа е.. :|
     
    На Coco-Chanel му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Kiska

    Kiska Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2014
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    9
    да бб кремата кје ти помогни многу ставаја околу очите користи посветла од твоите темни кругови како лицето
     
    На SunshineYo му/ѝ се допаѓа ова.
  10. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    3.362
    Ако на другите делови од лицето немаш потреба од прекривање , јас би ти препорачала да си земепшдобра хидратантна крема наместо ББ зошто ББ кремиве не се многу хидратанти. За темните кругови земајси коректор посветол оедна нијанса од твојата кожа, мислам и сама ке си видиш кога ке пробаш дека посветлиот подобро ги прекрива темните кругови.
    Подобра комбинација од хидратантна крема и малку коректор не знам, ем кожата хидрирана е, диши зошто не е преоптеретенс со пудри :).
    Јас си правам вака понекогаш и ми се допага како ми изгледа лицето.
     
    На SunshineYo му/ѝ се допаѓа ова.
  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    ББ крема на каротен со 25ка заштитен фактор (мислам во некоја тема дека пишав 50ка, ама сум ја помешала со обичната крема за лице од истава фирма со 50ка фактор).
    [​IMG]
    Мене ова ми ББ крема ми се покажа одлично, два три дена ја користам за по сонцево е одлична, факторот е солиден. Минимална покривност односно само изедначување на тенот, не е тешка, исто како лесна хидратантна крема да сте нанеле, сепак лицето не го прави да изгледа мрсно и смеам дека ќе одговара на сите типови на кожа, мене ми е сува ама периодов на топлово повеќе ми се мрси и ми го гушат лицето пудри така да оваа ББ крема ми дојде одлично. Ја земав 250 денари од Космо, само една нијанса имаше не пишува на неа ништо ама одговара на среден тен мислам дека и на посветол и потемен би се прилагодила бидејќи има многу лесна структура.
     
    На simoncelicius, x-MajaEsposito-x, Heidi и 10 други им се допаѓа ова.
  12. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Дечки користел некој на Дебора ББ крема ? Гледам неколку од вас пишале дека биле задоволни , некои пак не биле па ме интересираше уште некој ако има да сподели искуство ? Конкретно тие што не биле задоволни поради што не биле , една другарка се мисли ја ја земе значи нема мрсна кожа така да нема да е проблем светнувањето како кај мрсната кожа,некоја друга маана има ? :rofl:
     
  13. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Мимс а водоотпорна е? Мислам за на одмор како замена за крема за лице само со заштитен фактор би била океј, или сепак крема? Пошто ако не е водоотпорна на плажа да ја ставам едно влагање во вода и шарена ќе бидам :lol:

    Едите сега баш прочитав негде на нет дека е водоотпорна :) Сигурно беше 250 денари кај нас? На некој грчки форум читав пишуваше цена 10,50 евра :lol:
     
  14. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Не е водоотпорна, многу лесно се вади од лице само со вода, дури и средство за миење не ми е потребно за да ја извадам, ама па и не верувам дека би се правела шарена само ќе ти се брише. Точно 256 денари ја земав, само незнам дали им е таа редовна цена или била на попуст. Да не се работи за друга бб крема ти што си гледала?
     
  15. kitty.m

    kitty.m Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2012
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    1.903
    Пол:
    Женски
    задоволна во однос на покривноста,нијансата и со малку камена на носот одлична и во трајноста.
     

    Прикачени фајлови:

  16. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    Земав ББ крема од esence ама ми светнува лицето ко лампион,посебно челото и по 2 часа на работа како ништо да немам на лицето,само некоја мрсна крема,стварно не ми одговара и многу ми го мрси лицето,џабе 300 денари
     
  17. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Според мене ББ кремите не се баш за на топло време, освен ако некоја има навистина сува кожа, туку некоја полесна пудра со матирачки ефект.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  18. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    моментално оваа ја имам убава е многу
     
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.074
    Пол:
    Женски
    Денес ја купив оваа ББ крема со 30 ув заштита од Гарниер кремата е прекрасна,лесна,за мрсно лице, има и со заштита од 50 ув , на лице стои околу 5 часа и е водоотпорна од вода. Одлучив преку ден веќе да не ставам пудра зашто и ми се потроши на Есте па здравје крај на август ќе си купам нова пудра дотогаш кремава :) 50 мл е и чини 10 евра ви ја препорачувам :)

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  20. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Во Грција е 10ипол евра точно, а кај нас ја имаш во Рамстор за 269 ден. :)

    Јас се мислам дали да ја купам. Страв ми е да не ми е многу темна нијансава.
    Иначе 50ка фактор мислам дека е ту мач. Јас лани го користев она на Еуцерин и само во фаца останав бела :tmi: