1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам цимерки

Дискусија во 'Образование' започната од Ger23, 8 август 2010.

  1. Emilija21

    Emilija21 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
  2. мариа019

    мариа019 Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво.Сакам да се запишам на економскиот факултет во прилеп ..барам цимерка и заедно да бараме стан :):)
     
  3. Choco.Cupcake

    Choco.Cupcake Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Јас имам другарка шо барат цимерка воедно и стан ако си заинтересирана пиши ми ќе ти дам информации да си се договорите
     
  4. Choco.Cupcake

    Choco.Cupcake Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Женски барам цимерка за Скопје а воедно и стан Планирам да одам економски факултет..Иначе сум од Охрид и немам никакви посебни барања или предрасуди
     
    На sarraah му/ѝ се допаѓа ова.
  5. doiwannaknow

    doiwannaknow Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2015
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Здраво :) Јас сум матурантка и планирам да се запишам на Филолошки факултет "Блаже Конески" во Скопје, а јас сум од Радовиш, па ако некој случајно бара цимерка за во стан во близина на тој факултет ве молам да ме контактира во скоро време :))
     
  6. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Пред некое време, налетав на темава, па се подзамислив и решив да ве прашам.
    Еве јас ќе си кажам мое мислење, не би се осмелила да бидам цимерка со некој кој воопшто не го познавам и прв пат го гледам во животот.
    Па затоа и сакам да ве прашам како можете да живеете со некој непознат, да делите стан, а воопшто не го познавате, кој е и што е?
    Јас не би можела мирно да заспијам, друго исто така не би можела да оставам мои работи во стан во кој има непознати, а јас да бидам излезена. Од каде да знам дали тој што го знам едвај неколку часа не е крадец или нешто уште полошо.
    Еве сакам да слушнам ваши размислувања.
    И знам дека е тешко да живееш сам, без цимери, бидејќи на тој начин нема да може да се преживее, бидејќи се големи кириите, трошоците за струја, вода, парно...
    Разбирам да делите стан со некои ваши блиски другари, кои добро ги знаете, ама вака стварно ми е несфатливо.
     
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    Абе види @cresa-jagoda , многу пријателства се расипале токму поради цимерството. И јас сум живеела заедно со другарки, па ми се срушила целата слика за нив која сум ја имала и која сум ја градела со години и другарството останало само мислена именка.
    Сум живеела и со непознати, тотално непознати девојки, па од тоа прераснаа прекрасни и искрени пријателства кои уште траат. :)
    Кога си на мака, едноставно од една страна не сакаш да налеташ на некој таков, а од друга страна притиснат си и со време и со неможноста да бидеш сам, па мораш да се снаоѓаш некако.
     
    На theclearmind, Oleeenka, Antolinaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    17.755
    Исто искуство имам како и Мишела.
    Да живееш со некоја другарка, не е исто ко и да минуваш 5-6 саати дневно со неа. Не се сведува живеењето заедно на кафе муабети и трачеви.
    Од другарки што сме биле, сега здраво со пола уста имаме.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Krushka676

    Krushka676 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Lara i jas isto baram stan prva godina sum najdov nekolku stana mislam ako ti odgovara da se dog ??
     
  10. mariars

    mariars Нов член

    Се зачлени на:
    4 август 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo, nie sme 2 cimerki sto isto se najdovme na femina i barame , no i imame najdeno nekoi stanovi vo okolinata na aerdrom za od septemvri. Sega barame treta cimerka, inaku stanot gledame da e so posebni sobi i evtina kirija do 70 evra, ako ima nekoj neka pisi :))
     
    На verangelako му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Oleeenka

    Oleeenka Популарен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    523
    Барам цимерки за од септември во веќе најден стан или заедно да бараме. Околината на Аеродром.
    Најбитна ми е хигиената, да се комуникативни, пријателски настроени и заинтересирани за факултетот. Лани живеев во агонија :D
    Ако бара уште некоја нека ме контактира. :)
     
  12. skinnylove

    skinnylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    462
    Добро јутро, добар дан. Пак јас со моите бесконечни патешествија барајќи цимерки, станови. Барам цимерка, за во Штип. Мање битно дали студентка или средношколка. Стан немам најдено сеуште. Повеќе информации во ЛП.
     
  13. Миламиеимето

    Миламиеимето Нов член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Барам една или две цимерки за седење под стан во Штип. Заинтересирани пишете во inbox :)
     
  14. NoName♡

    NoName♡ Нов член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Барам цимерки за во Штип, по можност 8ми ноември, или во близина на автобуската станица.
     
  15. cosmicgirl

    cosmicgirl Нов член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали најдовте цимерки ?
     
  16. Tinatina26.10

    Tinatina26.10 Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    moze da mi pisis na fb jas imam stan tamu odma do salata jane sandanski. https://www.facebook.com/Chokolatchet0
     
  17. angelina1

    angelina1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    25
    Здраво девојќи,ние сме две цимерки кои бараме уште една цимерка за стан кој се наоѓа во Кисела вода,кај Рампа.Станот е оддалечен на 15 мин до Државна болница,па е многу погоден за студенти на медицина,стоматологија,фармација...Кирија 70евра плус сметки.За повеќе информации лп.Поздрав
     
  18. kasandrasrce

    kasandrasrce Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    26
    Здраво.Јас сум матурантка ,барам цимерка за во стан во близина на филозофски факултет -Скопје .Заинтересирани пишете во инбокс :D
     
  19. Tinatina26.10

    Tinatina26.10 Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Baram cimerka/i (dve) za vo naselba aerodrom. Stanot e kaj sportskata sala Jane Sandanski, kjkjirijata mu e 60 evra posebno smetki.
     
  20. MaryAntoaneta

    MaryAntoaneta Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Барам цимерка за во Скопје, во близина на градежен факултет. Ми треба некој што е дојден за учење а не за забава :). Сеуште немам најдено стан, па би можело заедно да бараме. Ако има некој заинтересиран нека ми пише во инбокс.