1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белешките на Лајла Грејс и на неа сличните

Дискусија во 'Слободно време' започната од Miss-dior, 22 октомври 2012.

  1. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Јас искрено им се чудам на луѓево,а најмногу од професориве.Ќе ги мислиш професори образовани луѓе,начитани. А тие,лигуши.
    Слушнав од професор: ЈАС МУ СЕ ВОСХИТУВАМ НА ДАРКО ЛЕШОСКИ ЗАТОА ШТО ВО СОВРЕМЕНАТА МАКЕДОНСКА ЛИТЕРАТУРА ТОЈ НАПРАВИ БУМ И ЗА ПРВ ПАТ ЧИТАТЕЛИТЕ СЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ ШТО ЌЕ ЧИТААТ СЛЕДНО.
    Луѓе јас слушнав и се чудев,јас сум дефинитивно крајно разочарана! :devil: :devil: :devil:
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Play

    Play Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    69
    Девојки знам дека е офтопик,но гледам зборувавте за Симпл погоре па да прашам доколку некој знае каде можам да ја најдам нејзината книга Запалка? :)
     
  3. LadyVamp

    LadyVamp Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    79
    Леле Лајлица зарем и за неа има тема тука бе ко кујзнае какво селебрити да е :^) Ај за сеир фаќање арна е :!: Не знам за вас ама јас попрво мени од ресторан би читала отколку патетиките нејзини ај јас што сум неромантичен тип тоа друга работа е,ама оваа ни со романтика ни со патетика си нема везе бетер и од тоа и од тоа е да му се споврати на човек :puke:
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.676
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    По препорака на другарки и јас ја зедов книгата. Тогаш беше вистинки хит,цитати на фејсбук,статуси,па се решив да ја земам. И да ви кажам искрено тоа беше најлоша одлука што сум ја донела во животот. Како прво се те едно исто се повторува,чоколадо од малини,вино,Лондон,тој таа..многу се сакат не се заедо бла бла, дрн дрн и такви некој сл. глупости. Ја читав и само се надевав дека ќе дојде некој дел кој е поинтересен,кој ќе ме натера да ја читам понатаму,ќе ме заентересира,ама ништо од тоа. Не ја дочитав цела,мислам кој би сакал да чита книга од 200 страни каде се повторува едно исто. Оние што мислат дека Белешките на Лајла Грејс е убава книга,сигурно тоа им е единстевна прочитана книга во животот. Жално е што околу оваа книга се дигна толку голема прашина,а реало не вреди.
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  5. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Симпл има објавено книга? :| Ај ве молам некој доколку знае нека сподели повеќе информации. :angel:
     
  6. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    И јас ја барав, ама на интернет нема никакви информации освен за промоцијата на 20ти октомври во МКЦ. И ептееен ми е криво што касно видов, инаку ќе отидев :$ Издание е на Македоника литера, планирам деновиве таму да поминам или евентуално да ја пратам мајка ми. Па ако имам дополнителни информации за цена и за тоа каде може да ја најдете - ќе ве известам во темава :)
     
    На Mishela и Play им се допаѓа ова.
  7. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    ^ Фала ти Ана, и јас доколку можам ќе поминам, па ќе прашам, ако случајно поминам пред тебе и јас ќе известам. :)
     
    На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Night Rider

    Night Rider Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    715
    Пол:
    Машки
    Изгледа целната популација на авторката е 10-16 години што е во ред, толку може и знае и тоа го пласира, иако сум изненаден од жестокоста на коментарите и злобата овде, небаре се работи за тежок криминал или нешто слично, си пишувала типката, издала книга, ништо спектакуларно. Тежок некој народ живее тука.
     
    На blonde_supergirl и Jovananana им се допаѓа ова.
  9. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Ја купив книгата на Лајла и воопшто не ми се допадна, ја дадов на другарка да ја чита.
     
  10. Catherayn

    Catherayn Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    10387239_788201571239524_7155912724311395333_n.jpg абе овие забегале скроз !!
     
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Агата Кристи Vs. Лајла Грејс ?!
    Дали јас добро прочитав, мислам ДАЛИ ?! (facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)
     
    На CameliaMiller, Shmizzla, crazylady и 12 други им се допаѓа ова.
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Мишела значи не е воопшто лесно да се најдеш во таква дилема, да те видам тебе во таква ситуација па да видиш како е! Само жената си знае колку и било тешко да се одлучи.
     
    На Shmizzla, sweet-star и Daydream им се допаѓа ова.
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Верувај Мимс, подобро што не сум била таму или пак не дај Боже да бев на местото на продавачката, гарант ќе ме имаше во весник!
    Вест на денот - „Збесната продавачка во книжара нападна муштерија“.
     
    На CameliaMiller, Shmizzla, fificaaa и 9 други им се допаѓа ова.
  14. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    22.577
    Пол:
    Женски
    Леле... и втор дел ќе имало... (facepalm):drunk:

    image.jpg
     
  15. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    @senza.parole како да не беше доволен и првиот.
     
    На Shmizzla, ivancekitty, Daydream и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    22.577
    Пол:
    Женски
    ^^ Во моментов има вкупно 72.062 "лајка" на фан-страната. 8-|
     
  17. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    И ја ја имам лајкнато бе, сеир за без пари...:D:D:D Целна група и се тинејџерките, и да има талент, не може никој да ја сфати сериозно со таква публика. :D

    Толку реченици без смисла, нафрлани зборови, длааааааабоко непознавање на македонскиот јазик и збороредот, не знам. Само да се драми, па овие будаливе попалени се лепат на такви, шта речи... Девојки што не знаат како треба да изгледа една добра книга паѓаат во занес, уау, ВОВ, таленти, хаштази....

    Веќе не важи тоа од порано, читајте да се описмените. Сега немојте многу да читате, неписмени ќе станете.:drunk:

    Да му е страв на човек да купи книга на македонски јазик веќе, сешто може да ти стаса во рака.:tmi:
     
    На Shmizzla, ivancekitty, Lella и 5 други им се допаѓа ова.
  18. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177
    @senza.parole шта речи, а не заплакати (facepalm)
    На каде отиде светот, туку ајде тинејџерите ги разбирам, туку возрасните луѓе кои ги сметаш за созреани и на место, што ја лајкнуваат :|
     
    На Shmizzla, Daydream и senza.parole им се допаѓа ова.
  19. Jovana988

    Jovana988 Нов член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Marossa ако сакаш коментирај ги цитатите и расфрланите реченици и текстовите, а не годините на блогерот, затоа што никој не знае кој колку има поминато, и не смееш така да судиш. Има некои деца што патат (не знам но кажувам), па така се испразнуваат. Може има рустурено семејство, лоша судбина, скршено срце... Бебе има некои маки и проблеми, а не пак 15 годишни. Не смееш да судиш по тоа.
     
    На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    @Jovana988 Разбирам човек што се може да преживее,ама дека ја изгубил вистинската љубов на 15,нема да верувам.Можам да гарантирам дека баш ова дете,што го коментирам не е нималку напатен,се разликуваат зборови напишани од емоции и зборови напишани ради реда.