1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белешките на Лајла Грејс и на неа сличните

Дискусија во 'Слободно време' започната од Miss-dior, 22 октомври 2012.

  1. SunshineYo

    SunshineYo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Срце пoлекa, смири хoрмoни, секoј имa прaвo штo мисли тoa и дa кaже, зa тoa е и фoрумoт. Немa пoтребa oд Caps Lock, a ниту пaк вреѓaње и пред дa пoчнеш дa нaпaѓaш некoј штo си гo искaжaл мислењтo пoсвети мaлку внимaние нa прaвoписoт. А штo се oднесувa дo oвaa Јaневскa Мaријa, мислењетo гo делaм сo пoгoлем дел oд девoјките oвде. Искренo, јa немaм прoлитaнo книгaтa, a не ни сaкaм. Имaм прoчитaнo некoлку текстви oд неa и зaвележaв декa речникoт и е дoстa сирoмaшен и истите збoрoви ги кoристи безбрoј пaти. Тoлку се пoвршни нејзините текстoви и кoлку се сaмo недoпирливи немoжaм дa oпишaм. Нa крaј крaевa не е мoе дa судaм, нo сепaк, еднa критикa зa тие штo плaнирaaт дa купaт книгa oд неa, дa не фрлaaт пaри зa џaбе.
     
    На Shmizzla и theowndemon им се допаѓа ова.
  2. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Прво се фрлија во жустра расправа и одбрана за Аделина Тахири сега и за Лајлица :D било како , Лајла си изваде и втора книга за нас ја боли увото , ја имаше по разно разни утрински емисии, ех како ја прикажуваа објективите чиниш звезда од светски калибар е 8) нека си тера и со трета книга не ми смета ич, ама барем малку нека поработи на креативноста де, не мора да вади 2 неквалитетни книги во 1 год , нека извади нешто квалитетно макар и да трае 10 год , доста е бламирање :D:D
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  3. macovska

    macovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2014
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Само две работи:
    1.Ако Лајлава не си прави профили на фемини за да се контри,ја глава сечам.
    2. Само еден коментар имам за истата,за нејзините 2 книги (кои ги немам прочитано,но доволно ми беа текстовите кои ги споделуваат моите фб пријатели кои очигледно не знаат што значи читање вистинска книга),имено мојот коментар е : КУСО ДА ОСТАНАТ таквите таленти.
    Доволно се.
    Доста е!
     
    На Shmizzla, ivancekitty и theowndemon им се допаѓа ова.
  4. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.950
    Допаѓања:
    30.793
    Пол:
    Женски
    Ма не дека имам нешто против девојкава. Немам против неа, но против нејзиното пишување да. Сега разбирам, кога некој има талет, зошто да не издаде книга? Не една, ако сака и 10. Зборот ми е, кога видов какви наслови има во книгава, бившата, сељанка, направи ја неа убава, па после мене љубоморна, он, у... мислам?! :^) Не бива така. Треба литературно да се пишува, а и остави тоа. Цела книга е едното исто. Како тој ја правел љубоморна со некоја девојка бла бла.. Ич, ама ич не ми се допаѓа.
     
    На Shmizzla, ivancekitty и barbiegirl.24 им се допаѓа ова.
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Абе додека си има читатели и почитувачи на нејзиното дело ќе си пишува, зошто да не, и јас би.
    Тоа е проблемот, пред да ја покажете неа со прст сетете се дека за нејзината популарност виновни се нејзините фанови. Страшно е што постои читачка маса на такви работки, не е страшно тоа што она си пишува.
     
    На senza.parole, Shmizzla, 1209 и 7 други им се допаѓа ова.
  6. mackica-1

    mackica-1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Bukvalno se e otideno u p.m., nikakvi kriteriumi vo niedno pole, posebno (muzika, pesni, poezija) demek ispadna deka na denesnicava ako sakas da se dokazes treba samo dlabok dzeb i vrski da imas zosto u sprotivno nikoj ne te sisa, pa kako ednostavno se multitalenti stanaa, eden fakultet zavrsuvaat a ekspertiza za sve imaat, abe kaj se videlo i voditel da se prais, i pejac i model i pisatel?!? Kaj se kriteriumite?! Pa za samo edna od ovie raboti treba isklucitelen talent da si i barem da imas nekakva si edukacija u toa pole!! A ne pa da se prais multitalentiran pa uste na 23/4 godini sve ova..sve u edno?! Ova samo ovde moze da projde nikade na drugo mesto, gledam ova sto bese izborot za mis, pa koi kriteriumi niski gi imaat sekoja zenska misli moze manekenka da bide, ovoj "pisatel" Lesoski, koj pisatel be?! Pcovki i nejasni i konfuzni recenici bez nikakva konotacija, toa e poezija?! Kolku samo povrsno, Betmen velit drugarce mu e pa go ispromovira na fb i op ovoj odma slaven stana a obozavatelive negovi ne deka mu ja citaat poezijata, on koa objavue nesto od 15 strofi ni 5 sekundi ne prosle 150 likes ima na postot, ne deka dobra poezija tuku posto Lesoski e, posto Betmen velit go preporaca, za ovaa da ne praam muabet, mozda stvarno ne sum nekoj ekspert za poezija ali ova stvarno e smesno pa porakite na Sarah Key "ja sum sekjer, ti si med, zaedno sme sladoled" pointeresni mi se od ovaa Janevska, za muzika pa ic da ne zboram, koj stigna naprai pesna?! So ovie kriterieumi kade?! Nikoas nema da iskoci kvalitet so vakvi kriteriumi, tie knigi sto gi pisuvaat za da izlezat u prodazba treba da bidat testirani od akademski profesori i lektori a ne vaka imam pari kniga da izdadam i op celebrity stanav..strasno

    P.s nemam makedonska podrska na telefonov, bezveza mi e vaka na latinica sto pisuvam znam deka praviloto na femina e pisuvanje na kirilica, ke gledam da go sredam.
     
    На Shmizzla, chiquita и mims-89 им се допаѓа ова.
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Јас ја зедов книгата Карма и морам да кажам дека сум разочарана книгата како за основци на таков стил напишана а од Карма ниту К.нема во книгата туку напротив големо разочарување барем еден расказ да имаше Карма па да имаше смисла онаја книгата никогаш повеќе не би купила ваков тип на книга...
     
    На Shmizzla, mssuniquee и mirandaa им се допаѓа ова.
  8. KhalDrogo

    KhalDrogo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Тоа што го пишува Лајла може секој да го непише кога седи дома и се досадува и нема попамета работа. Јас искрено се чудам како жени кои се во години и ја купуваат книгата и се восхитени од нејзините таканаречени (квази) книги, иако книгиве се за 12 годишни девојчиња. Јас кога би имала ќерка би и ги тупнала лектирите со нив да се занимава а не со депресивни квази текстови. Како и да е оваа Лајла си прави бизнис и не и чуе а тие што не разбираат нека си ги трошат парите на неквалитет, и затоа не можам да се изначудам.
     
    На Shmizzla, ivancekitty, 702706 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Работата е што некој што е начитан сигурно нема да ја земе книгава да ја чита.
    Девојката која е фасцинирана од 50 shades of grey, што е фанфикција на Twilight, не ни очекувам да напише нешто што би ми се допаднало. Почитувам вкусови, ама ова дефинитивно не е за мене.
    И кога ќе размислам, и како мала не ги сакав љубовните текстови од тој тип, секогаш ми биле досадни.
     
    На Shmizzla, BoneMachine и 702706 им се допаѓа ова.
  10. KhalDrogo

    KhalDrogo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Токму така, проблемот е што сме неначитана нација и немаме таков менталитет. Зошто да читаат кога може да дремат по цел ден во маало и да се занимаваат со глупости. Тоа зависи многу и од родителите дома и од воспитувањето. Не мора детето дома да се форсира да чита, доволно е детето да го гледа и родителот со книга во рака и тоа ќе се научи дека така треба и нема да гледа на читањето како на негативна и досадна работа.
     
    На Shmizzla, Lella, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Eве што ми излезе на фб. Ако со вакви текстови се прославила и на вакви чуда се восхитуваат возрасниве луѓе,зборувам за луѓе од 30 години. Јас стварно сум без коментар.... Да земам да ги пишувам моиве љубовни депресии мислам дека нешто подобро ќе испадне :|:|:|:worried::worried::worried: Screenshot_1.png
     
    На Shmizzla, Rama, Umbrella22 и 4 други им се допаѓа ова.
  12. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.730
    Пол:
    Женски
    хахахахахајахахахахахахаха очајно.
     
    На senza.parole, Shmizzla и Princess.A им се допаѓа ова.
  13. Princess.A

    Princess.A Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    :o сериозна е оваа со текстов? лол немам коментар искрено, ова не е ни за во весник :^) . Многу депресивни, плики текстови, а каква литература постои, ова е за во канта за ѓубре....
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    :headbang:чекај, сериозни се тие што ја следат? :tmi: колку ги плаќа? тоа ми е једини логички заклучок. :shake:

    Зоки Поки е врх у споредба со ова.
     
    На Shmizzla, Elena69221 и Anon им се допаѓа ова.
  15. H.O.P.E.

    H.O.P.E. Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    И јас можам вака да пишувам, дури и подобро. :|
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Се смеевме што се смеевме, ама текстов погоре е врв на патетика. Не ми се верува дека некој ваков издава книга! (facepalm)
     
    На senza.parole, Shmizzla и Anna-Banana им се допаѓа ова.
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    За текстов само ова:
    [​IMG]

    А ако се опила од два јегера, батали ја кучката. :rofl:
     
    На CameliaMiller, De-lovely, Shmizzla и 18 други им се допаѓа ова.
  18. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    Ова ти е типична ,,романтична повраќаница,, :rofl: *смајлишосекрсти*
     
    На Shmizzla и Anna-Banana им се допаѓа ова.
  19. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Јас ја добив на подарок Карма од Марија Јаневска, се чувствувам како тинејџерка.:wasntme::puke:
     
    На CameliaMiller, Shmizzla и Hipster им се допаѓа ова.
  20. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    ^Return to sender:wasntme: книгата, а тоа што те подмладиле остај го нека поседи некој саат:D
     
    На Shmizzla и crazylady им се допаѓа ова.