1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белешките на Лајла Грејс и на неа сличните

Дискусија во 'Слободно време' започната од Miss-dior, 22 октомври 2012.

  1. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.982
    Допаѓања:
    261.047
    Значи, да си пишуваш блог и да си бидеш анонимен е една работа (во тинејџерски дани и јас пишував), и мислам дека е супер - еден вид на дневник е.
    Арно ама, нејзиното блогерисување ги надмина границите и воспевањето од страна на разочараните девојчици тринајс годишни стигна до плафон.

    Нејсе, шта чеш, дома немаат книга, не виделе.
    Какви родители, такви деца.

    Симпл е ЗАКОН и блогерски и приватно, ако имаш линк од сегашниот блог, жити ја праќај!!!
     
    Последна измена: 3 септември 2015
    На theowndemon, Priroden, Catherayn и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па скоро и не објавува нешто ново, се старо и тоа колку е "шетана" кармата и првата книга ( заборавив името ) низ светот.
    Не ја следам редовно, ама многу се дигна девојчево. Две книги и наеднаш цел свет околу неа. Ау, Венко ми беше поинтересен на часовите од Кармата.
     
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    За жал, најверојатно блогот е избришан, т.е. онаа страната на која тогаш ги регистрираа блоговите и не можам да му најдам било каква трага, иако пред година и нешто пак прочитав пост од неа. Најверојатно тоа беше тоа.
    Ако знаеш нешто ново поврзано со блогот, те замолувам да споделиш, не мора овде.

    Јас од нејзиниот блог (од оној на Симпл, да бидеме на јасно :) ) научив како да се изразувам, научив да си ги пишувам писмените по мајчин јазик на дадена тема. Потенцирам, да пишувам, а не да препишувам. :)

    Патем, ете би секое чудо за три дена, славата на Лајна Грејс како почна така и стивна. Најверојатно тинејџерките кои ја читаа веќе пораснаа или можеби се работи за креативна пауза, дознаваме после рекламите. :rofl:
    Навистина ми беше интересен материјал за анализирање, но не од некој аспект поврзан со нејзината „литература“. Потоа почна да јаде чоколади со малини и да пие сортно вино, па стана мејнстрим. :(
     
    На blackwave, Shmizzla, blueberry93 и 7 други им се допаѓа ова.
  4. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Убаво пишува имам прочитано :)
     
  5. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Поради големата фама што се крена околу Белешките на Лејла Грејс ја купив книгата и ја прочитав.
    Да видам за што се зборува толку.
    Да не праиме муабет за содржината, стилот на пишување и слично. Имав чувство дека писателкава е размазено девојче што не и биле сите каприци исполнети. Па составила неколку шкрапаници без крај и почеток во една книга, а читателов треба да погодува како всушност започнало, се развило и завршило дејствието.
    Искрено, зажалив за парите дадени за книгата. Уште ги гледам се сликаат дека ја читале и постираат на фб. :headbang:
    Дефинитивно нема да ми притекне да купам друга нејзина книга, Карма мислам се вика втората.
    Се трудам да стојам настрана од ваквиот тип на литература, стварно се разочарувам кога некоја книга што ќе ја купам ќе искочи дека е чик литература. :)
     
    На Priroden, Tinushka и wanderlust им се допаѓа ова.
  6. skinnylove

    skinnylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    462
    Смешно е што си пишуваат имиња и презимиња под тие сликите па и годината кога е напишано, као некој wow автори да се. И ја сум тинејџерка ама wtf, шо хормони ги пука овие бе? Боже прости им, не знаат што прават.
     
    На realGirl и macovska им се допаѓа ова.
  7. allaround

    allaround Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    740
    Допаѓања:
    1.563
    Пол:
    Женски
    Јас ги купив двете книги,ги прочитав чисто онака не дека бев заинтересирана туку поради тоа што обожавам да читам секакви книги,буквално секакви,од слаби (wannabe автори) па се до добри и познати литературни дела.
     
  8. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    Исто.:@
     
  9. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    2.758
    Пол:
    Женски
    Напишала извадок од Карма. Бич плиз, пробај извадок од најпопуларни цитати на Пинтрест. Не можам веќе луѓе, таман мислев дека се изгуби ете пак почнаа да ми ја споделуваат по мреживе. Трета книга е на прагот, I can feel it!
    12195999_974059362653743_7338614072464309412_n.jpg
     
    На buba4e89, ToksycznaReakcja, Shmizzla и 2 други им се допаѓа ова.
  10. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    image.jpeg
     
    На Dabria, Rose96, Priroden и 8 други им се допаѓа ова.
  11. Симпл

    Симпл Нов член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Два дена зјапам во екранов и не знам што да напишам. Не знам ни дали е дозволено ова, не знам кои се правилата, не сум била на многу форуми. Ако не е, бришете.

    Сакам само да кажам дека случајно ги најдов работиве што сте ги напишале за мене, и никако не можам да најдам зборови со кои би ви доловила колку ми значи тоа што некој ги читал моите шкртки, и до некого допреле.

    Мојот блог умре заедно со платформата блог.мк, сосе сите други блогови. Имам некои други алтернативи што ги испробувам за пишување, ќе видиме како ќе оди.

    Фала ви убави луѓе за убавите зборови, направивте една сосема обична девојка многу, многу среќна!!

    Ве гушкам сите,

    Симпл
     
    На CameliaMiller, Acka22, Elena69221 и 11 други им се допаѓа ова.
  12. Vennera.aa

    Vennera.aa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    7.590
    Пол:
    Женски
    Баш се тоа само чкрти ништо повеќе, патетични фрази украдени преведени од српски или англиски, далеку од тоа дека сум ги читала "книгите" ова краток опис на тоа што го доживувам кога ќе прочитам "цитат" кој го споделило некое 12годишно девојче напатено од љубовта.
     
  13. Catherayn

    Catherayn Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    Жива меѓу Мртвите објавува книга,скоро промоција ке прави..Новата Лајлица.
     
  14. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Редовно ги следам блоговите па денес најдов една, ваљда почетничка...мене ми се допадна почетокот нејзин, некако се пронајдов. Видете и баш искоментирајте :
    https://simplerthansimple.wordpress.com

    Ај чао
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.575
    Пол:
    Женски
    Јас си го читам само Magic Wisperer, нема блог туку профил и фан страна на Фејсбук и на Инстаграм. Текстовите не се како овие за тинејџери, многу се длабоки и знаат да те чепнат. Човекот е писател, има една книга ако не се лажам и сега веќе во тек е создавање на втората. Босански писател. Мене ми е многу добар, ако некоја сака може да го побара. Во друга прилика ќе споделам некои негови текстови.
     
  16. little Katie

    little Katie Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    мене не ми се допаѓа ни малку, како можете да ја читате
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Си ја купив Жива меѓу мртвите, деновиве ќе ја почнам.
     
  18. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Да не читам нагоре, а ме интересира.
    Нели таа Марија - Лајла Грејс имаше дечко што и беше во војска, сега нема повеќе? Хаха just askin.
     
  19. Shmizzla

    Shmizzla Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    21
    Дали е нормална? И дали се писмени тие што ја читаат? Mahatma Gandhi Quotes.jpg
     
    На Cinderfakinrella, Dabria, blackwave и 5 други им се допаѓа ова.
  20. Maria.A

    Maria.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Најсериозно мене Лајла ми е супер во споредба со Suzana Turundzieva - pisatel
    Јас ако добро се сеќавам порано беше пејачка,водителка...
    И кога успеала да издаде 5книгии????? https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.ne...=c1d02f4116250e1991ce87cb6db040d6&oe=57E80088

    Сериозна е со цитативе?
    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.ne...=177411f755005413aa8a6209e7798d73&oe=57E26A62

    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.ne...=b795ee82870386c828a8f1342fb599a9&oe=57E0D449

    Па кога видов дека жени од 40години ја подржуваат и и оставаат коментари како овој
    -Preubavi poucni i vistiniti misli napisani so ljubov - zadovolstvo i cest mi e da gi citam - BRAVO !!!
    Немам што да кажам повеќе,јас би и забранила на Сузево да се доближи до компјутер,а не да седне и да пишува вакви "мудри" мисли.
     
    На blonde_supergirl, irenadaniel и realGirl им се допаѓа ова.