1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белешките на Лајла Грејс и на неа сличните

Дискусија во 'Слободно време' започната од Miss-dior, 22 октомври 2012.

  1. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Каде ќе ги шетате нејзините книги оваа лето? :lol:
     
    На CameliaMiller и ToksycznaReakcja им се допаѓа ова.
  2. littlesadgirl

    littlesadgirl Активен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Расчепкав низ темава.. мене ме интересира што мислите за „Белешките на Катерина Монсен“.
    Автор е 16-17 годишно момче, има издадено 2 или 3 книги, ниедна немам прочитано, но го следам на фб и доста од цитатите му се копирани од интернет или од други автори..
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    Исто срање е како Марија!
    Иначе ај ако пишат книги, па веќе да бидат оргинални у тоа насловите, да им се плукнам у нивните белешки! (facepalm)
     
  4. littlesadgirl

    littlesadgirl Активен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Јас исто така пишувам книги, наскоро ќе ја издадам и мојата прва, но не сум како Марија ниту пак како авторот на Белешките на Катерина Монсен, ниту пак пишувам за љубовта.. Можеби некојпат ќе ви испратам и некое делче.. Поздравче.:l:
     
  5. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Не спаѓа во блоговите на џенцки уанаби Лајла Грејс, ама знам дека во темава и за Лешоски се коментира, а ова што го видов пред некој ден на фб ме потсети на неговиот „уметнички“ стил.
    Жално е на што сè се восхитуваат луѓето како на уметност и уметничко изразување чувства, жално е и за дрвава потрошени за вакви глупости дури и на хартија да бидат објавени и купувани. (facepalm)
    Катастрофа... :|

    [​IMG]
     
    На ToksycznaReakcja, kikin, Ketrin.Moon и 2 други им се допаѓа ова.
  6. littlesadgirl

    littlesadgirl Активен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    @Someonespecial Човеков пишува многу добро, прочепкај му низ профил па ќе го промениш мислењето и доста луѓе го следат на сите возрасти.. но, јас го прифаќам фактот дека секој си има свое мислење и го почитувам тоа.
     
  7. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
  8. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    лајла дизгрејс :D
     
    На Ana Chio и theowndemon им се допаѓа ова.
  9. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски


    62384149.jpg
     
    На AthenaAsamiya, ToksycznaReakcja, realGirl и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Wahnsinn

    Wahnsinn Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    2.459
    Пол:
    Женски
    Ја следам Марија Јаневска на фб, исто така некогаш читам и од Драган Таневски.. ама никогаш не би дала пари за нивните книги.
     
    На HUNK му/ѝ се допаѓа ова.
  11. dimdim

    dimdim Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    121
    Воопошто не ги следам ако случајно прочитам нешто од нив или преку разговор само, ама нивното пишување нема никаква содржина се е некако песимистично и како во круг да се врти нема излез, особено за текстовите на писателката од лозана. За нејзнините тектови прочитав дека добила големи критики од врвни автори бидејќи нејзиното пишувње не е добро
     
  12. metallica.girl

    metallica.girl Нов член

    Се зачлени на:
    22 јули 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Што мислите за оваа https://www.facebook.com/drugatavomene01 ?
    Јас ја следам кратко време и добри и се мислите/текстовите во споредба со Лајлица наша и останативе што копираат..
     
  13. Dabria

    Dabria Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    Како aspiring poet, имав период (на кој воопшто не сум горда) во кој мислев дека не ја разбирам поезијата бидејќи под поезија, постојано наоѓав песни како онаа на Драган Таневски. И си мислев дека никој нема да го цени и разбере тоа што јас го пишувам. Како созревав, се повеќе и повеќе ми стануваше јасно дека луѓето се ретардирани и успеав да го надминам тоа.
    Само да напоменам, ако не ги разбирате делата на Лајлица и на неа сличните, останете нормални. Art needs you.
     
    На blackwave, Someonespecial, Ketrin.Moon и 3 други им се допаѓа ова.
  14. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150
    Еј, одлично! Можеме да отвориме и клуб! Не сум бил само јас што не го варам тој А БЕ БРАТ писателот или како да го наречам Драган... Мене ми се лоши кога ќе прочитам (и тоа онака брзински и ненамерно оти го отекуваат по социлајните мрежи) било што од него, и од Лајла, наравно. И многу ми е жал што луѓе дробни пари трошат за таквите :( Најтажно е што, ај, нека трошат пари, ама ЗА ШТО трошат бе? Трагичен податок е да најпродавани книги во Македонија се ете БАШ таквите. Нели?
    Тука ќе го вметнам и Џамбазов, ама ај он е уан енд онли и можда е интересно да читаш за животот негов оти го знаеме сите, ама овие ???

    Погоре прочитав за Катерина Нонсенс (Монсен). Стварно му се крадени? Имаш најдено нешто? Ај во ЛП прати ми, те молам! И мене така ми се чини... Само сакам да си потврдам.

    Што ќе кажете за Ксенија Николова? Јас не ги поднесувам ниту нејзините статуси на фб... Иако , подобра е од другите што ги споменуваме. Но, најновата книга ѝ ја купив, и тоа доста скапо, искрено. Многу ме разочара. Заникаде... Очекував мнооогу повеќе. И намерно ја купив, си реков ај да го сменам мислењето, можда до мене е, можда јас не сум во ред со мозок штом не ја сакам а сите ја сакаат и ја лајкнуваат 1000+ на статус. Ништо. Ништо не се смени... Дури и полошо мислење имам сега. Како бе добиваат вакви проекти? Кој им помага? Па јас познавам мал милион млади и возрасни кои пишуваат прекрасно, ама пари немаат да издадат книга... Овие ги финансира или држава, или мама и тато. Па за Катерина Нонсенс дури кажаа дека е МАКЕДОНСКИОТ ТОЛСТОЈ!!! :o Really??? REALLY??? И од неа, пардон, од него имав купено една книга од саем беше реклама тешка имаше... Катастрофа! Дете, што да се очекува друго од дете?
     
    На Ицолгудбејбе, Dabria, Waka-waka и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Dabria

    Dabria Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    Абе јас вакви ефтини текстчиња пишував кога имав десет години, ако ги издадам хит ќе станат, ако го издадам тоа што го пишувам сега никој нема да го разбере. За проста раја, проста уметност. Ако ова воопшто може да се нарече уметност...
    А она жива меѓу мртвите, не сум информирана дали е издадена, ама ако е издадена да бев писател ќе бев увредена од тоа...
     
    На wanderlust, Ana Chio, Ицолгудбејбе и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Ana Chio

    Ana Chio Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Сите нив ми е незгодно да ги читам , ужас :puke:
     
  17. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Мх, темава! :l:
    Добро бе, ја мислев оној Драган е актуелен пошто луѓево мајтап тераат со него, а они стварно се палеле на таа негова т.н. поезија... или што и да е тоа што го пишува.
    Во најмала рака, очекував да е некое детиште што му текнало да лови лесни п**ки по примерот на Лешоски. Кога видов дека е возрасен, фамилијарен човек... :worried:
    Дали озбилно раја е толку ментално неразвиена, што човеков има 35,000+ луѓе што му се клањаат?

    Оператор 15, нека им каже некој:
    Цурици, осамени теткици и безнадежни батиња што со туѓи зборови сакаат да легнат нешто... немојте бе брат. Куклиња сте, немојте.
    Сите сме ужасно просечна раја. Како сте бе толку надвор од реалноста, што се поистоветувате со лошо сврзани реченици за фем фатал со интелигенцијата на Тесла и сексапилот на Шерон Стоун, а паралелно кликате лајкови на икони за среќа, и сте девојчици со лошо напучени газиња, фатени под уште полош агол со VGA камера и тетки што имаат цели албуми посветени на икебаните и ајварот по дома?!
    Ја сфаќам дека сите сакаме да се осеќаме посебно и посакувано, ама мајке ми бре ако сум стигнала до тој степен да потсвршувам на бљувотините на овој и другине спомнати погоре, и да им кревам фама со споделување, надевајќи се дека тој некој типац таму ќе прочита и ќе му клукне во тимбата дека треба да ме третира ко капка на дланка.

    Затоа не се турскине романтично-мафијашки серии за мешање со ваков балкански-мачо-сељачки менталитет. Ја усраа психата на народов, па и Драганчо стана репер за прав маж, а цуцине со крадени цитати се ставаат на врвот на литературата...
     
    На JuLleE, BoaVista, Offspring и 7 други им се допаѓа ова.
  18. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Леле, вистина е тоа дека најавилe тв серија според белешките на Марето? :rofl:
    Е ај после кога јас викам дека треба да се забрани емитување македонска продукција, ме караат. А не треба ли?
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.441
    Допаѓања:
    4.659
    http://benediktatu.blogspot.mk/ дечки почнав да водам блог за совети поврзани со здравјето (студирам медицина) :) Кој сака нека погледне :)
     
    На irenadaniel му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    20161107_085515.jpg

    Сериозно ли оваа се нарекува себеси писател? И книга има издадено? :x

    Одам да прочитам некое дело ми умре пола интелегенција читајќи го ова :hai:
     
    На Cinderfakinrella, SnowWhite8, Chica.Loca и 3 други им се допаѓа ова.