1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки во грбот

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Katja.efremova, 18 февруари 2010.

  1. eli-beti

    eli-beti Активен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2016
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    sakam da ve prasam nesto koj znae da mi kaze dali od spondiloza se povraka dali udira na bubrezi ve molam koj znae sekoj den imam problem se stopiv pozd
     
  2. eli-beti

    eli-beti Активен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2016
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    ni jas ne mozam na noze da stojam duso
     
  3. eli-beti

    eli-beti Активен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2016
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    ja veke ne mozam ni da rabotam
     
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Една точка на плешката ме убива веќе 3-ти ден. Не можам да се концентрирам на ништо. Едино ми помага масажа со тениско топче на ѕид потпрена, попушта болката ама кратко трајно, по 5-6 саати па боли. Со што не се мачкав од масти, креми, алгасани, ракии. Уште коњска маст ми останува. И физотерапевт.
    Али ова со топчево е врв, има милион видеа на јутуб побарајте си, може ќе ви помине.
     
    На eliesaab, Adriana.O и meganbaby им се допаѓа ова.
  5. simoncela

    simoncela Нов член

    Се зачлени на:
    11 декември 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    A nekoj iskustvo so Tair????
    Mi go preporacaaa ama sum skepticna????
    Nekoj kontakt od nego???
     
  6. Pinkgirl.22

    Pinkgirl.22 Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2017
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    До вчера бев многу настината. Половината никогаш не ме болела, минатиот месец бев изложена на промаја и ме болеше многу една недела скоро и ми помина. Сега треба да добијам и ужасно ме боли, што да правам? Треба да одам на лекар?
     
  7. Slagana6615

    Slagana6615 Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Машки
    Здраво дечки веке 5месеци мака мачам со грбот.Имам болки во левата страна погоре и напред кога се вртам тоа е хорор.Бев на лекар ми даоја везби ништо на ултра звук беше све ок.Совет фала ви ве молам за помош
     
  8. sonjawww

    sonjawww Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo ,imam bolki vo grbot osobeno nautro koga se razbudam bolkte se posilni ne mozam da stanam od krevetot osekam bolki duri i okolu stomakot duri koga zimam vozduh osekam bolka ,koga se razdvizam malku bolkata vo grbot se namaluva potoa pak se povtoruva istata bolka, ve molam ako nekoj ima takov problem neka pisa ili nekoj sovet da mi dade ,vi blagodaram pozzz
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Unforgiven_girl

    Unforgiven_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2020
    Пораки:
    290
    Допаѓања:
    730
    Пол:
    Женски
    Jas isto taka imam problemi so grbot znaci pocni od vrat pleski na levata strana bas kaj miskata do gradata bolka vo rakata. Bev na lekar maticen vide so stetoskop srceto raboti super. Nekogas bolkite se kako preboduvacki. Mi rece da pravam vezbi zatoa sto od stres muskulaturata se zgrcuva i celo telo moze da boli i normalno koga vleguva stravot posle sami si ja predizvikuvame i ne pominuva i koga treba i da pomine . Pravi vezbi ... jas te soveruvam tebe no ni jas ne gi pocnav hahaha ama od utre pocnuvam so vezbite da vidime kolku ke sum uspesna :whew:
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Vekap

    Vekap Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2017
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    I mene isto taka mi se slucuva so moze da napravam
     
  11. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    36.422
    Пол:
    Машки
    После работење 8 часа, па и повеќе на ден со седење ми се јавува болка во долниот дел на грбот, "кичмата".
    Сум пробал разни вежби, масажа и константни одмори при работата, раздвижување, ама во последно време дечково ми е право откривение.

    Сите видеа му се добри, но од ова најмногу резултат видов. Знае да "крцне" и болката да се намали. :)

    https://www.tiktok.com/@theanatomyoftherapy/video/7240087990456847659?
     
  12. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.570
    Допаѓања:
    63.961
    Пол:
    Женски
    Добро ќе те бараме, не мора во секоја тема посебно да пишуваш
     
  13. Imeprezime221

    Imeprezime221 Нов член

    Се зачлени на:
    22 декември 2023
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo mene od licno iskustvo bolkite vo grbot mi pominaa od jumejho masaza deckoto rabori vo karpis tri broj tel 078 47 57 21