Болки во долниот дел од стомакот

Дискусија во 'Прашај гинеколог!' започната од ezv, 3 мај 2012.

1. ezv

ezv Активен член

Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Имам големи болки во долниот дел на стомакот. Од гинеколг,утвредна ми е рана бременост. До кога траат болките и поради што ги има? И дали претставуваат проблем за бременоста?

2. femina.emili

femina.emili Активен член

Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    5
    и јас исто имам болки во долниот дел од стомакот, не знам што да ти одговорам, ама ми доцни и 9 дена, така да вечер сум на контрола.. па ќе прашам и ќе ти кажам.. ама мислам дека е нормално, пошто имам пријателка што е бремена и и рекле дека е нормално на почетокот да имаш болки.. Позче

3. AnGeL4e009

AnGeL4e009 Истакнат член

Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    28
    dali imate "dolu" neznam tocno kako se vika no jas go vikam jazice i dali vi e dolgo ili treba da bide kratko??? Stram mi e da odam na ginekolog :( :( help

4. marinella501

marinella501 Активен член

Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    ne sfativ.. dali bolki vo dolniot del od stomakot se simptomi za bremenost? imam i jas golemi bolki vo dolniot del od stomakot a mi kasni vekje 5 dena..
    !?!??!?!

5. ciribiribela

ciribiribela Популарен член

Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.264
    Допаѓања:
    570
    И јас имав болки кога останав бремена, исчезнаа некаде околу 5 тата недела. Доколку не е нешто друго во прашање, тие болки се вообичаени поради вгнездување на ембрионот, барем мене така ми кажа гинекологот.

6. DAngel

DAngel Истакнат член

Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    1.707
    Може да се симптом на бременост, а и не мора. Еве јас на пример, последните неколку месеци имам големи болки пред да добијам. Завчера дури не можев да станам од болки и навистина се исплашив затоа што мислев дека ми е рано да добијам затоа што ми беше 32ри ден, а обично добивам од 40-45, ама ете до крајот на денот добив. Истото се однесува и на болките во градите. Некогаш можат да бидат симптом на бременост, а некогаш само ПМС. Мене во последно време толку многу ме болат пред да добијам што не можам ни да ги допрам. Мајка ми вели дека и неа исто така ја болеле.
    A ти ако ти доцни, најдобро направи си тест, да си ја решиш дилемата.

7. Casas008

Casas008 Активен член

Се зачлени на:
    13 септември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Имам 14год. и болки во долниот дел од стомакот и тоа стални.
    Ке ми препорача ли некој некакви антибиотици или чаеви за смирување на оваа болка , ми трае уште од 9 години.Прв пат ми дојде годинава во Април точно на Велигден.
    Ви благодарам однапред.позз.... :*

8. crazyinlove19

crazyinlove19 Истакнат член

Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.467
    Допаѓања:
    2.488
    Ако се стални болките како што кажуваш и ако ти траат толку долго, што чекаш? Зошто не одиш на лекар? Може од се да биде, да не нагаѓаме тука.

9. marinella501

marinella501 Активен член

Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    da i mene gradite pred menstruacija me bolat premnogu, sega nemam bolki vo gradite ama stomak me boleshe pred 2 dena premnogu, sega me boli samo koga kje go dopram.. dolniot del kaj jajnicite.. a mi docni 5 dena. A imam 16 godini i imam vrska dolga 2 godini i imame seksualni odnosi so dechkoto vekje 2 meseci. premnogu mi e strav da napravam test za bremenost.. :worried:

10. Casas008

Casas008 Активен член

Се зачлени на:
    13 септември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    crazyinlove19 :)

Бев и на гинеколог ништо не ми пронајдоа ми рекоа дека можда е нешто од јајниците и тие не знаат....

11. veli4ekate

veli4ekate Истакнат член

Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    36
    zenski a na koja nedela od bremenosta se gleda plodot

12. kristina.d15

kristina.d15 Активен член

Се зачлени на:
    30 септември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    bolki vo stomak

Dobar den...jas vekje edna nedela imam bolki vo stomakot...a isto taka i matkata me boli mnogu..posleden pat koga imav odnosi bese pred 4 meseci i nikogas ne sum posetila ginekolog...Sekogas pred da izlazam na golema uzasno me boli stomakot,a po nekoe vreme i matkata...Dali stanuva zbor za seriozen problem ili moze da se raboti za stomacen virus,prelada?Vi blagodaram odnapred..

13. Maroon5

Maroon5 Истакнат член

Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    894
    bolki vo stomak

Дали ти досега не си била на гинеколог :^)
    Мислам, време е да одеш, жена си, имаш односи, ете јас сум 16 години и секој месец одам на преглед.

14. kristina.d15

kristina.d15 Активен член

Се зачлени на:
    30 септември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    bolki vo stomak

no jas imav samo 3-4 pati odnosi...nemam redovni

15. srce-9

srce-9 Активен член

Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    здраво девојки, ми помина циклусот ама стомакот во долниот дел многу ме боли, незнам дали се јајниците ама болката е неиздржлива секој ден се повеќе ме боли, со дечко ми имавме однос пред да ми дојде можно ли е да сум бремена или пак можно ли е некакво воспаление на јајниците, ве молам дајте некој совет

16. Ku-rt

Ku-rt Активен член

Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Pleasee help :(
    Имам 17 години, веќе сум долго време во врска и скоро месец и пол имаме односи со дечко ми, се разбира користиме заштита, но веќе два дена имам болки на јајниците и на желудникот. Циклусот ми помина веќе пред две недели. Некој ми рекоа дека можно е да имам болки заради тоа што спијам одскирена, но не знам што да правам, дали овие се симптоми на бременост?? И дали мислите дека треба да напрам тест?? Ве молам дајте ми некој совет :((
    Ви благодарам однапред :*

17. solnishko

solnishko Истакнат член

Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    68

Штом користите заштита, не би требало да има место за паника, но мора после секој однос да го проверувате кондомот да не е скинат случајно :!:
    Болките во јајниците најверојатно ти се поради овулацијата, штом поминале 2 недели од циклусот :)

http://www.femina.mk/%D0%B7%D0%B4%D1%80 ... 1%98%D0%B0 тука можеш да прочиташ повеќе :)

18. sunrise17

sunrise17 Истакнат член

Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    17
    Имам чудни болки во стомаков незнам што може да ми се случува имам редовна менструација али осеќам болка во долниот дел на стомакот и како да ми лази внатре нешто денеска бев на лекар да ми земат крв , можно ли е да е некоја циста ?

19. nikolina20

nikolina20 Активен член

Се зачлени на:
    13 август 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Здраво, последниве неколку дена имам проблеми со надуеност во долниот дел од стомакот, сум немала односи веќе 4 месеци а и редовна ментструација, последниот пат кога посетив гинеколог ми рече дека сум имала воспаление на мочните канали но тоа беше пред еден месец . Исто така требат да добијам сега за неколку дена, дали ми е од тоа што треба да добивам или..?

20. DayaThorneLove

DayaThorneLove Активен член

Се зачлени на:
    28 август 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    5
    Ако се чуствуваш подуено може си фатила некое вирусче,јас вчера се осеќав како да ќе ми пукне стомакот и сабајле у 7 се истурив од повраќање ама еве сеа сум добро

Сподели ја оваа страница