1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки при односи

Дискусија во 'Секс' започната од snake, 25 декември 2009.

  1. swinger

    swinger Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Па понекогаш ме боли грбот ако сум цело време над него.:D
     
  2. lovely-jublee

    lovely-jublee Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    6
    оди на гинеколог и кажи си го проблемот...јас при секој преглед обавезно ме прашува дали имам такви проблеми...
     
  3. Addrianna

    Addrianna Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    15
    Болка за време на секс

    во последно време кога имам односи ме боли стомакот ниско.. од што може да биде тоа??
     
  4. Cece25

    Cece25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    45
    Болка за време на секс

    И јас имав исти болки, дури некогаш неможев да издржам, па кога отидов на гинеколог ми земаа брис и испадна дека сум имала бактерија. Оди провери се и ти, можно е да е до тоа. поз :)
     
  5. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Болка за време на секс

    И мене ми се дешава тоа некогаш кога партнерот ќе навлезе длабоко во мене имам ненормални болки во долниот дел на стомакот ...
     
  6. annggeella

    annggeella Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Болка за време на секс

    Почнав со односи од последново лето, не секогаш али најчесто кога иам однос со дечкоми после тоа ме боли и ме печи околу вагиналниот отвор... и со кондом и без исто е... ептен грда болка е ... и да сме немале однос 2 недели после тоа кога ќе имам два едно по друго во два дена вториот скоро секогаш ми е болен, а после него да не расправам :( ;( од што може да е?
     
  7. alison

    alison Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    8
    Болка за време на секс

    мене ми се случува тоа премногу ме боли додека имаме секс.. и незнам што к** се дешава.. многу ме еритира... мислите дека можеби е некоја бактерија или слично?
     
  8. mjauuuuuu

    mjauuuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2012
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    64
    Болка за време на секс

    можно е затоа најдобро е да си одиш на гинеколог.Несакам да те плашам ама и јас така имав болка при сексуален однос
    чувствував исто како во матката да ми удира
    и кога отидов на гинеколог излезе дека имам цин3
     
  9. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Неколку години не можам да имам нормален однос, секогаш ме боли, да бидам искрена јас и воопшто не сум дозволила да "влезе" во мене... пробуваме на секој начин но мене ме боли премногу! И да сум опуштена, залудно е, не знам што не е во ред со мене....
     
  10. A-Sanja

    A-Sanja Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Болка за време на секс

    Значи односи имам редовно но ова ми се нема случено до сега. Значи се останато е во ред но чувствувам болка или печење за време на сексот и после тоа кога мокрам? Незнам за што се работи ако може некој да ми каже?
     
  11. mjauuuuuu

    mjauuuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2012
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    64
    Болка за време на секс

    и погоре на една членка и кажав а ке ти и повторам и тебе најубаво е да си одиш на гинеколог тој најубаво може да ти каже ние тука можеме да погодуваме ете мене болката ми покажа цин3 што немора да значи дека и кај тебе е исто ,најчесто болката при сексуален однос се јавува како резултат на инфекција, миоми и сл.некои работи најдобро патот под нозе и право на гинеколог.Со среќа :clap:
     
  12. Alexandraaa123

    Alexandraaa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    9
    Болки за време на сексуалниот однос

    Сексуално активна сум 6-7 месеци, и досега НИЕДНАШ не сум имала АСАЛЕН секс.
    Имав инфекција уште одма после првиот однос, и 4 месеци се лечев, тогаш беше нормално да ме боли при секс, но еве веќе 2ипол месеци сум чиста, немам ништо, а сеуште ме боли кога имам секс. Незнам веќе што да правам, преку глава ми е, сакам и јас да уживам во сексот еднаш :(
    Некогаш дури неможам да издржам и му се тргнам на дечко ми у сред секс, кога болките се преголеми..Инаку не ме боли 'внатре' туку на почетокот на вагината кога ми го 'става', ме пече многу, некое незгодно,глупо чувство.. И кога сум напалена и кога не сум- исто ми е :(
    Што да правамммммм? :envy:
     
  13. andjela.p

    andjela.p Активен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Болки за време на сексуалниот однос

    Vaka zlato, prvoo po sebe nesto sum primetila, ponekogas od precesto seks (prosek na 8 saati po ednas vo vremetraenje od prosecno 30 min) pocnuva da me boli kako da mi ja kine tamu vo dolniot del od nadvor, mada tvoevo pomalce mi lici na moevo i definitivno treba eden bris da ti zemat i eden PAP da napravis, zasto mi zvuci kako privremeno primireno deka e. Otidi na lekar, mozda e mestoto samo razraneto, a ako ti kazat deka e nisto a tebe te boli, smeni go lekarot, vrska nema sto ti e
     
  14. Healthy18

    Healthy18 Активен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Здраво, многу често ми се случува кога имам ПМС значи 10тина дена до 2 недели пред да ми дојде, да имам запек. Но во тоа не е проблемот главен, туку баш во периодот кога сум во ПМС за време на секс (вагинален) чувствувАМ болка, го прекинуваме сексот, и започнува толку многу да ме боли во долниот дел на стомакот, кај вагината и анусот , се здрвувам целата ме фаќа грч и не можам да се поместам, не можам да мрдам. После час до два легнувам да спијам и се будам со намалена болка во вагината и анусот , можам да се движам, но болката во долниот дел од стомакот и јајниците сеуште ја има. Притоа осекам болка и при мокрење односно при опуштање на тој мускул. Еве сега се чувствувам баш така, и не знам пиев чај, аналгин, ставам топла вода во тој дел, не знам како да ја намалам болката. А и во што е проблемот, дали е инфекција, болест, повреда внатре на некој орган од сексот, дали дека за време на запек сум имала секс...? НОРМАЛНО ли е во ПМС(овулација) да се случува ова, дали имате вакво искуство? фала.
     
  15. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    и мене сега пред некоја ден ми се појавија силни болки при односи,дали може да е тоа дека треба да добијам и дека ми касни веќе 5 дена.Мислам дека тоа не ме чуди кај мене по што менструацијата ми е нередовна или ми касни неколку дена или порано ми иди но болки втор пат ми се дешава да имам при односи.А од ко ги имав болките стомакот го чуствувам како подуен
     
  16. Angelce201

    Angelce201 Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Девојки вака .. Имав однос со дечко ми и како за прв пат не ми протече крв,а имав страшни болки ...Утредента пробавме повторно и ме болеше исто како првиот пат дури и повеќе,а ми протече и крв,но додека имаме односи,односно додека тој пенетрираше во мене како да ми ја допираше бешиката :D и осеќам болка,но и веднаш потреба за мала нужда ...Незнам во што е проблемот дали бидејќи во кола и не бевме опуштени и наместени или проблемот е до нас бидејќи сме неискусни и двајцата???...И дали после првиот пат болките треба да бидат присутни и исти како за прв пат??? ...ВЕ МОЛАМ ЗА СОВЕТ!!!
     
  17. AngieJolie

    AngieJolie Нов член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Значи девојки вака ! Болките што ги имате пред менструација за време на секс е поради тоа што матката е по осетлива и е спремна за испуштање на крв а и е малку подоле за време на менструацијата и пред менструацијата неколку дена...А и треба да си појдете на гинеколог .. Јас имам чудна матка незнам дали имате слушнато за тоа но мојата матка на периоди ми се обракала значи имам обрната матка така ја викат овде и поради тоа ке имам јас засекогаш болна менструација и понекогаш и болен секс...Таа маана е вродена сум родена така..Гинекологот ми рече јас имам таква матка како твојата па еве имам 2 деца :) А и обично болките доагаат ако имаш плитка матка а партнерот има голем к.. :) Поздрав се надевам дека помогнав
     
  18. slonce.majmunce

    slonce.majmunce Нов член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Devojki Imam eden problem .., rabotata e vo toa shto posle seks mnogu me boli stomakot isto taka i za vreme na seksot i posle toa mnogu mi krkori stomakot podolgo vreme. Dali ste imale ist problem ?i dali bi znaele do shto e rabotata?
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Тоа што ти кркори стомакот после секс значи дека си гладна. Додека имате секс се трошат многу калории.
    И пишувај кирилица.
     
  20. slonce.majmunce

    slonce.majmunce Нов член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ама кркори стомакот и наредниот ден и понекогаш и неколку дена подоцна.Не е само после сексот..:(