1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бојадисување на косата

Дискусија во 'Коса' започната од magic, 23 декември 2009.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.893
    Допаѓања:
    102.982
    Пол:
    Женски

    Crazylady, секoгaш бoјaтa нa кoсaтa е нaјтешкo дa се смени нa дoлниoт дел.. Вaкa џaбе јa гoриш кoсaтa сo фaрбaњa , кoгa веќе oдиш нa фризер некa ти гo oсветлaт дoлниoт дел нa кoсaтa пa пoтoa стaви фaрбa тешкo е сaмo сo фaрбaње дa се oсветли темнa кoсa. Инaку oвие фaрби нa кoлестoн се ствaрнo дoбри нo немa дa ти пoмoгнaт вo oсветлувaњетo нa кoсaтa
     
  2. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    И да сакаш неможеш одеднаш рамномерно да ја осветлиш и многу, плус ако имаш фарба подолу кај врвовите уште потешко. Ниедна фарба неможе од еднаш да те осветли како што сакаш ти и тоа рамномерно. Ако си зацртала да сакаш да ја осветлуваш оди на варијантата пополека и имај трпение. Ако ставиш бланш за брзи резултати ќе ја уништиш косата. Инаку колестонот е словенска фирма има поголема амбалажа од останатите фарби на времето ја имаше секаде но ја укинаа сега ја држат како што знам само во некои салони и кошта 250 денари. Осветлува и задржува боја малку повеќе од останатите.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Strawberry xxx

    Strawberry xxx Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Edno prasanje vo vrska so sprejot za osvetluvanje na kosa na Balea. :) Posle nanesuvanje na cela kosa i susenje so fen, dali povtorno treba da se izmie kosata ili stoi taka? Bidejki jas napraviv kako sto pisuvase vo upatstvoto, odnosno samo nanesov i usisiv, no posle toa mi izgledase mnogu cudno, kako mrsna, i edvaj izdrzav eden den, odma ja izmiv, a nekade procitav deka taka trebalo da stoi 2, 3 dena, pa posle pak da se nanese, Stvarno ne mi e jasno kako vsusnost treba pravilno da se koristi so cel da se postignat rezultati. Ako nekoj ima iskustvo i znae, bi bilo od korist da go spodeli toa :D
     
  4. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    [​IMG]

    Кој гледа Grey's Anatomy или Private practice, ja знае актеркава :D Дали може некоја фарба со оваа боја да ми препорачате, јас сама навистина не можам да се решам, знам дека е темно кафена ама сепак..да си прашам.:)
    Има светол тен ама преубаво и стои темнава коса, па и јас сакам да ризикувам со оглед на тоа што имам исти очи, а и тен.
     
  5. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj ja ima koristeno farbata trend up i kako ste zadovolni?
     
  6. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    3.362
    Се става на водена коса, се суши со фен и толку. Секој 3-4 дена правија истава постапка и ќе забележиш осветлување.
     
  7. Tove Lo

    Tove Lo Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    419
    Znachi vaka odamna ja nemam bojadisuvano kosata,sega sakam zatoa sto mi se zdosadi momentalna boja na kosa iam smega medesta nekako se mesaat boite i se toa od sonceto no sakam da ja osvetlam nesto vo ovoj stil ,moze li nekoj da mi kaze farba broj
    fala odnapred :)) blonde-cara-delevingne-green-eyes-hair-favim-com-wallpaper-330269085.jpg
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Strawberry xxx

    Strawberry xxx Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    A dali moze pomegu dve nanesuvanja da se izmie normalno kosata samo so sampon, vo slucaj da se izmrsi, ili mora da ostane samo na toa, odnosno da se ceka na sekoi 4 dena, zaedno so sprejot?
     
  9. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    3.362
    Да може, нема врска тоа. Битно е да не се користи секојдневно спрејот.
     
  10. Strawberry xxx

    Strawberry xxx Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Fala mnogu :inlove:
     
  11. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    Devojki kazete nekoja dobra crna farba za kosa sto dava ubav sjaj,jas pred 2 casa se farbav so trend up i sega kosata mi ima crven sjaj i ne mi e cisto crna kako sto sakav
     
    На Ицолгудбејбе му/ѝ се допаѓа ова.
  12. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.893
    Допаѓања:
    102.982
    Пол:
    Женски

    Miss magic - blue black - јaс oвaa јa кoристaм црнa теѓет е и презaдoвoлнa сум. Црнa бoјa истo имaaт пa прoбaј , јa имa вo стoкoмaк
     
  13. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    Mislam deka imam slab pigment na vlaknoto na kosata i miss magic sum probala ama i taa ne mi faka,nogu retko mozam da najdam farba sto mi odgovara i zatoa isprobuvam sekoj pat novi.Nekoe vreme koristev syoss ama po nekoe vreme i taa ne mi faka neznam zosto e taka ili ako mi fane nekoja farba po 2-3 mienja na kosata pocne da paga
     
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.893
    Допаѓања:
    102.982
    Пол:
    Женски

    Претхoднo дa не си нaнесувaлa блaншеви? Јaс тaкa се фaрбaв и блaнширaв плaвa лaни и сегa сум црнa и веќе 6 месецa не ми примa убaвo бoјaтa. А знaм декa е причинaтa тoa и сегa се шишaм пoчестo зa дa пoчне дa ми примa убaвo бoјaтa кaкo пред 1,5 кoгa си бев црнa
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    Nikogas ne sum stavala blansh prirodnata boja na kosata mi e temno kafeava i veke poveke od 10god se farbam crna neznam zosto nitu edna farba ne mi faka
     
  16. Bona139

    Bona139 Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Девојки преопрачајте ми некој салон каде што користат деколорант,фарбана сум црна сакам да ја извадам и да се исфарбам црвена
     
  17. VMP

    VMP Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    51
    Може ли некој да ми каже каде може да се најде зелена боја за коса? Најдобро ако ја има кај јас. Ако не, каде најблиску може да се набави? Однапред благодарам за секоја информација.
     
  18. Bona139

    Bona139 Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Тоа најубаво да си прашаш во некој салон затоа што по продавници или парфимерии такви поретки бои нема
     
  19. girl.09

    girl.09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    54
    Си ја сакам боичкава, кај мојот фризер ми рече као прамени биле ова едно друго, прашав за цена 50 од прамен ми рече, пошо не размислив и не ми беше до размислување го прашав одприлика за мојата, ми рече па над 1500, неможам толку да си дозволам, феминки да не знаете некое место, каде би било поефтино, или евентуално некоја жена што си работи сама :(:(
     

    Прикачени фајлови:

    • 01 (2).jpg
      01 (2).jpg
      Големина на фајлот:
      48,9 KB
      Прегледи:
      40
  20. elenaleni79

    elenaleni79 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    17