1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брзо свршува

Дискусија во 'Секс' започната од seni.seviyorum, 7 декември 2011.

  1. Никола-МК

    Никола-МК Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2015
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    Пр:спрејот хулокаине 10% има 50мл за 400 ден,а по специјалните продавници шоповите се над 1200ден,а помала количина 20 до 30 мл.Со гелот кој е поевтин се издржува подолго ако добро се нанесе и ефикасно да делува ,околу половина час и повеќе .Треба да се пази да се нанесе на сув орган ,доколку е влажен нема целосно да делува,а во една тубичка има за повеќе од 20 односи.

    Подетално спрејот и гелот хулокаине,лидокаин или долокаин е генеричко име се употребува во Стоматологија ставање забни помагала ,чистење забен камен,интервенција на немцата,пред ставање на инекции,ОРЛ максиларна синусна пункција,за помала хируршка интервенција на носната шуплина,грлото,Акушерство,ставање на различни инструменти и катетри во респираторниот и дигестивниот систем , неки го користат за хемороиди и слично. Ова само информативно ако некој го купува.Ако пример ве прашаат во аптека за што го користите и за што ви треба може најлесно да кажете за стоматологија , мислам дека некому ќе помогме оваа информација,бидеќи ова е прилично поголем проблем за кој мора да се бара барем локално решение.Проблемот може да биде психички,здравствен од различни трауми во животот и сл.Ако се оди медицински прво матичниот доктор те праќа на специјалист уролог ,по уролошкиот преглет ако е се во ред здравствено,ве праќа кај доктор психијатар кој може доста да помогне ако се утврди дека проблемот е психички.
     
  2. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Само десанка момци едно 3 пати најмалце да се испразните пред да мислите да правите нешто во спалната :D
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.276
    Пол:
    Машки
    не мора десанка..може и три пати по ред у спална..па четвртиот пат ја носиш до лудило..:)
     
    На Maca_<3 и natemila им се допаѓа ова.
  4. huntelaar

    huntelaar Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    50
    Ако свршува брзо, значи дека многу сте го напалиле во предигра (орал и се' остало). Сакам кога девојка ми прави брзо да ја испрскам.
     
    На Amateur и BoyL им се допаѓа ова.
  5. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.922
    Допаѓања:
    32.564
    Пол:
    Женски
    Истово се случува и кај маж ми. Ако го возбудам ептен, тогаш свршува за помалку од 5 минути. Кај него делува предиграта.
     
  7. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    [​IMG]
     
    На Дугокоси Швалер и veren им се допаѓа ова.
  8. zokipoki.1

    zokipoki.1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.288
    Пол:
    Машки
    Realno sega ovaa tema ne ocrne....a i vo red e taka si e,,,aktivniot seks ne trae mnogu dolgo..sto velime narodski,,aktivno ebenje...sto znam nekogas imam izdrzano poveke od 10 minuti hmmmm ...no vo osnova ako ne goltnes nestoooo ili so nesto da go poprskas penisot nema da ima dolgo ebavanje.. a kakvo ebavanje takvo sekavanje
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    скоро секогаш кај млади мажи <40 проблемот е од психичка природа
    долга апститенција, квалитетна предигра и сл., преголема напаленост

    Жени, немојте никогаш да се смеете - сфатете дека сте го напалиле до бесвест.
    Пошо реалноста е таа. Нема друга.
    Со тек на време се подобруваат работите накај подобро во тој аспект.
     
    На Џони Џип и only44you им се допаѓа ова.
  10. Akrepakrep

    Akrepakrep Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Машки
    ja eve vcera mi se sluci 2 partija izdrziv negde 40min. Ali toa se slucuva ednas na 2 nedeli.
     
  11. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Ja па иам контра проблем не свршувам долго па партнерките мислат дека не ме запалиле доволно
     
    На Џони Џип му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    зависи колку подолго
     
  13. Jas licno

    Jas licno Активен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2015
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Машки
    Citam i se cudam na nekoi od odgovorite eve zosto. Go imam problemot so prerana ejakulacija pri sto nitu sum duduk koj e**e samo da mi bide mene ubavo nitu se raboti za samokontrola. Od samata predigra do pocetok na odnosot ja opsipuvam so neznost baknezi dopiri miluvanje oralno zadovoluvanje bez voopsto da ne mislam na toa sto se slucuva so mojot organ. Stom navlezam za kratko vreme fanfari.
    Ne mozam da sfatam kako moze toa da bide navreda? Sakam li jas da bide taka? Ne i sum probal so specijalni kondomi suplementi i sl. no pak isto i pak isto sledno e poseta na urolog.
    Za sreka partnerkata za sega ima razbiranje razgovarame otvoreno sakam da se izvleceme od ovaa situacija i da DA SE IZVLECEME zatoa sto sme par i se sto se slucuva kaj mene ili kaj nea go dozivuvame kako na svoja kozha.
    Da se smenel partnerot poradi rana ejakulacija GLUPOSTI ke se bara resenie toa e vistinski poteg i dokaz na ljubov.

    Ke gi zamolam site koi imaat provereni informacii za resenie od tipot na preparati koi mozat da se kupat vo apteka na tie od seksi sopovite ne im veruvam neka go spodelat iskustvoto i neka pomognat.
     
    На MilaP и joy1 им се допаѓа ова.
  14. pretty-girl6

    pretty-girl6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    Мојот партнер секогаш свршува не баш брзо, зависи од ситуацијата и колку време имаме на располагање. Некогаш доволни ни се 15 минути, а некогаш и по цел час знаеме да го правиме тоа, па тогаш да сврши еднаш, па по кратка пауза пак да продолжиме. Девојки се е до редовниот секс, ако не е редовен нема смисла сексуалниот живот :D:D
     
    На Petar80, Џони Џип, Amateur и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Maca_<3

    Maca_<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    467
    Пол:
    Женски
    Душо 15 минуту не се баш малце, не се за жалење.... :lol: а јас што да кажам, мојов понекогаш и 5 минутки само и готово, или јас премногу го возбудувам или незнам што е проблемот. :(
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. pretty-girl6

    pretty-girl6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    хаха мила, уживај таму во сексот.. ти е гајле дека брзо свршува, нека сврши повеќе пати ако треба. Е, сега за да го одолжиш малце свршувањето менувајте пози, ти качи се, па тој, па попуши го малку и така се е до партнерот и колку е расположен за секс
     
    На Petar80, Џони Џип и Maca_<3 им се допаѓа ова.
  17. Maca_<3

    Maca_<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    467
    Пол:
    Женски
    Тоа и правиме, мене 5 минути не ми се доволни а неверувам дека и на некоја друга. :lol: Додека не се измори нема стоп. :rofl: За пози незнам која не ја пробавме веќе хахах, што е до расположение само мене да не ми е досадно он со саати би правел тоа.. :rofl: :rofl:
     
    На Bebulleee, Petar80 и Џони Џип им се допаѓа ова.
  18. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    ова е жива вистина
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. pretty-girl6

    pretty-girl6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    Хахаха само напред... за среќа мојот не свршува за пет минути... ајде можеби кога ќе стани поискусен ќе научи да се контролира повеќе :D:D
     
    На Petar80, Џони Џип и Maca_<3 им се допаѓа ова.
  20. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    секогаш истото?
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.