1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бричење

Дискусија во 'Тело' започната од Fina Tinejdzerka, 14 јули 2016.

?

Дали се бричите?

  1. Да

    87,2%
  2. Не

    13,8%
Дозволен е избор на повеќе опции
  1. Fina Tinejdzerka

    Fina Tinejdzerka Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2016
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите! :) Сакам да ја создадам темава со цел да разменуваме совети, искуства и начини за подобро отстранување на влакната од телото со бричење. :) Да дискутираме за тоа колку време се бричите и кои делови од телото ги бричите. Да споделиме некои мислења и совети.. :) Доколку не ви се допаѓа темава, избришете ја... :)

    И, не заборавајте да гласате на анкетата најгоре со наслов “Дали се Бричите“ :)
     
    Последна измена од модератор: 19 февруари 2018
  2. Maca_<3

    Maca_<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    467
    Пол:
    Женски
    Само под пазувите, интимната зона ја депилирам бидејќи со бричење влакната стануваа се поцврсти и ми се појавуваа црвенила и чешање.. :)
     
    На Fina Tinejdzerka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Fina Tinejdzerka

    Fina Tinejdzerka Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2016
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    И кај мене се случува истото со интимата, црвени меурчиња и чешање. Но, јас го бричам само горниот дел. А дали подолгите влакна од интимата може да се скратат со ножици?
     
  4. Maca_<3

    Maca_<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    467
    Пол:
    Женски
    Може зошто да не, секако ако тебе не ти пречат, мене ми пречат па затоа редовно одам на депилација.. :)
     
    На Fina Tinejdzerka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум била на депилација. Секогаш се бричам. И на нозете и под пазуви и интима. Веќе 3 год. :)
     
    На Osamena devojka, kjukli, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Fina Tinejdzerka

    Fina Tinejdzerka Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2016
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    И јас исто така, до сега никогаш не сум била на депилација. Сакав да се прашам, бидејќи јас се бричам скоро година и пол, а ти имаш поголемо искуство од мене, дали влакната се темни и поцврсти и дали се погусти од порано?
     
  7. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Искрено , мене ми се исти. Не приметувам разлика некоја. Можеби дека толку време го правам тоа ,па затоа :)
     
    На kjukli и Fina Tinejdzerka им се допаѓа ова.
  8. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    I jas se bricam pod pazuvite no i nozete.
     
    На Sunnny и Fina Tinejdzerka им се допаѓа ова.
  9. DiFlove

    DiFlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2016
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.097
    Пол:
    Женски
    поцврсти и потемни да се,но погусти не,барем не мене
     
    На Fina Tinejdzerka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ian somerhalder

    ian somerhalder Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2016
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Бричот ми е верно другарче хаха пазуви,нози,интимниот дел еднаш и веќе никогаш...ми се направија ранички,пече,чеша..ама морав за одморот па набрзинка,но следниот пат закажувам за депилација :!:
     
    На Fina Tinejdzerka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Се бричам на секое бањање/туширање а на секое 3то или 4то се депилирам.Бричот ги зајакнува влакната и затоа ги вадам од корен на секое 3-4то бањање.
     
    На Fina Tinejdzerka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Kutirana

    Kutirana Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Sakam da prasam za kolku vreme ke mi izrasnat vlaknata na nozete ako se izdepiliram so depilator bidejki ke odam na odmor za edna nedela nesakam tamu da imam vlakna
     
    На Fina Tinejdzerka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Fina Tinejdzerka

    Fina Tinejdzerka Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2016
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Јас искрено се немам издепилирано со депилатор. Но, имам другарка која се депилира со депилатор и кај неа влакната не се појавија околу 2 недели. Тоа и беше прво депилирање и околку 2-3 недели нозете и беа мазни и без влакна. Но, кај секој може е различно. Сепак нека ти помогне некој со лично искуство :)
     
  14. Fina Tinejdzerka

    Fina Tinejdzerka Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2016
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Сакам да ве прашам каков жилет користите? Јас користам машки жилети од Бик, но за подоцна ќе си одберам некој фин женски жилет, па сакав да ве прашам какво искуство имате вие со вашите жилети кои сте ги купиле и/или ги употребувате? :)
     
    Последна измена: 9 август 2016
  15. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Мене на Балеа со 5 жилети ептен ми се погоди. Инаку долго време користев машки со 3 жилети, тие од Кам. Одлични ми беа. Јас не гледам разлика во машки и женски. :?:
     
    На cresa-jagoda и Fina Tinejdzerka им се допаѓа ова.
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.574
    Пол:
    Женски
    Не е убаво да се бричите... влакната стануваат погусти и поцврсти а и кожата не изгледа баш убаво... јас долги години се бричев ама сега со ленти од Елеа се депилирам. Бричење само под пазуви.
     
    На Fina Tinejdzerka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Fina Tinejdzerka

    Fina Tinejdzerka Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2016
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    И како е со ленти? Ефикасни се? Јас еве сега за сега се бричам, а за понатаму ќе видиме.. :D
     
  18. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Никогаш во живот немам ставено жилет на мене зашто цела има да се испозаколам. :rofl:

    Цела се депилирам со епилајзер. Порано користев Veet крема само за пазуви, ама сега и таму се депилирам, зашто кремата доаѓа исто како да ги отстрануваш влакната со брич - потоа растат потемни, подебели и поцврсти, додека со депилаторот ем подолго време си рает, ем кога растат се многу поретки, помеки и потенки. :)
     
    На Fina Tinejdzerka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    ^Едвај чекавме совети од тебе Битерсвит. Да не ни кажеше ти, досега ќе бевме во заблуда.

    Дај остај кој што сака да си прави. Може болна ни е депилацијата, може ни се исфрла толку многу кожата што е неподносливо неколку дена без разлика на што и да ставиме? Може и покрај депилација пак за една недела имаме влакна, може не сакаме да се шетаме со влакна оној период измеѓу депилациите. Можеби нас не ни се зајакнуваат влакната од бричење, можеби немаме повеќе. Има еден куп можеби.

    Многу е убаво вака кога се паметува... Глеј си за себе.

    Темава е за бричење. Девојката си праша од кои бричеви сме задоволни, а не дали е добро или не.
     
    На eloves, Antolinaa, Sanjichka007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Fina Tinejdzerka

    Fina Tinejdzerka Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2016
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски

    :rofl: Јас па еве веке година-две како се бричам и само 2-3 пати ако се имам исечено. :lol:
    А, инаку знам од една моја другарка користеше крема и да, исто е како со брич.. Покрај тоа, кога ќе ја нанесеш кремата многу лошо мириса (барем оваа нејзинава од Veet), а и некако грозно ми е..