1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинален секрет

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од maja8, 3 јануари 2010.

  1. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    кандидата е габичка, не е бактерија
    во секој случај добар рецепт, фала :hug:
     
    На cheerleader му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Etanol

    Etanol Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Pred mesec dena pisav deka na vaginalniot bris mi najdoa bakterija Klebsiella za koja prv pat slushnav.Piev i antibiotici od koi nemav ni najmalo podobruvanje i vaginalitetki i kanesten stavav za da ublazi no nisto ne pomogna se poveke i poveke se vlosuvase se dodeka nekade na internet ne procitav za maslo od divo origano. Pomaga za mnogu bakterii i infekcii kako sto se Candida, Esherihija Koli, Streptokoka i mn dr. Go preporacuvam na sekogo da go proba malku poveke koshta ali veruvajte vredi. Samo prvite 5 dena kako sto go konzumirav osetiv golemo podobruvanje. Terapijata trae 21 den imam use edna nedela da go koristam i se nadevam narednata kontrola ke bide negativna :D
     
  3. Lantana

    Lantana Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Здраво,
    Веќе подолго време, постојано, помеѓу менструациите имам бел секрет, во почетокот поредок, што е поблиску неделата кога треба да добијам станува погуст, меѓутоа баш е така бел, нема некој особен мирис, а имам чешање на вагиналниот отвор. Бев пред 6-7 месеци на гинеколог, за друга работа, ама тогаш се беше ок, преку летото во неколку наврати ќе мачакв канестен и пиев капсула една што е таа( и го заборавив името) ќе поминеше на некое време и после пак. Еве сега се мијам со камилица неколку денови по ред, малку се намалува чешањето за тој ден, од утре пак исто. Ме интересира дали е можно да е инфекција и да се враќа толку често или нормален секрет кој и кај мене како кај многуте жени го има пообилно, па тоа прави да има чешање. Во моментов не сум во можност да одам на гинеколог, ќе гледам во најскоро време, но би сакала да слушнам мислење.
     
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас имам едно прашање, што би можело да е причина за зголемен вагинален секрет со непријатна миризба, без симптом на чешање и без пецкање ?
    :^)
     
  5. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Несоодветна исхрана и настинка.Купи си Канестен крема,измивај се со камилица и пробај да го намалиш внесот на шеќерот во организмот.Ако не помине тогаш ќе мора да одиш на гинеколог.И облекувај се потопло ако си настината.
     
  6. kate0401

    kate0401 Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Jas veke 10 dena imam belo pranje vo golemi kolicini. Ova mi se slucuva mnogu cesto.
    Moze da mi pomognete?
     
  7. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.182
    Пол:
    Женски
    ako не те чеша и немаш некој специфичен мирис можно е да од преладеност
     
  8. Abril

    Abril Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    771
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    Пишав и во друга тема но никој не ми одговори.Можеби некој од тука знае да ми каже.
    Деновиве сум премногу физички активна и кревам работи со голема тежина.Вчера кога се вратив од работа,на гаќите имав крв.До вечерта ништо,а еве денес повторно кога си дојдов повторно имав крв и ме боли долниот дел од стомакот.Што е причината за ова?
     
  9. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331

    Очекувате некој за ова одговор да Ви даде ?

    Еве -КНИШКА ВО РАКА И ПРАВО НА ГИНЕКОЛОГ.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    ... си добила менструација ? :)
     
  11. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    ...кандида ! ... клотримазол ! :)
     
  12. Abril

    Abril Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    771
    Пол:
    Женски
    Дa,нa 25 нoем пoследнaтa.И не сум бременa. :)
     
  13. alexx88

    alexx88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2014
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки!!
    Значи вака, менструацијата ми помина пред 3-4 дена и имав блед речиси скроз воденест секрет, но денес приметив крвав, темно кафеав. Од што би можело да биде? Некоја бактерија, инфекција? Инаку да напоменам уште не сум имала секс, ама недела ипол пијам антибиотици јаки пошто имав температура. Дали би можело да биде од апчињата? Фала однапред
     
  14. Stefani007

    Stefani007 Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Decki ,ja sum nova na forumov ,pa mi treba mislenje od vas znaci vaka.
    Imam belo pranje veke podolgo vreme koristev vaginaletki mikoril,kansen,poliginaks i nikako ne mi minuva ,znaci beloto pranje nema nikakva mirizba i posle sekoi koristeni vaginaletki ne se pojavuva okolu 2-3 dena no potoa se pojavuva pak bev i na genikolog i kaza deka neznae zosto ne minuva za pap test mi e mn strav da pravam,bris mi zema genikologot i kaza deka ke mi se javi ako ima nesto ama povik ne dobiv pa najverojatno nema nisto strasno.Ama sakam beloto pranje skroz da mi iscezne zasto me nervira strasno.Dali nekoja od vas ima ist problem ili veke imala. POMOS VE MOLAM!!
     
    На teddytea и goranmace им се допаѓа ова.
  15. goranmace

    goranmace Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
  16. Stefani007

    Stefani007 Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Decki ,ja sum nova na forumov ,pa mi treba mislenje od vas znaci vaka.
    Imam belo pranje veke podolgo vreme koristev vaginaletki mikoril,kansen,poliginaks i nikako ne mi minuva ,znaci beloto pranje nema nikakva mirizba i posle sekoi koristeni vaginaletki ne se pojavuva okolu 2-3 dena no potoa se pojavuva pak bev i na genikolog i kaza deka neznae zosto ne minuva za pap test mi e mn strav da pravam,bris mi zema genikologot i kaza deka ke mi se javi ako ima nesto ama povik ne dobiv pa najverojatno nema nisto strasno.Ama sakam beloto pranje skroz da mi iscezne zasto me nervira strasno.Dali nekoja od vas ima ist problem ili veke imala. POMOS VE MOLAM!!
     
    На Tina2017 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.928
    Допаѓања:
    18.043
    ^
    Eве гинекологов те прегледа и одма напиша дијагноза (facepalm)
    Како мислиш страв ти е да правиш пап тест а ти земале брис?
    Си била воопшто до сега на гинеколог?
     
    На GabyTranceॐ и Dust им се допаѓа ова.
  18. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.928
    Допаѓања:
    18.043
    Или си во период на овулација или имало заостанато од менструацијата :)
    Кај мене секогаш е така,нијанси на црвено и последните 3-4 дена кафено.
     
  19. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.928
    Допаѓања:
    18.043
    Ти пишав и во другата тема, како може да ти биде страв да направиш пап тест, а веќе ти земале брис? За што е тој брис? Сеедно, и да е микробиолошко испитување и да е пап тест на ист начин се зема брисот. Резултатите за пап тест вообичаено се добиваат за 30-40 дена, освен ако не си на приватно, а микробиолошките малку порано, така да трпение, ако има нешто ќе ти каже :)
     
  20. Stefani007

    Stefani007 Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    mene odamna veke mi imaat zemeno bris i rezultatite rekoa deka ke stasale 10ti oktomvri ,a genikologot mi se nema javeno taka da predpostavuvam deka nema nisto strasno.