1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот прв секс

Дискусија во 'Секс' започната од Mimi, 13 ноември 2009.

  1. Mimi

    Mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    75
    Здраво на сите.
    Имам дечко веќе 8 месеци и уште немаме секс. Мала сум а и срам ми од него дека немам искуство и дека нема да биде како што тој очекува. Тој досега бил со неколку, постар е и тоа прави да се чувствувам вака. Страв ми е дека ако не го направам тоа со него ќе си најде друга постара и поискусна. Кажете како ви беше вас првиот пат. Боли а??? :(
    Ќе ви пишам кога ќе има нешто ново :lol: :lol: :lol:
     
    На BlackMistery, Lolo5 и ADOKI им се допаѓа ова.
  2. emka

    emka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    12
    Јас мислам дека треба да чекаш додека не бидеш спремна ти а не да мислиш само за него. И сама велиш дека си мала ;) ако мислиш дека ти е рано, не греши и почекај :!:
     
    На Fatmagul1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. angel

    angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    51
    банален ама најправилен одговор - ЧЕКАЈ :!: додека не почувствуваш дека сакаш и фала богу мисли и на заштита
     
    На milfer му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Dona

    Dona Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    19
    Najvazno nesto za prviot sex e da imash doverba vo deckoto. Ako napravish bilo shto od strav deka ke te ostavi, nema da ima nikakvo znacenje... ne vikam deka prviot treba da ti bide decko cel zivot odnosno maz vo idnina neli, ali sepak togash koga ke se sluci toa shto ke se sluci da ste i dvajcata zaljubeni i da go napravite toa zatoa shto i dvajcata sakate. A decko ti shto e postar, ako sakal sex so tebe trebalo da znae deka si pomala i deka najverojatno si nemala do sega, pred da se fati so tebe. Znaci, znael verojatno deka ke treba da ceka. A ako te ostavi poradi toa shto ne si mu dala, togash ne si mu znacela nishto posebno i batali go, ne se zamaraj so nego.
    inace za prashanjeto dali boli ili ne, razlicno e kaj sekoj. Mene na primer, ic ne me bolese i samo malku krvarev, a imam drugarki shto imale uzasni bolki, ili obilni krvarenje. Vo sekoj slucaj,toa ne znaci deka treba da cekas do 30godini za prviot pat...ke dojde i ke pomine i posle ke uzivas so onoj shto go sakas :) Se si ima svoja cenA :D
     
    На Izabel95, rose60, milfer и 4 други им се допаѓа ова.
  5. ma4ka

    ma4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    za da imas sex so nekoj treba navistina da ti znaci.moe mislenje ne bi se predala nekomu bez emocii,nikogas.vo mojot zivot imav vrska od 5 godini.toj ne mi znacese nisto posebno i znam deka prviot pat,i narednite dve godini so nego mi bea mizerija,katastrofa.imav sex so nego vo 2 godini eve da recam 10 pati.toa znaci deka toj ne bese vistinskiot za mene,iako mozebi go sakav no ne bev vljubena.sea imam decko i so nego sme tri godini vo vrska polna so ljubov i apsolutno se,sovrsenstvo.zatoa ne brzaj za sve ima vreme veruva.pozz
     
    На Fatmagul1 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mimi

    Mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    75
    Јас го сакам него и ми значи. Проблемот е што не ме привлекува сексуално тоа е можеби и поради мојот страв не знам. Инаку ми е преубаво со него кога сме заедно, но кога ќе се најдам во таква „непријатна“ ситуација гледам да ја избегнам :oops:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Anuska

    Anuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Јас веќе го имав првото сексуално искуство, не беше толку лошо, ме болеше и она кревање на општа паника пред и по сексот хахаха :) Сега имам редовен сексуален однос со дечко ми и ми е преубаво, го сакам премногу. Мислам дека нема потреба од паничење, доколку се има желба, треба само опуштање и препуштање на работите да си одат сами по себе.
     
    На pinky16 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    е па мими дајте си малку време ако не си спремна почекајте не можеш ти само за да го задоволиш него со сила во тој момент треба да уживаш и да си потполно сигурна дека сакаш да го сториш тоа како што велиш и самата ако таквата ситуација ти е непријатна кажи му и него дека сеуште не си спремна на таков чекор ке те сфати
     
  9. pete

    pete Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    ... se cuvav do mojata 20 godina i na kraj go napraviv radi reda .od radoznalost .. toa sto go spomnuvas " ne me privlekuva seksualno" nema ni da moze ... kako i bi znaela ako si nemala seksualno iskustvo do sega ...(znam po mene ..i jas go cekav toj moment:) i nedojde :) ako mislis deka treba, napravi go i veruvaj nema da go rzocaras ... nevinosta e nesto ... uf ezooterija ako prasas nekoe masko ... i da vo vrska so bolka, krvarenje e individualno jas p.r nemav ni bolka ni krvarev prviot pat ama zatoa 2, 3 imav obilno krvarenje ... :) ... kako i da e... cekame novosti i nekoj crven carsav na prozor :) ne se zamaraj samo opusteno ... nema nisto bolje od zenska intuicija ... veruvaj i !
     
  10. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски


    toa znaci deka ne si podgotvena za prviot cekor...ostavi i cekaj dodeka ne dojde vistinskoto vreme
     
  11. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    se dodeka si devica mnogu retko ke znaes dali nekoj seksualno te privlekuva ili ne! sakam da kazam cuvstvoto na strav od prviot seksualen odnos e mnogu posilno od sekualnata privlecnost!vo tvojata svest mnogu pooveke e prisuten stravot i bolkata za koja si slusnala i procitala,a mnogu pomalku mislis na seksualnata privlecnost! lesno e posle prviot,vtroriot,trtiot pat...togas potsvesno znaes deka najbolnoto pominalo pa mozes da se prepustis vo uzivanjeto i da cuvstvuvas sekualna privlecnost!
    e sega mora da prizneme deka ima partneri ;) i momenti koi ne teraat da se opustime malce poveke i da go ,,zapostavime,, stravot! vo takva situacija bev jas zatecena koga mi se sluci prviot seks! tukusto bev napolnila 18 godini a so decko mi odevme 2 meseci! se plasev od pomislata na seks,no postepeno (volsebnite race i usni na decko mi) me opustija i se sluci...i ne se pokajav nitu ednas!
    znaci nemoj da mislis deka presudna e taa seksualna privlecnost! presudni se (spored mene) momentite pominati zadedno,spokojstvoto koe ti go dava toj,vzaemnata ljubov koja si ja pokazuvate, poverenieto koe go imas vo nego....e tek posle seto ova sledi seksualnata privlecnost! ne znam kolku uspeav da se objasnam sto tocno mislam....nooo.... toa e... :D :D :D
     
    На Lolo5, Fatmagul1 и mila.s им се допаѓа ова.
  12. prettygirl

    prettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    38
    Jas imav seks prv pat pred 5 meseca...ja zagubiv nevinosta na 19 godini i super bese...ne mi bese dokinat ubavo himenot no nemav dr. problemi
    vazno mi e deka ja izgubiv nevinosta so covekot sto navisitna go sakam:)
     
  13. GlamourouS

    GlamourouS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    32
    I jas ne sum imala seksualen odnos dosega,idam so dechko mi vekje godina ipol,se e prekrasno ...chesto zboruvame za ovaaa tema,i mi ima kazhano deka so mene kje go ima prviot pa,kako i jas so nego!
    I zatoa sakame da bideme podgotveni,jas nema da go planiram ovoj nastan,kje si dojde se samo po sebe...
    Srekjno :):*
     
  14. Mija

    Mija Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    25
    Mnogu mi e strav od prviot seks mislam deka mnogu boli :oops: a so deckomi veke pocnavme pocesto da razgovarame na taa tema no mene mnogu mi e strav.Ednas duri i bevme mnogu blisku ama jas nikako nemozev da se opustam samo na toa mislev celo vreme :( Mnogu li boli?
     
  15. Simm

    Simm Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Па мое мислење не се важни годините важно е тоа кога ти ке бидеш подготвена за првиот сексуален однос психички :D ;)
     
    На tamy му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    42.990
    Психичката подготвеност е најважна. И да се случи тоа подоцна, секако е подобро отколку непромислено впуштање во нешто за кое не си сигурна дека сакаш да го направиш.
    Јас имав толку думи, скриени комплекси дали треба да го направам тоа со човекот со кого одев најдолго, и кога се случи тоа, воопшто не беше експлозивно (во емотивна смисла), нити пак имаше некои страшни последици - крв малку, болка - издржлива.
    Сега сум со друг партнер веќе 6 месеци и ги доживувам своите врвови во секој сегмент. Љубов, сексуалност, духовност.
    8)
     
  17. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    najvazno od se e kako se custvuvas ti vo vrska so toa, a stom imas somnezi i se custvuvas neudobno i nesigurno , moj sovet e da pocekas uste malu , zasto podocna ke se kaes ,site stravovi i neodlucnosta mozebi se rezultat na toa sto nemas dovolno doverba vo nego , mozebi ne ste dovolno bliski ,nemoj da me sfatis pogresno , deka ja kritikuvam vasata vrska ili zboruvam naprazno iako ne te poznavam , mozebi ste bliski , no stom imas somnezi , znaj ne dosol vistinskiot moment , pocekaj i sama ke pocustvuvas koga e vreme za taa rabota :) ti posakuvam sreka i razmisli
     
  18. Mistique

    Mistique Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    63
    Prviot seks go imav koga idev so decko mi samo 1 mesec i eve i den denes sme zaedno veke 2 god, vo toj moment se pocuvstvuvav deka toj e onoj koj e vistinski za mene, a ovie godini dur sme zaedno toj go dokaza toa. Kako sto spomenav vo edna tema, zabremeniv i resivme da go zadrzime i dvajcata go sakavme toa, no drugite bea protiv nas i abortirv i mn e tesko seto toa a ni se sluci koga idevme 4 meseci. I onaka mn krs raboti ni se desavaa posle toa onaka ko ednostavno gospod da sakal da se rodi toa dete :(
     
  19. monikaa

    monikaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    26
    ако го сакаш и си сигурна....да можеш да имаш со него...меѓутоааа подоцна не треба да се каеш...ако мисли дека се е ок тогаш слободнооо,,,јас така мислам....а да боли мн незнам тоаа...мене ме болесе многу малку првиот пат ,дури и не искрвавев
     
  20. praski4ka

    praski4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    42
    Vaka Mimi,ti objasni mu deka ne4uvstvuvas potreba i deka smetas deka si male4ka,ako te saka veruvaj deka ke terazbere i ke te po4eka,ako ne,zna4i ne te saka i tuka eke e druga situacija,ako ti dade doznaenj deka ne te razbira i ponatamu insistira na toa voopsto nemoj ni da razmisluvas a mu dades,nevinosta se dava na nekoj to go sakas i te saka.Ova ti go kazuvam od iskustvo,mene prviot pat mi bese so de4ko 4 godini postar,mi pobara po 4 meseci vrska no mu objasniv deka smetam deka sum mala i se plasam,me razbra i me 4ekase uste godina i 2 meseci,fakti4ki,prvpat mu dadov po godina ipol a so toa osven sto izbegnav da napravam nesto za sto ne se 4uvstvuvam spremna,bev i sigurna deka me saka.Probaj da mu objasnis i ke si ja rasresis dilemata.A za bolkata nemoj ni da razmisluvas,toa e individualna rabota,mene na pr malku me bolese a krv voopsto ne mi ni pote4e zavreme na odnosot,tuku mikanaa neolku kapki duri po 5-6 chasa.
     
    На KAZANOVA27 му/ѝ се допаѓа ова.