1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот прв секс

Дискусија во 'Секс' започната од Mimi, 13 ноември 2009.

  1. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Леле бре деца никој не ја осудува само што сеуште не е доволно развиена физички за сексуални односи.Што да се објасни за првиот секс. Болка голема, крварење , а и не мора ако имаш еластичен химен, инаку твоите нема да те познаат ако не ги сокриеш гаќичките. Обавезно со кондом. Толку за првиот секс.
     
    На Hipica и delevingne им се допаѓа ова.
  2. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Јас мислам дека подобро е да се информираш за СЕ’ пред првиот секс, отколку после него, како што си пишала погоре, затоа што “Подобро да се спречи, отколку да се лечи“.

    За дечко не би зборела, ама сметам дека си мала за да имаш односи. (Ова вака мое мислење и совет, не мора да го прифатиш, само сакав да кажам најдобронамерно што мислам).

    Сметам дека треба да почекаш уште малце, секако ја не знам шо брзате, нема да останете
    не ебани
    :D

    Како и да е, одлуката на крај си е твоја, доколку решиш да имаш односи, треба навистина да си подготвена за тоа, цврсто да го сакаш дечкото и да сакаш тоа да се случи.

    Читај по интернет, едуцирај се во врска со сексот, како да се заштитиш и слично.

    Презерватив е ЗАДОЛЖИТЕЛНО. :!:
     
    На sugarlips и delevingne им се допаѓа ова.
  3. kasandrasrce

    kasandrasrce Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    26
    Размисли да не се каеш покасно,зошто после тоа нема вракање назад.Дај боже да биде се во ред .
     
  4. Teen.girl-18teen

    Teen.girl-18teen Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    14
    Ме мачи прашањето дали е нормално менструалниот циклус да се поремети по првиот однос ? Сексуално сум активна речиси два месеци , по првиот однос менструацијата му дојде на време , а сега ми доцни веќе 4 дена ... Последен незаштитен однос имав пред две недели , кој беше проследен со мноооогу пазење
     
  5. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Трудна си.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Далерон, сигурно ја преплаши девојката. :D

    Не мора да значи дека си трудна, штом имало мнооогу пазење, не грижи се, 4 дена доцнење не е многу.

    А за друг пат за да не се плашиш и да си под штрек сега цело време, наместо мноооогу да се пазите, користете кондоми.
     
    На Hipica и Valerin им се допаѓа ова.
  7. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Хахахах ако бе нека се исплаши малку, за да не се пази толку мноооооооооогу туку се знае како треба да се заштити. ;) Штом имала секс пред 2 недели тоа е средина на циклус и се знае што може да се случи во тие денови.
     
    На Hipica, Anouk и Valerin им се допаѓа ова.
  8. kasandrasrce

    kasandrasrce Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    26
    не е доцна ,не грижи се
     
  9. srcka55

    srcka55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2011
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    18
    Конечно се деси и тоа :D после 2ипол год. врска....ме болеше :) ама издржлива болка, крв нормално малце....тој радосен абе шоооо :D ми вика во животов се немам толку радувано крв ко ќе видам хаха :lol: како и да е пресреќни двата... сега растур ..... :P :D :rofl: :rofl: :$
     
    На PreciousDiamond и LifeLove им се допаѓа ова.
  10. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас пак бев многу исплашена имаше многу крв и огромна болка поради која не продолживме и не го стави до крај. Дури дома кога отидов имав крв сеуште на гаќичките. :(
     
  11. Bubii25

    Bubii25 Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    3
    На колку години имавте прв секс? Дали болеше? На кое место? иии дали користевме кондоми?
     
  12. zajceto

    zajceto Нов член

    Се зачлени на:
    30 декември 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Девојки - нова сум на форумов и сакам да ве прашам ...
    Со дечково имав за прв пат односи, но не искрварев, дали е правилно да искрвариш или не ... БЛАГОДАМ !!
    И малку испаничив оти немав крв.
     
  13. НаталиЛили

    НаталиЛили Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.389
    Допаѓања:
    8.353
    Пол:
    Женски
    Нормално е, не паничи.
    Кај сите е различно, кај некого има многу крв, кај друг малку, кај трет ич.
    Некои чувствуваат голема болка, некои не.
    СЕ е релативно.
    Јас исти како тебе немав воопшто крв за време на односот, само малку на гаќите кога дојдов дома приметив, две три капки.
    И не почувствував некоја голема болка.
    Така да не му ја мисли многу.
    Кај секој е различно.
     
    На zajceto му/ѝ се допаѓа ова.
  14. BlackTedy1

    BlackTedy1 Нов член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво на сите значи вака имам девојка 2 години,и двајцата сме невини и неколку пати пробувавме да имаме односи но неа секогаш ја болеше потоа после неколку време повторно се обидовме во 2,3 наврати и и го ставив цел но крв немаше и ја болеше,дали е можно да ја имам скинато,ве молам за совет БЛАГОДАРАМ
     
  15. prasko

    prasko Нов член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki
    pred edna nedela go imav prviot seks.. se bese spontano i neisplanirano me bolese malku krv nemase ni kapka .. sega se pocesto imame seks no jas nemam nikakvo custvo ... ne mi e ubavo a ne mi e ni loso .. so masturbiranje imam ubavo custvo no mnogu kratko so seksot ni takvo cuvstvo nemam .. dali e do mene ili do decko mi pisete sovett pozzz :*
     
  16. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.704
    Допаѓања:
    72.598
    Пол:
    Женски
    Epa sega treba da si ja najdete vistinskata poza, ni mene na pocetokot ne mi bese ubavo...moze da se kaze i sekogas bolno, zatoa sto ne bev opustena. Ubava predigra, uste poubav seks... Opustete se i probuvajte si novi raboti, pa kje doznaete sto e vistinskoto za vas :D
     
    На prasko му/ѝ се допаѓа ова.
  17. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Се случи на Валентајн сега и беше навистина болно а и ми течеше многу крв, исто и утредента ми течеше малце. Но дали на некоја од вас и се случило најверојатно да не и бил доскинат хименот па да и виси мал дел дури и надвор? Дали е тоа нормално и дали ке си испадне со тек на време?
     
    На ubafka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Хехех, мила ме изнасмеа :)
    Незнам ти како си го замислуваш хименот, но тој не е кожа или месо па да виси. Тоа е една тенка ципа со капилари која многу лесно се кине.
    Ти што виде?
     
  19. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Од вагиналниот отвор ми виси едно парченце месо кое е сигурно околу 1 сантиметар долго.. Чекам да ми заврши циклусов и да одам веднаш на гинеколог, но до тогаш сакав да се распрашам тука, бидејки паника ме фаќа веќе.
     
  20. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    @odbojkarka мислам дека нешто погрешно си проценила, не може да е тоа хименот. Не е хименот цело парче месо, па да ти виси така. Како и да е, ние не можеме да знаеме, за вакви работи не се потпирај нешто многу на интернет, овде може секој сешто да напише. Правец гинеколог. Таму најсигурно ќе ти кажат и мирна глава. :)