1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот прв секс

Дискусија во 'Секс' започната од Mimi, 13 ноември 2009.

  1. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    вчера со дечко ми имавме прв пат ..но не знам баш дали сум скината затоа што неколку пати осетивме како меурчиња внатре ..и не осетив некоја голема болка а и крв не течеше..пробав со прст цел ми влегува а пред тоа ни пола не влегуваше ..и на крај и неговиот влезе цел и на крај го вклучивме светлото и на прстот имав крв а и сто и на кондомот но не много ептен малку ..но много ме боли кога влегува како на крај да имам некоја линија и кога ја допира многу боли подоцна 1-2 часа ми течеше крв но многу малку...дали е можно да сум скината ?
     
    На IvanaJenner и Скопјетесакам им се допаѓа ова.
  2. synonym

    synonym Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    84
    Хах, мојот прв секс го имав со мојот сегашен дечко, беше многу слатко и невино. Целиот поцрвенет, му беше страв да не ме повреди и многу да не ме боли. Душичка :inlove:
     
    На crazylady и citiesinflames им се допаѓа ова.
  3. BigliMigli

    BigliMigli Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2015
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Здраво девојчиња. Во петокот го имав првиот сексуален однос, се беше толку убаво, болка секако имаше но издржлива, но проблемот е што имаше многу крв. Вчера така имав неколку капки, сабајле малку повеке, а и сега имам така малку и така стомакот ме боли како да имам добиено. Нормално ли е тоа? Всушност и треба овие денови да добијам. Можно ли е порано да сум добила? Хеелп!!!! Благодарам однапред :*
     
  4. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.487
    Допаѓања:
    26.131
    Пол:
    Женски
    @BigliMigli
    Нема место за паника нормално е :)
    и јас добив веднаш одма после првиот сексуален однос
     
    На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Bonx

    Bonx Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2015
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Nekoja devojka sto ne e nevina vo molam da mi pise, mi treba sovet.
     
    На Avokado и Petar80 им се допаѓа ова.
  6. BigliMigli

    BigliMigli Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2015
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    А дали е нормално и вториот и третиот пат пак да има крварење, заборавив да прашам? :*
     
  7. nat17

    nat17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    138
    Пол:
    Женски
    Да нормално е:)
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. gims29

    gims29 Нов член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво имам 18 години и пред 2 дена го имав првото сексуално искуство многу ме болеше но постајано мислам бидејќи мојот дечко додека пробуваше немаше заштита подоцна му кажав да стави и подоцна тој сврши во мене и ми е страв и постојано мислам дали можам да забременам...
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. zxcvbnm

    zxcvbnm Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    Здраво девојки! Јас моето прво сексуално искуство го имав пред 10 месеци на 17 години. Со дечко ми бевме 1 година во врска и тоа се случи како подарок за неговиот 20ти роденден. На почетокот беше болно и се двоумев дали да го направам тоа или не ама на крајот бидна работата, потоа ми потекоа солзи ми се плачеше ама тој поцна да ме гушка и да ме бакнува беше премногу среќен па и јас почнав да се смеам. Иако веќе не сме заедно не жалам за тоа што сум го направила прекрасно беше.
     
  10. 17.06.'15

    17.06.'15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2015
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    44
    Никогаш не жали за она кое во моментот си се чувствувала среќна. Никогаш:inlove:
     
    На Petar80, Hristov и Bojana.20 им се допаѓа ова.
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.055
    Допаѓања:
    76.056
    Пол:
    Женски
    Кај мене беше малку избрзано па заради тоа мојот прв секс не е и моето губење невиност. Кога ме скина немавме всушност секс, не може тоа да се нарече секс бидејќи само еднаш го стави. Вистинскиот секс беше после тоа и траеше многу кратко. :lol: Не ме болеше но имав и тогаш малку крв.
     
    На Avokado и the drummer им се допаѓа ова.
  12. wolfies

    wolfies Нов член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Пред 5 месеци го имав мојот прв сексуален однос,болеше секако но вреди:P и уште сум со дечкото се надевам нема брзо да заврши. :)
     
    На BoyL и Petar80 им се допаѓа ова.
  13. LittlePrincess00

    LittlePrincess00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Здраво феминки, јас сум нова на форумов. Го направив да прашам баш поради тоа (прв секс), иако ве читам дооолго време. Значи со дечко ми сме 11 месеци заедно, и следниот месец кога ќе ја прославиме нашата 1 годишна врска го планираме нашиот прв секс. Тој е личност што секој ја посакува во својот живот. На секој можен начин ја изјавува неговата љубов кон мене и убедена сум во тоа. Секогаш потготвува изненувања и се е одлично.Го сакам многу и ми значи многу. 2 год. е постар од мене. Имаме неколку пати разговарано на оваа тема од порано и му имав кажано дека не се чувстувам поготвена и типов ми кажа дека ме разбира и ќе чека.. Но сега не мислам така, се чувствувам подготвена. Го сакам тоа, го посакувам него, неговото тело. Инаку се имаме фаќано (чисто информативно). Во последниот период, ме возбудува многу, па често влажнам и со нетрпение го очекувам нашиот прв секс, а од друга страна чувствувам страв од болката при кинење на хименот.:worried: Сепак, денот кога го планираме тоа е ден по изминувањето на циклусот, значи нема бременост шанси (водејќи се според меснтуалниот календар).Преокупирана сум со мислите како тоа ќе изгледа, дали ќе боли, ке го издржам ли тоа, и слично, па ве молам споделете искуство, мислење, совет ? :whew: Благодарам, однапред. :D Поздрав до сите вас :* !
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Таа од соништата

    Таа од соништата Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2016
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Сакам да ве прашам според вас која е идеална воздраст за да имате секс за прв пат? Вие на колку години го имавте?
    И уште едно прашање имам дали некоја знае како одат тие плоди денови? Имам слушнато дека некад еможи да си видиме да си израчунаме каде?
    фала
     
    На Majakisss му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Од 17-20 години е идеална возраст за првиот секс.
     
  16. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.606
    Допаѓања:
    250.881
    Пол:
    Женски
    Ако немаш редовна менструација не си играј со плодни-не плодни денови.
    Користете кондоми за да не се тресете пред секоје добивање.
     
    На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Таа од соништата

    Таа од соништата Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2016
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    тоа за плодните денови друго прашање ми беше. Не сакав да е поврзано. Иначе без заштита не планирам ништо да правам.
     
  18. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.606
    Допаѓања:
    250.881
    Пол:
    Женски
    Симни ја апликацијата My Calendar на пример, секој ден е објаснет од месецот.
     
  19. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    http://www.femina.mk/здравје/интимно/календар-на-плодни-денови
     
  20. Таа од соништата

    Таа од соништата Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2016
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски