1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Возачка дозвола (и сè е можно). Какви возачи сте вие?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mandarinna88, 15 јуни 2010.

  1. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Значи некој ден во Центар ако не искочам од кола да убијам некого , нема никогаш. Зошто сите мора да свират, да се бутаат во лента и да не знаат што е жмигавец, како крај на светот е.
    Како да ќе им пише некој минус ако ти пуштат жмигавец дека ќе се престројат.
    Сегде можам да возам, и уживам во тоа ама не можам накај Центар :swear:
     
  2. jesicaalba

    jesicaalba Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    25
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

     
  3. Vesna.Spi

    Vesna.Spi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    До кога треба да се сменат стариве возачки со нови?
     
  4. bejbi19

    bejbi19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    24
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Дали може да уплатам за полагање возачка со некој друг документ бидејки оригинал сведителство немам во мене, а немам ни копија. Ми текна на индекс, на сведителство од 8мо?
     
  5. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Можеш со сведителство од осмо, јас од тоа направив копија и ја заверив на нотар.
    Газдата на автошколата ми рече дека може со документ за завршено образование (па дали е основно, средно или ете факултет, мислам дека не е битно).
     
  6. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?


    Мене ми кажаа дека до Октомври треба да се сменат, или барем да имаш закажано :worried: Јави се побрзо, ако не си закажала до сега.
     
  7. Vesna.Spi

    Vesna.Spi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    ^green.eyes навистина морам да ти заблагодарам вака без само да кликнам дека -ми се допаѓа- твојот одговор. Денес се пријавив, и благодарение на тебе нема да платам 45 евра казна.... :)))
     
    На green.eyes му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Да не звучам нескромно , ама си се воодушевувам на своите возачки способности. 8) :D
    Дури не ни очекував порано, дека ќе бидам толку добра.
    Се фаќам колку добро реагирам во разни непредвидени ситуации :) добивам и пофалби од машкиот свет :) . Ама многу ме нервираат машките со камионите кои си мислат дека ако се големи треба да се исплашам да не ме смачкаат и набиваат гас и се буткаат пред мене кај што треба прва да поминам. |(
    Само на тие будали некогаш им попуштам, инаку кога сакаат така да ми се бутнат, ќе ме погледнат и во поглед обично ме читаат дека не пуштам, и и да дадат гас пак си кочат после тоа...
     
  9. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Само на тие будали некогаш им попуштам, инаку кога сакаат така да ми се бутнат, ќе ме погледнат и во поглед обично ме читаат дека не пуштам, и и да дадат гас пак си кочат после тоа...

    Не го давај гасот така лесно :lol:
     
    На sweet25 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    дали некој е информиран колку пари се сега тестовите за полагање на возачка?изјавија дека ќе бидат електронски сега на компјутер ќе се полагало пак ќе има некое намалување на цената...
     
  11. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    :D :D
    Ќе го давам, ќе го давам. :P
    А ти ако немаш предност негде, попушти си, да не се споиме. :lol:
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Јас немам уште положено малечко сум де. :rofl: :lol: И неможам да кажувам што способности имам за возење :lol:
    Туку прашањево ми беше.
    Дали е усвоен тој законот дека на 16 години можеш да полагаш и да возиш само во општината каде што живееш? :D
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    ^Незнам,не се сеќавам дека јавиле такво нешто.Освен дека беше даден предлог и тоа само за одлични ученици со примерно поведение.
     
  14. jesicaalba

    jesicaalba Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    25
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Да, да може да се полага на 16 години и кога ќе положиш можеш да возиш локално, само во твојот град. А на 18 години можеш да возиш и надвор од градот. Ова на телевизија го слушнав, во понедлникот во една емисија зборуваше портпаролот на МВР. Поздрав.
     
  15. Blondy.92

    Blondy.92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    63
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    ме инетересира ако некој знае за новиов закон што.. часовите ги извозев уште лани и од х причини дури вчера уплатив да полагам тестови и ми закажаа дури на 24 октомври. е сега, ја прашувам таа девојката од испитен центар од кога стартува законот и ми вика можно е во било кое време да стапи во сила.. ја прашувам а сега ние што сме уплатиле по старо нема да важи за нас новиот закон и ми вика не, од кога ќе стапи новиот закон во сила за сите ќе важи независно кога уплатиле. Е сега мене не ми текна да ја прашам ама си размислував..што ако на 23 започне новиот закон а јас на 24 полагам а после тоа нема старо ново и како јас ќе бидам во можност да ги спремам новите прашања кои што ги нема на стариве тестови, затоа што како што разбрав прашањава ќе останат и ќе се додадат нови.. е сега она што ме интересираше беше дали некој од вас знаекога точно ќе започне новиов закон, од сите различно слушнав, од некои во понеделник, од некои во ноември, од некои од 1 јануари...
     
  16. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    И мене тоа ми беше прашањето како ќе биде со новите полагања за тестови рекоа дека ќе има некое намалување во цената и електронски ќе се погала а кога тоа господ знае...
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Искрено мене воопшто не ми се допаѓа законот за полагање со 16години.
     
  18. Blondy.92

    Blondy.92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    63
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Сега цените за полагање тестови се сеуште околу 2200/2300ден (се вкупно). А новиве тестови ќе стартуваат најверојатно од 1 ноември и изгледа ќе бидат за нешто поскапи. Викаат дека ќе биле и полесни. Па сега ќе видиме, ако е од 1 мене не ме фаќаат, на 24 октомври полагам. Па сега здравје! :)
     
  19. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    како бе цените за полаганје тестови 2200/2300 грешка си...тестовите се 6000денари а новите тестови треба поефтини да се не поскапи...
     
  20. Blondy.92

    Blondy.92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    63
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Не погрешно си разбрала, 6000 ден чини полагање тестови, полигон и градска.. еве сега баш сликав сметката од преднекој ден кога бев да уплатам.. 1800 ден и плус платив една уплатница не знам за што беше 410 ден плус првизија од 2-30 ден. Прво се плаќаат тестовите, ти закажуваат термин кога, мене на 24 октомври ми закажаа, и кога ќе идам да полагам после еден саат ти кажуваат резултати и ако си положила тестови после тоа идеш со инструкторот да уплатиш за полигон и градска.. А сега по ново дека ќе биде електронски цената ќе биде нешто повисока а колку не знам стварно.. Поздрав
     

    Прикачени фајлови:

    • cena.jpg
      cena.jpg
      Големина на фајлот:
      179,9 KB
      Прегледи:
      440