Вошки. Како се справувате со нив?

Дискусија во 'Коса' започната од sara.kiss, 31 август 2011.

 1. Elenuskaa

  Elenuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.873
  Допаѓања:
  2.003
  Иии од утре почнува теророт, ќе морам шлем да ставам на главава за да не ми летне некоја, започнуваат со школо и сестра ми знае да донесе некоја, среќа мајка ми веднаш реагира, купува шампон, ја мие, па ја чешла и така секој ден.
   
 2. barbyyy

  barbyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  779
  Допаѓања:
  236
  Пол:
  Женски

  не верувам дека за другарка е ова во други твои мислења пишува дека имаш и тоа на 31 март 2012 си напишала дека скоро си дознала а темата ти е во 2011 каде пише дека 3 години имаш
   
 3. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.435
  Допаѓања:
  549
  јас имав во 3 одделение знам, и се прскав со еден спреј :D Го имав и тој чешалот специјален многу ми помогна.
  И знам многу ми беше интересно да ги тепам ми пука хахаха :rofl:
   
 4. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.786
  Допаѓања:
  2.514
  Пол:
  Женски
  Имав и јас порано вошки мислам дека бев 3 или 4 одделение и знам дека ги снема со помош на еден шампон или крема, знам ја миев косата со нив и кога почнаа да паѓаат во када, те гниди те вошки, зоолошка можев да отворам за нив :D
   
 5. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  110
  Во 21 век вошки? Бог да чува и да прани каде вие живеете!
   
 6. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  200
  Во Скопје. :^) Што има врска што е 21 први век? Секогаш ги имало и секогаш ќе ги има. Само што во овој 21 век полесно се отстрануваат и има се и сешто за најбрзо и најлесно да ги отстаниме !
   
 7. Meri-Velickovska

  Meri-Velickovska Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Devojki,
  eve informacija za site koi na bilo koj nacin imaat problemi so voski.
  Slucajno vo TC SORAVIJA naletav na nekoj novo otvoren centar za problemi so kosa, vo koj megudrugoto najdov i ekstremno nova tehnologija kaj nas za otstranuvanje na voski.
  Imeno stanuva zbor za nekoja Amerikanska patentirana tehnologija na cesel koj koga ke go ceslate deteto dokolku ima voski sviri i so nekoj elektricen bran vednas ja ubiva voskata. Kaj otisle Amerikancite, kade bea do sega ne ispotruja ovde so pepticidi i otrovi!!
  Isto ima i sampon i sprej za zastota od fakanje na voski.
  100% bez pepticidi
  100% bez Otrovi i hemikalii

  eve vi direkten link razgledajte sami za sto vi zboruvam..
  Ova bese nesto volsebno dobro na syo naletav i morav d ago spodelam za da ve zapoznaam site so informacijava.

  eve link direkten do proizvodite za voski

  http://www.101hair.mk/liceguardP.html
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  3.954

  А да кажеше некое искуство наместо да рекламираш?!?!
   
 9. teletabis4e

  teletabis4e Нов член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  27
  Јас последен пат имав вошки пред околу три четири години итоа ме наполни еден мувач, имаше си женска... добро мање битно и јас псле се фатив со еден негов другар и него го наполнив па плус и другарка ми и дечко и. Аме имав чешел ниска и полека полека ги снема.
   
 10. Meri-Velickovska

  Meri-Velickovska Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Pa kupiv elektricen cesel i sprej za zastita samo, zatoa pogore objasniv na pocetok, koga go isceslav maliot pocna da sviri, mi rekoa koga ke sviri toa znaci dea ima voski, dvapati dnevno go ceslav nekolku dena. Posle ceslanjeto go isprskav so sprejceto.
  Go proveruvam pak denovive , ama ne sviri, znaci se e vo red.
  I kako nema voski, kako fati maliot voski, od doma sigurno ne...
  3 nedeli nema kako pocnaa u skolo...
   
 11. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  3.954

  Јас не прашав како ти фатил вошки малиот туку сакав да споделиш искуство со истиот
   
 12. Meri-Velickovska

  Meri-Velickovska Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  toa i go obajsniv, imav pozitivno iskustvo..
  toa mi bese i celta

  valjda na makedonski pisuvam :)))))
   
 13. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  810
  Пол:
  Женски
  Чешелот е за некој со ретка,кратка коса,јас имам виткана и густа и тогаш мајка ми го купи само една две се закачуваат и тоа се заплеткува одвај го извади така да не би го препорачала за некој со густа коса. :)
   
 14. Meri-Velickovska

  Meri-Velickovska Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  imas pogusta kosa i od zenava?:)))
  bravos, :)))))

  http://www.youtube.com/watch?v=afmH3oI5S2w
   
 15. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  810
  Пол:
  Женски
  Мојата коса е подолга од на женава и многу многу виткана така да беше тешко! :)
   
 16. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  3.954
  Пишуваш латиница ;)
   
 17. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  200
  Пред некој период имав од овие досадни вошки :$ :lol: :lol: и копив Нygia шампон од аптека, внатре има и чешле, всушност тоа повеќе ми помогна отколку самиот шампон, ама супер е ги снема ;) A И косата многу убаво мириса после шампонов :) хихихихихих :*
   
 18. DramaQueen1

  DramaQueen1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2012
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  110
  Имав вошки како помала сега да чукнам во дрво не сум добила последниве години. :lol:
  Одма коа го прочитав насловот се зачешав...
  Иначе знам мама ми ги чистеше вошките ќе ми ставеше еден шампон и во паковањето имаше и чешел за да се чешлаш и од тој чешел паѓаа вошките.. првин мама ќе ми ставеше шампон и неколку минути чекав идев да си ја мијам косата и потоа мама со тој чешелот ме чешлаше.
  Еднаш баш се сеќавам бев пуна ко шише а и имав тогаш голема коса. :P
   
 19. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  670
  да многу добар е тој шампон и јас имав едно време и го користев ама сега немам :whew:
   
 20. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  587
  Доколку во краен случај не се исчистат целосно , ниту со чешел ниту со шампони, нај арно е да се префарба косата , ако не се сака промена , тогаш иста боја како што ти е косата. Имам слушнато дека на офарбана коса неможат да ''живеат'' .
   

Сподели ја оваа страница