1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Враќање во форма по породувањето

Дискусија во 'Бебе' започната од NoellePage, 26 октомври 2012.

  1. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.450
    Допаѓања:
    34.385
    Пол:
    Женски
    startuvav so 55kg. sega posle sedum meseci sum 53 :) Stomakot treba da go zacvrstam ama treba da vezbam . Posle carskiov ....
    Kako i da e prezadovolna sum so izgledov posle rodeni dve deca :angel:
     
    На Mrs.Bass и leona83 им се допаѓа ова.
  2. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Јас сум изрод. Со 56 остнав бремена, се породив со 71 значи 15 кг плус. НО :!:! Се мерев после породување 1 недела и имав цели 65 кг:( Не знам како е можно после породување да сум со само минус 6 кг? Бебчето го родив 3220.. Единствено објаснување ми е дека во текот на таа 1 недела што не се емрев се имам поправено, затоа што претерав со боза и јадење за да ми надојде млеко. Ќе си пукнам од мака ;(
     
  3. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Толку од прилика е намал.на кг по пораѓај. Сега постепено ќе намалуваш.
    Јас на пример и кога имав три плус пак изгледав како повеќе да имам. Некако наеднаш се намалив:)
     
  4. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Леона нели викаат дека по породување се намалува 8-9 кг. Плод, плодова вода, плацента итн...?
     
  5. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Мами ајде кажете ми некој добар мидер висок да стега убаво носам веќе 1 месец,од стружанка земав два ама некако не ми стегаат толку многу,сакам повеќе и помали броеви земав со само перење носење попуштија фала ви поздравче :)
     
  6. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Тигарче јас користам од NBB и задоволна сум.
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.389
    Допаѓања:
    34.213
    Пол:
    Женски
    Јас не носев мидер :( Да земам сега по 4 месеци мислите дека ќе има ефект? :^)
     
  8. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Поминало време ама ако пак земи си и носи го подобро така од колку да не носиш :)
     
    На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    30.388
    Пол:
    Женски
    Не знаев κаде да пρашам. Абе мами,ви паѓа ли на вас κосата,κаκо мене мислам деκа аκо ваκа пρодолжи,влаκно нема да ми остане. Сρеќа имам бујна κоса,но ова е пρемногу,цели два месеци тρае. Еве баш забележав,почнува изгледа да се обновува и лета на сите стρани. Мислев,до κога ваκа ќе собиρам влаκна низцела κуќа?
     
  10. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.603
    Пол:
    Женски
    Исто и кај мене е.Во систина ми рекоа дека е нормална појава да не се плашам.Може да е во прашање и хормонален дисбаланс но ништо сериозно.Пиеш ти витамини?Јас не но ми рекоа да земам.
     
    На LaDyDoLl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    30.388
    Пол:
    Женски
    Ништо joy,ρешив таκа и сега не ни земам нешто. Пρијателκи пρобувале се,но џабе. Бев и κај матичниот гинеκолог,κога ја пρашав само се насмевна и ми ρече ех ноρмално,чеκај и ќе ти обели :)
     
  12. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Eve i jas da vi se pridruzam na muabetot...mi se rika,od shto mi se plache:@.Mi e smrt koga treba da ja cheshlam kosata ili koga treba da se banjam,ne e normalno kolku mi paga,zatoa prinudena sum nonstop kosata u repche..ne ne :!:u pundza da mi bide,skroz spastrena za da ne sobiram vlakna na mene i okolu mene:tmi:.Chare nekoe:(???
    A vednash mi se vrati teloto vo prvobitnata polozba i tezina,skoro i pomalku kako da imam kilogrami od pred bremenosta,barem taka se chustvuvam^_^
     
    Последна измена: 6 декември 2014
  13. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Ама кога бевме бремени со најубави коси бевме:) нормално е, јас користев ампули против опаѓање.
     
    На Glasna и TIGARCE86 им се допаѓа ова.
  14. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Иста ситуација и κај мене дуρи по син ми влаκна наоѓам на тρенеρчињата,пρетеρано ми паѓа и јас κаκо Гласна само собρана ја дρжам матичниот гинеκолог ми пρепоρача шампон,неκој пρотив опаѓање на база на пиво ама не го земав не веρувам деκа ќе помогне сите виκаат ноρмално било :( само до κога?
     
    На Glasna и leona83 им се допаѓа ова.
  15. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Мене околу 2 месеци ми паѓаше, потоа намали...
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.237
    Пол:
    Женски
    Ми паѓаше цели 4 месеци и тоа страшно. Ама сега сум како глуварче. :D Имам шишки и тоа без кратење. Се е тоа нова коса. Среќа што ми е виткана и не доаѓа до израз инаку ќе ми беше срам да излезам од дома
     
    На LaDyDoLl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    Posle godina i pol od poragaj ostanav so 55 trudna se porodi v so 90 sega imam 53 mislev deka mikogas nema da si nam no obvrskite si o napravija svoeto :) izvinete za fondot od mob. Pisuvam
     
  18. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Еве up date:) тргнав на работа со кило плус и за кратко се стопив..,,,се ми е широко. Се радувам за намалената килажа ама преморена сум!!!!
    Така да, мајки не се грижете за кг, ќе ги снема.
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Јас ни кг не симнав сеуште:( благо исфрлив исто и бел леб.. Ви завидувам вас што сте се вратиле во форма(y). Јас почнав на пилатес па може ќе почнам да намалувам по малку.
     
    На leona83 и TIGARCE86 им се допаѓа ова.
  20. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    eve me i mene i jas da si kazam,vo bremenost mn se sekirav kako posle poragaj ke oslabam,kaciv 12 kg ama imav samo stomace,ne bev voopsto zdebelena na drugite mesta,me sobirase vo site pantaloni i farmerki sto si gi nosev. ostanav bremena so 59 kg,po poragaj gi simnav site 12 kg vednas duri i pomalku od 59 imav,eve sega si ja imam mojata idealna kilaza,stomakot ne mi bese opusten posle poragaj oti bev daska,samo prvite nekolku dena i sega sum si super,imam samo nekoja luzna crvena se mackam so edna krema i poleka poleka si odat,a za paganjeto kosa jas si zemam seuste vitamini i ne mi paga,