1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Враќање во форма по породувањето

Дискусија во 'Бебе' започната од NoellePage, 26 октомври 2012.

  1. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.538
    Пол:
    Женски
    Мене ми рекоа косата ми пагала од низок хемоглобин и слабо железо.Зедов вчера сируп за железото.Па се надевам на подобрување.
    Јас кг ги симнав.Но телото мора да се затегне.Здравје од нов год се фрлам на средување :D
     
  2. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски
    Мамички има 20-ина дена од пораѓајот,останав бремена со 57-58 а се породив точно со 73 кг.Сега откако сме дома се немам мерено,ама успеав да влезам во фармерки што ги носев кога имав 60 и 5-6 килограми.Полека се враќам во нормала,стомакот ми спласна поголемиот дел уште во болница,сега ми е останат уште малку како кога бев 3-4 месеци само ми е мн лабав,ама бидејќи сум царски нема да можам да вежбам некое време,па незз кога и дали ќе се вратам на старата килажа некогаш,иначе штом дојам до пристап до вага ќе се мерам и ќе ви ги пишам резултатите.До тогаш позз и среќно враќање во нормала.
     
    На heppymom му/ѝ се допаѓа ова.
  3. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    28.329
    Оууу во страшна форма сум :ninja: Друштво правам на сите кои се гладни, остатокот од кашата на бебето ми завршува во мојот стомак, физички активности- нанкање бебе со саати, движење од дома до колата и шеткање низ маркети. По гладно и стрвно не сум се осеќала во животот.Мрза не видена, никаде пеш не ми се оди. А некогаш бев голем поборник за пешачења.
    Инаку ослабнев многу после породувањето, ама џабе кога јадам повеќе од што ми треба и се поправам пак.

    Иронично е тоа што сите околу мене ми велат дека сум иста како пред да останам трудна, а јас се осеќам исто како пред да се породам.
     
    На ivka-slivka и chocolade им се допаѓа ова.
  4. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    i jas si macam maka so ova uste poodamna iako jadam mnogu ovosje i zelencuk ama ete ke se druzime so vitaminite :)
     
  5. wtff

    wtff Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    533
    Majki znaete li nekoja dieta sto nema da go zagrozi doenjeto? Moram da oslabnam edno 10kg... 5-6kg viska imav i pred bremenosta i sega plus.. :sweat:
     
  6. Melinara

    Melinara Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    304
    Nemas potreba od dieta, cekaj da potporasne bebus ke vidis kako se slabee. Na majka doilka i se potrebni 2000 kalorii dnevno.
    Izvinete lat. od mob pisuvam
     
    На wtff му/ѝ се допаѓа ова.
  7. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Мене друго ми се појави како проблем. Клажата ми е за никаде, ама секогаш и ми била. Проблем ми е кожата на стомакот, не ми е собрана воопшто, само падната надолу. Многу лошо ми изгледа, ми виси на фалти и карнери. Најсериозно! Ни стрии немав многу, ни ништо. Не се поправив воопшто во бременоста, кој знае што ми стана. :)
     
  8. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Нема да ти биде загрозено доењето, но твоето здравје. Млекото ќе остане исто меѓутоа за такво млеко организмот ги црпи сите потребни материи така што "за тебе" не останува ништо. Можеш да пробаш со некоја "лајт" диета, да пазиш што внесуваш и да се активираш физички. Важно да не ти страда здравјето.
     
    На wtff му/ѝ се допаѓа ова.
  9. maleckomoe

    maleckomoe Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    леле мајки и јас сум ужас со килажата. 16 месеци ми е малото јас уште имам вишок од 13 кг ;(
    незнам како да ослабам, пробав со многу диети....ништо ;(
    кажувајте некој совет....:emo:
     
  10. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    @wtff и јас имам вишоκ κг си имам поставено ρежим не диета,јадам се само со цρн леб две κρишκи пρеκу сила,повеќе сум на овошје зеленчуκ и манџи и супи благо не јадам,пијам цедени соκови домашни за млеκото и после 18ч.ништо не јадам таκа фунκциониρам 2месеци,имам млеκо и си слабеам по 4κг.месечно , и κога имам вρеме вρтам на оρбитρеκ
     
    На heppymom, leona83, bucale и 2 други им се допаѓа ова.
  11. wtff

    wtff Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    533
    Браво мила. И јас од утре почнувам со црн леб. Проблемот кај мене е што цело време сум на сува храна. Така сме навикнати со мм, но мора да почнам да готвам и манџи. Сестра ми прави свадба во април и затоа мора да ослабнам, да не сум како топче :rofl: Среќа што имам и висина, па не ми се познааваат многу тие 10кг но мене ми сметаат.
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. bucale

    bucale Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    37
    Јас почнав за доручек овесни снегулки со млеко и цимет ручек 2-3 парчиња леб со манџа вечера овошје и има видни резултати.Се вратив на килажата пред забременувањето а и под неа околу 57-58 кила приметувам по облеката која малку ми е широка.А башка цел ден со синко натаму наваму цицање работа по дома .
     
    Последна измена: 16 декември 2014
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. heppymom

    heppymom Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2014
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Κога останав тρудна имав 54 κила се поρодив со 70 бев на стомаче само и во 9 месец ми се појавија стρии,по поρаѓајот ми сплавна мешето κаκо да сум 3-4 месец тρудна,имам слушнато деκа со самото цицање сплавнува мешето κолκу е вистина тоа незнам... κажете за стρииве нешто,неκое ρешение:)
     
  14. rokiroksana

    rokiroksana Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2013
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    93
    кога се породив излегов од болница со плус 7 кг и мешето воопшто не ми се познаваше а родив дете од 4 кг, НО кога се опоравив почна мнооогу да ми се јаде и се поправив плус 4 кг што мноогу ми смета
    ајде ако не ви е тешко пишете како ви изгледа менито доручек ручек и вечера како ги намаливте кг????
     
  15. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Мами јас сум за фалење-12 κг. За тρи месеци уште малκу и доста е пρесρеќна сум :)
     
    На bucale, chocolade, wtff и 2 други им се допаѓа ова.
  16. wtff

    wtff Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    533
    @TIGARCE86 :o Ти завидувам мила :wasntme: :clap: Браво за тебе. :*
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Јас веќе 10 дена не јадам бел леб и слатко да релам по една коцка дневно. Но нема никакви резултати. Тоа ме демотивира па си лапнав сега киндер чиколадо :D ај од утре пак ке вмимавам :tmi:
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    30.319
    Пол:
    Женски
    Блазе вас девојκи,јас мислам деκа се попρавам а не да слабеам,ниκогаш сум ја немала оваа тежина,но се тешам со тоа што лесно симнувам κг κога сум на диета,таκа да мама ќе биде ,,буцκа,,уште неκој месец :)
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Ladydoli и јас леснос имнував порано и никогаш не сум имала повеќе од 56. А сега имам 65 и неможам да симнам ни грам. А искрено не јадам толку многу. :(
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    30.319
    Пол:
    Женски
    Моρе си јадам,одлучив оваа година да ,,поуживам,, малκу :D Јас не јадам многу леб,газиρано 5месеци немам пρобано,ама без благо не можам и мислам деκа стомаκот ми се дуе,не знам зошто.
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.