1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Враќање во форма по породувањето

Дискусија во 'Бебе' започната од NoellePage, 26 октомври 2012.

  1. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    Јас имам добиено два пати до сега, а килограмиве си стојат. Почнав со инсенити, мора нешто да се превземе, ептен сум заоблена, ништо не ме собира.
     
  2. chache87

    chache87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2013
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    311
    Пред да забременам имав 67, не знам со колку отидов на пораѓај но дома се вратив со 80. Бебе има 2 месеци и 20 дена, сега имам 73. Имам 2 пати добиено и дојам, немам многу апетит, благо воопшто не јадам
     
    На heppymom и LaDyDoLl им се допаѓа ова.
  3. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.217
    Допаѓања:
    30.201
    Пол:
    Женски
    И јас еве 6.5 месеци немам добиено,затоа мислам деκа сум κаκо жаба подуена :).
    Ова со добивањево,во соба за доење пρочитав пост од мајκа κоја дои,и над 30месеци нема добиено менстρуација :)
     
  4. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.832
    Допаѓања:
    28.314
    И што и одговори Др. Јулија?
    Инаку јас скоро 10 месеци и немам сеуште добиено. Не знам колку е нормално тоа моето, заборавив да го прашам мојот гинеколог нешто околу тоа.


    Инаку во врска со темата, внимавам што јадам изминатиов месец ипол и сеуште сум -3кг. А очекував да намалам за овој период повеќе. ММ ме зафракава и ми вели дека не ми се познаваат тие минус килограми, најверојатно само ми се испразниле цревата :^)
    Ама не се откажувам, ќе терам понатака со црн леб, без чипсови и пици, со повеќе салата. Не сум јас за строга диета, уште вториот ден ќе ја прекршам. Полесно ми е кога едноставно внимавам да биде поздраво и помалку калорично и се разбира во помали количини.
     
  5. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.217
    Допаѓања:
    30.201
    Пол:
    Женски
    Ништо она сама имаше коментирано дека дои и впедно нема добиено мислам 34 месеци. Сигурно си оди на редовни гин.прегледи,јас со 6 месеци сум како полудена,секој датум во месецот кога сум добивала ми е пореметен,нешто ми се случува,но никако да пробие.И јас осеќам дека имам намалено во струкот,но кгр си стојат на исто место.
    Ајде нека ни се живи и здрави децата,имаме пред нас цел живот за одржување на линијата.
     
    На heppymom и snegulkata им се допаѓа ова.
  6. heppymom

    heppymom Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2014
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Аууу и јас со стомаκов сум κаκо да сум бρемена 3-4 месец ,бебушот има веќе 2 месеца 12 дена и ниκаκо да ми се смал, цица на пола саат и џабе κилогρамиве тешκо да се намалат,влегов со 70 κ.на поρаѓај сега имам 66 :) апетит со да ви ρаспρавам...
    Напρавивме 40 дена и по 6 дена ми дојде,а јас си имам меше :D
     
  7. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    До циклусот е ви кажав...
     
  8. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.471
    Пол:
    Женски
    Јас немам ни стомак ни циклус :D
     
    На LaDyDoLl, heppymom и chocolade им се допаѓа ова.
  9. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Стомак немам, но затоа бутови и газ колку сакаш, како Ники Минаж сум моментално. Иако веќе почнав да вежбам аеробик, ама до сега нема резултати. Ваљда бидејќи не внимавам баш на храната, ми се јаде многу благо што да правам. Божем сакам да се вратам во форма до летово ама тешка работа. Ај ќе видиме како ќе се одвиваат работите.
     
    На LaDyDoLl, heppymom и chocolade им се допаѓа ова.
  10. Devojka100

    Devojka100 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    stomakot posle dva meseci mi se povlece skroz i za 3 meseci ja povrativ kilazata
     
    На LaDyDoLl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ina Lina

    Ina Lina Активен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Za vreme na bremenosta kaciv 16 kilogrami , posle poragjaj izgubiv 9 , no za dva meseca pocnav da kacuvam. Tesko mi odi so simnuvanjeto na kilogramite , no so strii nemam problem.
     
    На heppymom му/ѝ се допаѓа ова.
  12. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Mene momentalno mi se ostanati 5kg visok od bremenosta, I 5 sto imav kaceno pred toa... mora da se simnat, nemam namera komplet nova garderoba da kupuvam :)
     
    На heppymom му/ѝ се допаѓа ова.
  13. bruno.com

    bruno.com Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2014
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    254
    Пол:
    Женски
    Jas pred da ostanam bremena bev 50 kg na poragaj otidov so 67,bebceto ima 5 meseci si cica i sega sum 52 bez dieti si jadam normalno nemam stomak no oslabev vo butovite I zadnikot a ne sakam do tolku;)
     
    На heppymom му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Kaffe

    Kaffe Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Во бременоста се поправив 14кг, сега после 4месеци сум +4 не ми се многу проблематични многу бев слаба кога останав бремена
     
  15. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Среќна пресреќна сум. Денес се качив на вага и сум ослабнала 7 кг :D имав 66кг а сега 59 кг. Уште 4 кг и ќе си се вратам во претпородилна тежина :clap:
     
    На TIGARCE86, green.eyes и LaDyDoLl им се допаѓа ова.
  16. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Bebe napravi 4 meseci i jas ja vrativ kilazata od pred da ostanam bremena, no imam celulit i muskulaturata mi e opustena na stomakot.Mm vika poslaba sum od prethodno.Sega uste da se stegnam i ke bidam zgodna mamica na plaza.Vezbam 3xnedelno i setam
     
    На Veki4kaa и bruno.com им се допаѓа ова.
  17. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Јас одам во минус :(
    Минус едно кило од пред да останам бремена. Колку е поголемо и поактивно бебево, толку јас послаба. Буквално не застанувам. Сакам само да имав време и пари да почнам да вежбам и да се затегнам малце.
    Вака визуелно стомакот изгледа како и претходно, но јас си осеќам кога ќе седнам колку е полабав.
     
    На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
  18. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Јас сум ок, само долниот стомак под папакот не ми е баш собран како порано иако вежбам и јас 3 пати неделно. Но мислам дека не е доволно доколку сакам стомакот да биде скроз како порано :(
     
  19. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.443
    Допаѓања:
    34.263
    Пол:
    Женски
    50 кила моментално :) се стопив буквално .
    треба да вежвам стомаков да го затегнам само :(
     
  20. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.471
    Пол:
    Женски
    Добра си.Јас сум 48 кг :o
     
    На Veki4kaa и MacenceEna им се допаѓа ова.