1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Враќање во форма по породувањето

Дискусија во 'Бебе' започната од NoellePage, 26 октомври 2012.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.690
    Допаѓања:
    72.588
    Пол:
    Женски
    Amaan bree :o kolkacka rana e toa od slepo crevo, kako mozele nozici da zaboravat... Jas imam praveno pred nekoja godina ama srekja dobar doktor mi se pogodil pa i duri ne mi se ni poznava ranata, kako tenka grebnatinka e, a siena so konec bev, ne lepena... Abe gospod da ne cuva samo, mene i revizija mi pravea (cistenje na matkata od postelkata), pa srekja ubavo iscistile se, a na edna druga 3 pati vo 3 dena i pravea :/ Ludi se doktorive, samo pobrzo da si otidat od rabota...
    @galapce vazno ne e nisto poloso, sega so lesno samo i za brzo da si go vidis bebusot
     
    На <3 pleza4e <3, Kaetana и galapce им се допаѓа ова.
  2. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Mamicki,do kaj ste so kilogramite,jas na poragaj otidov so 73:shake: ,denes se izmeriv 60,ne drzam dieti onaka vnimavam malku na ishranata pa i obvrski so bebus,e sea ne odi mnogu brzo ama vaka e pozdravo;)
     
    На Sky-butterfly, <3 pleza4e <3 и galapce им се допаѓа ова.
  3. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Mamicki,do kaj ste so kilogramite,jas na poragaj otidov so 73:shake: ,denes se izmeriv 60,posle 2 meseci,ne drzam dieti onaka vnimavam malku na ishranata pa i obvrski so bebus,e sea ne odi mnogu brzo ama vaka e pozdravo;)
     
    На Eli23 и Mekuska им се допаѓа ова.
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.690
    Допаѓања:
    72.588
    Пол:
    Женски
    Jas sum minus 20kg i vise bez nikakvi dieti, normalno jadam, leb slabo samo i ne veceram (cat pat nekoe ovosje za vecera). Nemozam i sama da poveruvam deka bev nad 100kg, a sega imam 79kg, bremenosta ja pocnav so 67-70kg :) uste ovie 9, a kako sto gledam i tie lesno kje letnat. Sekoj den go setam bebus niz naselba po 1h :) a i mislam doenjevo mi pomaga vo namaluvanje kg, golem bebus imam nad 7kg, a ima 3ipol meseci i si cica na sekoi 2h preku den :)
     
    На Eli23, chocolade, TIGARCE86 и 8 други им се допаѓа ова.
  5. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Jas za tri meseci se vrativ na tezinata so koja ja zapocnav bremenosta-65.e sega moja idealna si e 59-60 pa idam i ponataka:)
    Ne drzam dieti normalno ama leb slabo jadam a i blago isto.nekogas ima denovi koga mi se otvara apetit neznam zosto ama pominuva.zadovolna sum i tekako a uste 6 kg ke gi simnam se nadevam dur da trgnam na rabota.doenjeto najvise mi pomaga
     
    На Eli23, <3 pleza4e <3, Mekuska и 5 други им се допаѓа ова.
  6. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.690
    Допаѓања:
    72.588
    Пол:
    Женски
    Majki vo Skopje ima nekoi novi vezbi zaedno so bebe BABYFIT, dali nekoj slusnal za toa ili slucajno i da ne odi na takvo nesto? :) nacekav na fb, sakav da se javam, ama prvo da prasam tukaa :)
     
    На Maceto123 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mekuska

    Mekuska Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    2.301
    Пол:
    Женски
    еве да пишам дека стасав до 70 кг, останав бремена со 72 кг, стасав до 80, кога се породив стасав пак до 72, и сега два месеца по порагај сум 70, мн се изненадив и се израдував што сум симнала 2 кг, али дете цица, инаку не дршам диета, само навечер не јадам леб,,,
     
    На Eli23, Sky-butterfly, <3 pleza4e <3 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Мариз сподели за ова нешто! :)
    Делува интересно.
     
  9. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.690
    Допаѓања:
    72.588
    Пол:
    Женски
    https://m.facebook.com/bavelimumin
    Eve tuka imaat napisano vo eden post, seuste ne se pocnati, pocnuvaat od Septemvri, duri i delat 3 vauceri za prv mesec besplatno, vtor mesec 50%. Jas ne sum vo tie srekjlii kje si platam hahaha :D ajde da ne sum sama tamu, da se sobereme povekje, ne e ni razglaseno ova nikade, samo na ovaa nivna strana :) Bebus mi e mal 4 meseci, ama sekako koga kje prkne barem 6meseci da ima i da sedi, obavezno kje odam i onaka doma dremam :D
     
    На MissDior и Kaetana им се допаѓа ова.
  10. dafe993

    dafe993 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    12.532
    Пол:
    Женски
    Јас во бременоста се поправив 10 кг, од болница излегов со 8 кг помалку, сега после еден месец имам 12 кг помалку, а не внимавам на исхраната, само не јадам во текот на ноќта (како што правев порано), пијам многу течности и јадам многу овошје.
     
    На irenna, Sky-butterfly, mariz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.690
    Допаѓања:
    72.588
    Пол:
    Женски
    Jas so rekordni nad 30kg otidov, znaci otidov nad 100kg :D sega sum minus 20 i nesto kg :) imam uste nekoi 5,6 za da bidam top :) Site sto mi doagjaat na gosti vo posledno vreme mi vikaat deka mnogu sum oslabela i mi davaat nadez :D
     
    На Eli23, irenna, Sky-butterfly и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Леле некако не ми делува за нешто ептен ветувачки за слабеење или затегање....Прво помислив дека е од оние што имаат место за бебињата за причувување, но сега гледам дека е за заедничко вежбање со бебето. Па што ако нему не му се свиѓа и викне да плаче, или заспие пред одење....незнам...некако јас не сум присталица за ова, вежбањето ќе нема ефект. Додека сама не легнам на патос и не се испотам поштено, ништо друго ми нема ефект.
     
  13. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.690
    Допаѓања:
    72.588
    Пол:
    Женски
    Neee pa mene ova bi mi bilo povekje za zabava, a i ne bi odela 5 meseci, taka 2 za zabava malku, posle koga kje prkne povekje sama kje odam da si vezbam, kako sto oslabnav nad 20kg i toa kako mi treba ubavo zateganje :D
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  14. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    jas се поправив 11 кг, од 58 на 69 со близнаци, кога се вратив од болница ( по 15 дена) бев 57 кг... сега на 3 месеци сум 57-58, ама стомахот ми стои, стриите ми се набрани како армоника :( и градите ми се зголемени, дека дојам сигурно, не внимавам многу на исхраната, пијам многу течности и се чудам како да го намалам стомахот
     
  15. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.690
    Допаѓања:
    72.588
    Пол:
    Женски
    Eeej ne zezaj bliznaci si nosela, treba vreme da se vrati... Jas ako sum mnogu oslabena, stopena moze da se kaze :D ama mesence imam kako trudna 3ti mesec, osobeno koga kje jadam odma mi ripnuva... Samo nasabajle mi e ramen epten, ama zbrckan... Jas kje probam da odam od Sept na ova Baby Fit :)
     
  16. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.008
    Пол:
    Женски
    Терај си дур си доиш,не смееш да внимаваш на исхрана.Штом престанеш да доиш ќе си се вратиш во нормала со тежината.Јас дур ја доев малата бев дебела,со голем стомак мада рачунај дека се поправив 37 кила.Една година после пораѓај се вратив во нормала.Кога престанав да дојдам,на 8,5 месеци престанав да вечерам и намалив со леб и одма симнав :)
     
    На irenna и volsebna им се допаѓа ова.
  17. dafe993

    dafe993 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    12.532
    Пол:
    Женски
    Мамички дали некоја знае колку време после царски рез може да се почне со вежби...се извинувам доколку веќе е поставено ова прашање, но да не лутам по темата. Јас сум породена пред месец ипол, но на раната од царскиот имам дупка (ми се отвори раната уште откако излегов од болница), пробав со некои полесни вежби, но не можам, ме боли.
     
  18. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    После 6 месеци, меѓутоа ќе почнеш со тρчање, оρбитρеκ и сл. Значи ниκаκо стомачни!
    Тρеба вρеме да се вρати телото во ноρмала сепаκ тоа е опеρација и ρана...
     
  19. dafe993

    dafe993 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    12.532
    Пол:
    Женски
    епа пробав со овие, ама не можам да ги правам во никој случај. Имам степер, ќе почнам најпрво со него.
     
  20. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    јас сакам да прашам дали кога дојам смеем да пијам вода со лимон и магданос наутро? како овој рецепт на пример
    http://popara.mk/2015/zhivot/ishrana/chudo-od-sok-za-pet-dena-tri-kilogrami-pomalku/
    качив неколку килограми после породуванје, и стомах имам, а децата ми се 3 ипол месеци, ама се само на цицанје