1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Враќање во форма по породувањето

Дискусија во 'Бебе' започната од NoellePage, 26 октомври 2012.

  1. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.828
    Пол:
    Женски
    Магданос не.Можеш да го загубиш млекото.
     
  2. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.192
    Допаѓања:
    29.839
    Пол:
    Женски
    @joy1 слатκо се изнасмеав,постов ти е за во Смешни мислења :) немој да сд навρедиш,јас те ρазбρав што саκаш да κажеш,ама смешно звучи да го "загуби"млеκото.
    Точно е,магданосот пρедизвиκува намалување на лаκтација до целосен пρеκин на млеκото(аκо се зема во големи κоличини)
    Уште еднаш,не мислев ништо лошо @joy1 :D :D
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.755
    Допаѓања:
    32.130
    Пол:
    Женски
    Помина една година откако се породив и успеав да си ја вратам старата килажа - 58 килограми.
     
    На menelele и irenna им се допаѓа ова.
  4. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Čitav i čitav i se umam se dumam abe samo jas li ima kaceno 30kg vo bremenosta? :fubar:
    Inaku od bolnica ko se vrativ imav 70 kg a sega posle 3 ipol meseci sum 60 kg si jadenje redovno ama ovie 10 visok ke si gi nosam ushte na mene :) ama ne se brzam da oslabam ...:^)
     
    На nice-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    Мислам дека уште ќе се дебелеам место да ослабнувам.Бебуш не цица од мене а јас не можам да симнам ниту килограм.Овие стрииве по нозете ги мразам највеќе.Човек не може да си облече кратки панталони,ај фустани подолги у ред.Оф бее уште малце и 6 месеци ама не можам уште во форма да се вратам.Ништо не ми се фаќа од алиштата дебела сум еј 60кг.а бев 48 некогаш да.
     
  6. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Mene mi ostanaa uste 2 kila do starata tezina pred zabremenuvanjeto.znaci 15 kila za nepolni 4 meseci..bez dieta so mala vnimatelnost okolu ishranata no obvrskite so bebe mislam mi bea presudni i od golema pomos vo toa:D..e sea pak si imam mese ama ke go sredam i nego poleka..e striiite ne gi komentiram..katastrofa se:@
     
    На menelele му/ѝ се допаѓа ова.
  7. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Jas gi simnav site od bremenosta, ama imam 5 visok od mesecite pred toa :( Sega oktomvri ke odam na fitnes, ama noemvri trgam na rabota pa tesko da prodolzam...
     
  8. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.805
    Bebe nema seuste tri meseci a jas sum vratena na stara kilaza so tendencija da odam uste nadolu, bidejki slabo jadam, nemam apetit a nemam ni vreme :/
    Bev zdebelena 20+ vo bremenosta.
    Sega nekako ko isusena se gledam :D
     
    На Serafima, menelele и pilenka им се допаѓа ова.
  9. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.393
    Пол:
    Женски
    Jas nad 30ka otidov :D pocnav so 67-70 otidov nad 100ka :D seega iimam 8+ samo pooslee 5m, a se nadevam i tie kje letaat brzo biidejki pocnav na babyfit i ne e bas lesno so 8+kg bebe da vezbas hahaha se me boli covecee i se mi iskrcka prviot cas :D
     
    На Lana del Rey, pilenka и irenna им се допаѓа ова.
  10. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Ќе можеш повеќе да ми објасниш околу Babyfit? Каде се наоѓа, што опфаќа и сл.?
     
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.393
    Пол:
    Женски
    https://m.facebook.com/bavelimumin Se naogja na istata ulica kaj Vidoevski (ako znaees i on kade e) pozadi univerzalna, odnosno karsi Legend pub (mislam taka se vikase) :) Vezbite se so bebus i traat po eeden cas, ima igracki za zaniimacija, stol za doenje, stol za hranenje, masa za presoblakanjee (vlaznii, peleenii, kreema)... Ako bebe spie si veezbas so tegcinja, mada so beebus e poeefiikasno (tegovite se po 1kg).. Raceve mi znaat od bebus :D
    Vezbite se slicnii aeroobik veezbi, samo namesto tegovii so bebe vo race :D
     
    На pilenka, Mekuska и Mrs.Bass им се допаѓа ова.
  12. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Фала ти. Ќе се јавам да прашам дали може да пробаме еден пат, да видам како ќе оди со бебуш. Ко што има 9 и пол кила, не знам ни мама дали ќе може :D
     
  13. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Аууу машала! Буцко мил :) Ние толку бевме на полна година!
    Богами јас само што се играме, кога во раце ја вртам и летам низ дома се уморувам после 3 минути.
     
    На darcy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.393
    Пол:
    Женски
    Edna majka sto vezba so mene beebco ima 9kg :D a ima i majka so 1god deteencee, se prravat pauzi ne se seekjirraj :D ja dolee na peleenka go ostaviv si vezbasee i on sam haha
     
  15. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Eeeeh i jas bev 50 nekogash.
    Na noze nemam strii ama na polovinite sum za nigde. I jas ne mozam nishto da oblecam 60 kg sum sega kako mece sum. (facepalm)
     
    На muchacha_a му/ѝ се допаѓа ова.
  16. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    jas bev 58 и сега сум тука некаде, околу 59 после 4 м, ама откога се породив бев 57, така да сега имам покачено 2 кг, а дојам... и тоа 2 :) сега почнав наутро да пијам вода со лимон, овошје за појадок, па да стигнам до 57, треба да сум 54-5... а стомахот не го коментирам, како израндан ми е од стрии, не е многу голем ама зима доага, ако почнам да качувам кг кај ми е крајот, а физични не сум активна, не одам на работа, само низ дома, немам сила ич во рацете, децата ми се по неполни 5 кг а повеке од 10тина мин неможам да ги држам,
     
    На menelele му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.393
    Пол:
    Женски
    Jas vo pon bev na prv cas babyfit zaeedno so uste edna majka i ona prv cas. Lele koga pocnaa da pukaat, krckaat koski i kaj nea i kaj mene hahahaha Kje vratime kondicija poleka ne se seekjiraj :D
     
  18. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.561
    Пол:
    Женски
    Мариз, нешто да не спомнаа ограничување на вежбање ако си со царски?
    Баш би сакала да дојдам...
    Да не се претешки вежбите? Оти така си имам јас за симнување многу...
     
  19. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.393
    Пол:
    Женски
    Majka sto vezba so mene e so carski i bebus nejzin e 6m. Nema ogranicuvanje, dokolku nemozes da ja izdrzis cela vezba moze da pravis pauza dodeka site vezbaat... Ne se teski vezbite mnogu, ima stomacni so bebus, pa dosta vezbi za racete ima go krevame bebus levo desno, pa praime cucnevi, iscekor napred nazad (dokolu ti stane tesko so bebe dole ima meka podloga kje go ostavis malku, na drugava majka instruktorkata go drzese nekoe vreme).. Pa si praime pauza za doenje koga treba, sea za sea sme samo 3 majki.. :) Na bebus moj mu se pogodi, celo vezbanje se gazi od smeenje hahaha
     
    На danichap, Kaetana и irenna им се допаѓа ова.
  20. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.561
    Пол:
    Женски
    Ах стомачни... Мислам дека заборавив што се... Конечно после 5-6 месеци од царскиот можам да ги употребам стомачните, ама многу се осеќам закржлавена...

    Делува интересно. Може ќе се сретнеме... :)
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.