1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Враќање во форма по породувањето

Дискусија во 'Бебе' започната од NoellePage, 26 октомври 2012.

  1. malooto

    malooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    380
    јас во бременост се здебелив 13 кила а еве веке пет месеци како сум породена и сум 17 во минус:D:D
     
  2. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Jas posle 5 meseci imam da simnam od mene ushte 5 kg alal da ti e :)
     
  3. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Јас во бременоста се поправив само 8кг, кој ги симнав во болницата. Сега само малку да си го затегнам мешето ама не е страшно, зимото да мине таман напролет ќе бидеме поголемки па ќе бутка мама количката :D
     
    На Lana del Rey и irenna им се допаѓа ова.
  4. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Мене после пораѓајот ми е виснат многу стомакот и како стара кожата некако...никаква...
    Проаѓа ли ова и како да си помогнам да го вратам во нормала?
     
  5. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.007
    Пол:
    Женски
    Не се секирај ич.Јас се поправив 37 кила па кога престанав да дојам после 9 месеци се вратив во нормала.Стомакот ми беше со стрии,огромен и многу спуштен,збрчкан,никаков ама ете без вежбање без ништо,кога почнав да ја водам ќерка ми,престанав и да вечерам и се си се врати во нормала,како пред пораѓајот.Ти сега уживај,ептен си тазе породена,после неколку месеци ќе почне телото да ти се враќа во нормала :)
     
    На Lana del Rey и bella.s им се допаѓа ова.
  6. menelele

    menelele Популарен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    709
    Допаѓања:
    8.526
    Abe pokraj minusot na site karticki, ke pocnam na plus kg da se raduvam!!!! Momentalna inspiracija:D
     
    На Angel.Heart, Kaetana и joy1 им се допаѓа ова.
  7. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Оф топик, ама ќе ти се приклучам со една молитва да пуштат породилно, оти изгинавме!

    Он топик, уште 5 кг останаа за да си се вратам како пред бременост, и уште 20 за нормална килажа!!! :D
    Ако, ако. Се тера, полека. Ќе биде.
    Ако продолжат минусите, сигурно ќе биде..
     
    На mami blue, pilenka, irenna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Мамички кога пишав за совет не пишав за килажа...да не се збуниме :)
    Килажата ја вратив одма јас,дури и ослабев уште повеќе од одма после пораѓај,и онака се во меше си беше...
    Мислев за спуштен стомак така надоле како вишок кожа...незнам како да го опишам...
    Има ли чаре за тоа?
     
  9. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Koga si dojdov od bolnica i kaj mene bese opusten i onaka zbrckan kako na stara baba:D,ama se izmazni toa,e sea neznam ti kako bese kolku vreme od poragaj imas?no stom se opravi kaj mene znaci moze i kaj drugite
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Јас се породив пред недела дена.И мене ми е таков баш како на баба...
    А колку убав стомак си имав...
    сега и спуштен ми е многу,над панталони ми виси...дури ми тежи
     
  11. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Ehee ti epten presna ke se sredi samo daj mu vreme,e ne deka e kako porano ama toa e..
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. pravnicka2

    pravnicka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2013
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Би се тешела,само нз колку си висока?!
    Јас сум 52 кг на 170 см (facepalm)
     
    На pilenka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Ништо не е како порано, не па стомакот... За убаво, нели. :)
     
    На menelele, tweety26, bella.s и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски
    Е мајки јас да с епофалам сии ми има 16 месеци а јас веќе во форма сум топ и тоа подобро од порано.55 кг 170см.и стомакот веќе не се гледа све се повлече, а стрии немав никогаш :makeup:(poolparty)
     
    На Angel.Heart, irenna и pilenka им се допаѓа ова.
  15. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.007
    Пол:
    Женски
    @tweety26 јас затоа ти пишав да не се секираш ич пошто јас ете бев посебен случај,ем многу качив на килажа ем стомакот ми беше страшен,два месеци откако се породив морав да ги носам трудничките панталони зошто стомакот никаде на друго место неможев да го пикнам.Збрчкан,со многу стрии,спуштен и огромен а претходно исто бев со многу убав рамен стомак.Плус јас ако ти е за некоја утеха бев и царски па и раната дополнително ми ствараше проблем,стомакот ми го поклопуваше резот и бев како сумо борачите буквално :D Јас затоа ти кажав дека кога престанав да дојам престанав и да вечерам и плус бев многу активна,многу пешачев и растрчував со малата пошто почна да лази па да ја водам и стомакот веќе на нејзин прв роденден со се килажа ми се вратија во нормала,баш исто како пред пораѓај.Дај си само време,премногу ти е рано за да се замараш со стомакот или со стриите или со килажата.Уживај мамичке,и ќе видиш како после некое време се ќе почне во нормала да си се враќа
     
    На eatpraylove90, ♡BuBaLe♡, tweety26 и 3 други им се допаѓа ова.
  16. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    А мидер,појас таква работа да ставам ли? Незнам дали е добро...
     
  17. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Јас ставив после 7 дена од пораѓај и ми се повлече стомакот. Сега 4 месеци по пораѓај ми е скроз повлечен и стриите избледеа. Ми останаа само уште 6 кг за симнување.
     
    На Kaetana и tweety26 им се допаѓа ова.
  18. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.765
    Пол:
    Женски
    @tweety26 можеш мидер да си ставиш или појас зависи шо имаш, помага многу, ем стомакот нема ко растресен да ти биде ем поубаво ќе се осеќаш и побрзо ќе се собере. Јас со царски бев и мечка се имав напраена и од после 40 дена мидер си носев со првото, порано бе ни кожев од раната а вториот пат после неколку дена.
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.007
    Пол:
    Женски
    Јас не носев мидер од причина што се породив во најжешкото,23-ти Јули и неможев кожата да си ја поднесам не па мидер :D Ама многу жени после породување носат мидер и зборат дека е добро за побрзо повлекување на стомакот.Времево е веќе ок за мидер така да @tweety26 ако можеш да го трпиш ич не му ја мисли :)
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.689
    Допаѓања:
    72.586
    Пол:
    Женски
    Jas so kilaza stojam vo mesto so uste +8kg, odam na +7,+8 ne mrdam podole :D ama zatoa jas otidov nad 30ce :D sea za sea sum zadovolna, ne izgledam loso, nemam stomak, uste butovive i gzovive da gi stegnam i oslabnam :D @tweety26 kaj se brzas ti, znaes kako vikaat kolku meseci si go nosela, tolku meseci mu treba na organizmot da se vrati vo normala, mene ne mi bese golem stomakot ama slaba bev porano i nosev bebe 4ipol kg i mi bese maksimalno istegnat, koa se porodiv toa bese kastrofa, visnat i zbrckan, sea vekje ne mi e takov, duri i striite mi izbledija :) 6m ima bebus a mene i taa linijata temna mi stoi, strpi se, baska zima e pred tebe za sto se treses, jas April se porodiv, leto bese pred mene, nemozev asalno da si se raskomotan za setanje, a i na odmor bev baska... :) ti do odmor eheeeee kje se sredis :)
     
    На tweety26, ivi1987 и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.