1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гатање, баење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

  1. martina4

    martina4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Ова што ви го постирам го најдов на страната на преминпортал незнам дали се зборува за таа истата но штом пишува дека е од дедебалци веројатно е истата , http://preminportal.com.mk/chat/index.php?option=com_moderatedchat&chatid=4 еве и линк прочитајте:
    Nikola : pred nekolku godini bev mnogu bolen podolgo vreme od nekoja nepoznata bolest. vo bitolskoto selo dedebalci otidov kaj nekoja bajacka koja gi lekuvala lugjeto so bozji blagoslov.vo nejzinata soba imase ikoni a i samata imala izgradeno crkva i peela po hramovite.koga mi gledase bev kako hipnotiziran i mi kaza mnogu raboti da napravam za da ozdravam.odkako gi napraviv tie ozdravev mnogu brzo no po edna godina otidov pak i mu kazuvav oti se custvuvam zamaeno a taja so smeja mi rece oti ke se custvuvam taka uste dve godini.pominaa no pak se custvuvam taka.dali vakvite zeni se prateni od boga ili od satanata . vi blagodaram

    [​IMG] отец Игор Калпаковски : Не секој дух е од Бога, а најчесто ваквите примери не се од Бога. Конкретно, според тоа што го кажавте, ми се чини дека станува збор за бајачка, не за христијанка
     
  2. intuicija

    intuicija Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    25
    си бил на биоенергија?
     
  3. netty

    netty Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
     
  4. HristinaAnA

    HristinaAnA Нов член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Dali go ima nekoj na forumov brojot na Dule gledacot od Veles ..........
     
  5. QueenElizabeth

    QueenElizabeth Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2015
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Јас не верувам во вакви работи
     
  6. detektivka

    detektivka Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    кажете некој/а гледач/ка во близина на Скопје, навистина имам многу маки, кризи, проблеми незнам веќе каде да се обратам. Се несреќи ме пратат и солзи. Уште ова ми остана да го пробам. Пишете ми во ЛП ако знаете некоја таква личност и бројче ве молам
     
    На Pepeljuga88 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Е ајде де мене ме пратат несреќи цел живот и што?
    Ќе ме спаси некој ако немам силна воља? НЕ
    Не размислувај негативно што и да ти се случува,во моментов. Јас деновиве помислувам да одам некаде, ама НЕ.
    Ќе се борам со сите сили да опстанам со мојот ум и разум. Се што ми се случува сама сум си виновна од било која причина.Главата горе и терај напред.
     
    На kjukli, detektivka и crimson им се допаѓа ова.
  8. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Jas bev Ka Zana od Dracevo
    Ke vidime sto ke bide po toa sto kaza ne mi izgedase deka ne znae zasto nekoi raboti i gi pogodi
     
  9. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Слушај да ти кажам. Сите тие преваранти нешто и ќе погодат ако тоа те смрило психички во ред е, ама дека ќе го оспори Севишниот тешко односно ти си во случајов Севишната која што треба сама на себе да си помогнеш.Оф лелеллел кога ќе се сетам дека и јас правев секакви глупости, ннцннцннц се е до умот.
     
    На tessie и Marija_981 им се допаѓа ова.
  10. martina4

    martina4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    i zadovolna si od nea?
     
  11. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Знаете некогаш на човек од мака се ќе си проба. Не ги осудувам оние кои одат на баење и јас во одредени ситуации сум одела. Но сега сфаќам дека сето тоа е само мачкање очи, губење време. Се е до психата на самите нас, позитивните мисли и единствената работа која дури и во најбезнадежните ситуации ќе ни помогне е вербата во Бога. Подобро да се појде во црква ако треба и секој ден да се помоли човек на Господ бидејќи само тој е семоќниот кој може да ни помогне и во најтешките животни моменти. Вербата ја поттикнува надежта, надежта носи со себе среќа, среќата пак го прави секој момент поубав, а времето си ги залечува сите рани. Бидете ми поздравени, Феминки! :)
     
  12. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    pred dva dena bev ke vidime
     
    На Pepeljuga88 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Bonx

    Bonx Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2015
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Феминки, ќе ве замолам ако некоја од вас знае бојче на некоја гатачка што гледа преку телефон?Прочитав овде некој коментарти од кориснички, но не се долго време активни за да ги прашам за бројче.Ве замолувам од се срце ако знаете некој да ми пишете.Не сум во можност да отидам кај некого лично, а ми е потребно многу.
    Ви благодарам.
     
    На Pepeljuga88 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Pepeljuga88

    Pepeljuga88 Нов член

    Се зачлени на:
    31 мај 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Moze kontakt vo inboks brojce
     
  15. Pepeljuga88

    Pepeljuga88 Нов член

    Се зачлени на:
    31 мај 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo!
    Mi treba pomos, se naoagam vo mnogu losa sostojba, nisto ne mi odi od raka, kako prokolnata da sum??? Od loso, poloso,najloso neznam sto da ocekuvam veke? Mi treba kontakt broj od nekoj gatac od Skopje? Nekade kaj sto ste bile i vi pomognale, seriozni luge ! Pozdrav
     
  16. Pepeljuga88

    Pepeljuga88 Нов член

    Се зачлени на:
    31 мај 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Kontakt broj
     
  17. Pepeljuga88

    Pepeljuga88 Нов член

    Се зачлени на:
    31 мај 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Vasil od Gorce...
    Gi nacrta na hartija drugar, bratucedka...
    MI pogodi se, a ne me prasa nisto...
    + znae da rastura magii
    kontakt broj ima nekoj???
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    девојко јас верувам дека постојат некои што можат да ја предвидат иднината , но тие растурачи на таканаречени магии се само перење пари , оди вцрква , моли се , запали свеќа , миј се со света вода , и да знаеш Она што Господ ти го напишал никоја магија и незнам ти што таму да го избрише или да го измени
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Ane.a

    Ane.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Залудно е ако идете од еден на друг бајач и мислите ке помогне, тогаш е до самите вас и психата , ај да проверам ваму, ај таму, овој пари зима, оној не зима, јас само еднаш имам отидено, имм пишано за тоа, е сега јас бев за здравствен физички проблем и жената ми помогна, се вика Силвана и живее во Рајкова куќа накај Крива Паланка, ете ако некој/а сака нека отиде, ако помогне супер,поздрав
     
  20. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Што Мислите за Жана од Драчево Дали Погодува Во Петокот Бев Кај Неа ... Ваши искуства ??