1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколози

Дискусија во 'Бременост' започната од bebaa, 19 октомври 2012.

  1. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    Јaс oд дoктoр Ќaев oд ГАК сум презaдoвoлнa , тoј вo пред чoрoдилнa сaлa пoстoјaнo нaдгледувaше и сoветувaше нaвистинa чoвече нa местo се пoгoди и кoгa му зaврши сменa ми прaти бaбицa (незнaм кaкo се викa) ептен внимaвaше нa мене , се смеевме и прoјде се кaкo песнa неoсетнo , никoј oд нив не ми беше врскa туку oнaкa кoј беше нa сменa тoј.
    Се нaдевaм и сегa тaкa фини ќе ми се пoгoдaт. :)
     
    На zuto и podravka им се допаѓа ова.
  2. Верче4

    Верче4 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    5.361
    Пол:
    Женски
    Девојки, гледам има од бт тука па ако сакате да ми препорачате добар гинеколог за матичен ми треба, фала
     
  3. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Др-Бети чупурова е добра мене ме породи но ако не и сликаш не те гледа,,,имаше и еден низок така покрупен доктор малку постар не ми текнува како се викаше и он доста фин беше неколку пати и кај него сум била на контрола
     
    На Верче4 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. blessed2

    blessed2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    Zdravo mamicki, dali znaete vo Sistina koi ginekolozi se najdobri za poragjaj? Ima li nekoja iskustva?
     
  5. Sunshine_1979

    Sunshine_1979 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    1.351
    Допаѓања:
    11.927
    Пол:
    Женски
    Јас знам дека Кочовски претежно се занимава со цинови, операции за миоми и тумори и сл. Некако породувањето и бременостите не се негов домен.
    Но сепак ако ти го препорачуваат, ваљда има зошто!
     
  6. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Neznam iskreno. Ama po se izgleda zaradi druga pricina ke bidam prinudena da baram drug. Uste pred da te procitam za ova.
     
  7. Sunshine_1979

    Sunshine_1979 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    1.351
    Допаѓања:
    11.927
    Пол:
    Женски
    Јас бев кај него после проблемите во предходната бременост и самиот ми кажа дека има подобри колеги во областата на бременоста, дека негов предизвик се заболувањата на репродуктивните органи!
    Уф, се ближи термин а и јас немам доктор! Мене цела бременост ме води Ливринова ама и спомнав за породување и ми вика рано е!
     
  8. sweet-17

    sweet-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    187
    Пол:
    Женски
    Сакам да одам на гинеколог во Штип, па ке можете ли да ми дадете некој предлог за добар гинеколог ии каде се наоѓа, и отприлика колку ке ме чини на приватно? Фалаа позз :)
     
  9. podravka

    podravka Популарен член

    Се зачлени на:
    11 март 2015
    Пораки:
    1.211
    Допаѓања:
    5.495
    Пол:
    Женски
    Ti go preporacuvam dr organdgiski stole najdobar e vo stip i podaleku eden pregled cini od 1500 do 2000otprilika
     
    На irenna му/ѝ се допаѓа ова.
  10. tanji4ka...

    tanji4ka... Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2016
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki nova sum vo grupava☺me interesira vase iskustvo sekako ako ste go imale so Dr.Tase Plodnost pozzz
     
  11. Верче4

    Верче4 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    5.361
    Пол:
    Женски
    Мамички можеби прашањето не е за тука но бидејќи повеќето тука сте од бт одлучив тука да ве прашам. Јас бременоста си ја водам во Плодност кај др. Кристинка таа ми препорача да одам кај Љупчо Трпевски за матичен за да ми дава упати за да не плаќам се на приватно за брисеви, уринокултура.. Јас таму не правам прегледи туку само чисто за упат. Денес бев да ми даде упат за крвна слика и човекот почна да вика како тој ништо немал запишано во картонот негов резултати, па зошто не ми била пополнета мајчината книшка а јас секогаш им ја давам а тие само тежина и притисок ми мерат не сум му јас крива што не ја пополнуваат. Па уште ми вика вработена си вака ќе си имаш проблеми со породилното. Толку многу ме изнервира од сабајле што ми се дереше и си заминав. Сакам да ми препорачате некој асолен гинеколог во Битола каде што одите иако нема да ја водам бремноста таму неможам со онаков да се расправам да ме третира на никаков начин без да објасни што и како од каде да знам јас и за породилно да имам проблеми. Фала ви и извинете на долг пост ама стварно сум изнервирана.
     
    На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Wanna.be.mum

    Wanna.be.mum Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    1.009
    Пол:
    Женски
    Da site od Plodnost kaj Ljupco gi prakaat, ama i mene ne mi se bendisva mnogu, Slavko Pejovski e super vo uredot i Lili Nastevska ;) so les :)
     
    На Верче4 и S.Snezana им се допаѓа ова.
  13. S.Snezana

    S.Snezana Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2015
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    1.624
    Пол:
    Женски
    Jas sum kaj Slavko.vo uredo zadovolna sum se so sakas i za kaj i da sakas dava upat jas do sega.odev i za.eho kaj.nego od.sega prodolzuvam kaj kristinka vo plodnos
     
    На Bebulleee, Верче4 и only44you им се допаѓа ова.
  14. Верче4

    Верче4 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    5.361
    Пол:
    Женски
    Фала ви мамички, ќе морам да го сменам посебно што ми рече дека ќе имам проблем со породилно и што ми се дереше пред сите само да не имам проблем навистина со породилното ако го сменам сега што мислите? Ќе прашам во уредот само да имаат место.
     
  15. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Ne smee da te vrati nikoj. Nema izgovor imal, nemal mesto. Po zakon kaj i da se obratis mora da te primi.
     
    На Верче4 и only44you им се допаѓа ова.
  16. Ејприл

    Ејприл Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2016
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    И јас ја имам таа дилема сакам да сменам матична моментално години ми е матична др.Мирјана Неделковска сите пофалти до неа но сепак има застарена технологија .ми ги препорачуваат Славко или Емилија кај областа што мислите з неа се мислам кој да одберам.а и кај двата била исполнета квотата не примале а каков закон е тоа што мора да те прими прв пат слушам
     
    На Верче4, S.Snezana и evangelina.ina им се допаѓа ова.
  17. S.Snezana

    S.Snezana Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2015
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    1.624
    Пол:
    Женски
    I jas taka znam ima ogranicen broj na pacienti. Kaj slavko neznam dali ima a sega brzo moja drugarka se pisa kaj emilija ama prvo ednas dva pati na privatno odese i drugarkami mi kaza ima problem kaj nea sorabotuvala vo sk za mikrobiloski brisevi i gi plaka za eden bris platila 800 e toa neznam kolku odgovara i dali so site e taka
     
  18. Ејприл

    Ејприл Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2016
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Јас и за двата знам дека и покрај тоа што се матични наплатувале по 600 за преглед така да исто и за приватен преглед претежно е таа цена.да не ширам дезинформација ова го знам само за поединци е есега дали на сите му наплатуваат и колку незнам
     
  19. S.Snezana

    S.Snezana Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2015
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    1.624
    Пол:
    Женски
    Jas sum kaj slavko i mi naplaka po 300 den povejke od toa ne
     
    На Bebulleee и stilas7 им се допаѓа ова.
  20. Ејприл

    Ејприл Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2016
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    На моја другарка по 600 кај славко значи на сите различно.