1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколози

Дискусија во 'Бременост' започната од bebaa, 19 октомври 2012.

  1. Ејприл

    Ејприл Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2016
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Да пополнат му е бројот но серак или си чуваат некое место или прават некоја смена незнам поради тоа што изнервирана од кај славко отидов кај др емилија и со истиот пристап како и кај др замолив да ми е матична и прифати дека ке ме вметне др месец и покрај тоа што и таа нема место но на фин начин разговаравме има пред се добар пристап мозеш да разговараш а др славко ни за др ни за маж не стапнувам и последен да е.првиот впечаток е најбитен
    Не ми е јасмо во толкав град како само тие неколку се гиниколози на болн и плодност други немаме?
     
  2. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    КАжете некој добар гинеколог кој е добар за водење на бремености? Еве вие од кој сте задоволни на пример, кај кого сте?
     
  3. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    privaten ili drzaven? :)
     
  4. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Па некој што може матичен да ми е...Државен. ЈАс бев кај Бојчева, па сега откако отвори сама ординација не знам дали да продолжам кај неа или да барам нова
     
    Последна измена: 24 март 2016
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Не си задоволна од неа, или што? Јас си продолжив кај неа, ми ја води бременоста, досега сум задоволна.
     
  6. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Па не дека не сум задоволна, ама се мислам, картонот ми е уште кај Ложанковски и треба да го земам и да го однесам кај неа, па додека не сум префрлена собриам искуство зашто и пред тоа немав многу пати одено кај неа, а со цените чудни ми беа, иако ти е матична цени високи, пример еко 500 денари. Поради тоа се думам, ама по се изгледа ќе си го земам картонот и пак кај неа ќе одам...:)

    Може во лп да ми пишиш бројче на кое што закажуваш прегледи сега кај докторката?
     
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Јас не си го зедов картонот од таму, секако само еднаш бев претходно, за ПАП тест. Цените се тие, се наплаќа. За првиот скрининг ми зеде 1250 ден., веројатно дека на 4Д ме гледаше. Не знам дали треба да се наплаќа или не, битно ми е докторот да е погоден.
     
  8. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Абе битно е да е погоден докторот, ама за такви цени ќе одам кај некој приватни што се уште покоментирани како подобри. Уосталом, матичен да ти зима за ехо 500че, малку не е во ред. Тоа ми е муабетот.
     
    На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Колку напочетокот бев со позитивна мисла кон Др. Радица Бојчевска, во ординација Ложанкоски, иако сега ако не се лажам си отворила своја приватна ординација. Јас од 3 причини едноставно си заминав од кај неа. Сега се префрлив кај Др. Стамболиев, па ќе видиме како ќе биде.
     
  10. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.627
    Допаѓања:
    104.368
    Пол:
    Женски
    Не знам за Радица али дотичниот е катастрофа :x нека ти е со среќа кај него ќе ти треба :worried:
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    дее.....доискажи се! зошто вакво смајли :worried:
     
  12. Len@82

    Len@82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2016
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    и јас сакам да ја сменам ... ептен утки ми направи
    само ме интересира како е кај другите чекањето кај Бојчева е со саати ...
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    @Len@82 и кај другите не е поарно, ама ради утките направени највеќе си заминав
     
    На Len@82 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.627
    Допаѓања:
    104.368
    Пол:
    Женски
    Премногу имам кажувано за дотичниот, не да сум искажана туку и претерав знам :$ но штетата која ја направи нема цена па :x само ќе ти кажам собирај парталите и подалеку :worried:
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    А може инфо за тоа што ви утнала Радица? Баш ме интересира, јас сум кај неа, досега се е во ред фала Богу.
     
  16. Len@82

    Len@82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2016
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    па за почеток цела година поминав редовни прегледи и не виде дека имам преграда која мораше да се оперира ...
    Радица може е добра за жени со нормална бременост и слично ...
    Јас сум сеуште кај неа од причина што искрено не знам каде да се префрлам а реално после таа година јас веќе не се лечам кај неа туку сум само за потпис или упат
    Сестра Билјана е страшно организирана личност за неа немам зборови ... затоа што знам некои што само маткаат
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Мене прво што ме лажеше со години дека кога ќи им се ослободи квота веднаш ќе ме префрли со плави картони - небитно ако беше се ок ќе останев ако се приватно ми наплаќаше.

    Побитните работи, не ми приклучи магнезиум а мене прва бременост што ќе рече Др. тоа е амин за мене, да во 4ти месец плодот кога почнал да се качува нагоре, добивам грчење на мускулите и го гушат плодот.

    Второ, ниту еднаш не ми провери крвна слика до случката, што требало тоа уште на почеток, поготово штосум слабокрвна цел живот и нели ми треба појачување.

    На 4Дто, наместо да ми речеше дојди за 2 недели, ете не е свртено бебето поубаво да го видиме, било што да измислеше она како гром од ведро небо - бебето има циста ан мал мозок, ама дојди за две недели да утврдиме.....за да после испадне дека тоа било сенка на недозатворено ткиво кое за 2 недели беше затворено. А мене стресови и паники солзи тие две недели, занчи непрофесионално е некој да ти даде дијагноза а да не е сигурен во истото.

    По мојот пораѓај, не поминаа неколку месе (и мајка ми е кај неа - многу повеќе време од мене, уште од времето кога работела во Воена болница), за да мајка ми случајно отиде на др.мислење и и утврдат дека е до тој стадиум што мора матката да и се вади, а Др. Радица не и утврдила на мајка ми на ехо ништо и толку крварења, на жена која на секои 2-3 месеци со години иде редовно на контрола. А израстоците биле стари повеќе од 2 години.


    По таа случка само си реков, јас веќе кај неа не, си собрав картонот и заминав.
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Сестра Биле е закон.....
     
  19. eleni27

    eleni27 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Radica e ok, jas bev kaj nejze, sega sum kaj lolita od pricina sto ne mozam tolku mnogu da cekam. Kaj Radica na zakazano cekav po 2 nekogas i 3 saati, za koga ke vlezam na pregled da si zbori na tel i da me gleda. Ova so cistata @Snow-Queen i mene mi go kaza, a posle nisto nemase. Vo sekoj slucaj, zadovolna sum, imav lesna bremenost, no ovoj pat ne bi mozela tolku da cekam red na zakazano. Za sestra Bile nemam zbor, super si e.
    Sega kaj Lolita vleguvam tocno koga imam zakazano, detalno me gleda, dobra si e doktorkata, se nadevam i se drugo ke bide dobro ;)
     
  20. Magis

    Magis Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2015
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    Devojki me interesira mislenje za d-r Ljupco Petrovski od GAK, dali e dobar doktor i iskustva za nego na poragjaj?! :)