1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколози

Дискусија во 'Бременост' започната од bebaa, 19 октомври 2012.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^пред секоја контрола тоа е позитивна мајчина возбуда со мала доза на прашалници, дали ќе е се во ред. :)
     
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Таа Радица работи само со трудници или и со нетрудни :D
    Знам дека е смешно, ама да си прашам јас, ми треба жена гинеколог, а оваа ми е блиску а и читам не е ептен скапчика.

    Нека ми пише нeкој број од неа ако може, во ЛП.
     
  3. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    на истово место сто идам јас е и лолита и е мн пријатна докторката инаце работат и со не трудни секако и стварно не се мн скапи јависи се и заказиси имас на интернт сајт бр тел ординација др.лозанковски
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам Маче31, да сега разгледав убаво и видов ти имаше постирано линк, па видов број.
    Штом ја фалите толку морам еднаш на отидам, барем на преглед, па ќе видиме може и матична да си ја земам, ем ми е ептен блиску, ем фина ем не многу скапа, не смеам да пропуштам тоа.
    Цените како идат, за преглед, ехо, паб тестови, брисеви?
     
  5. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    Seto toa sega go pravev i samo prviot pregled e 2000 den a ako ti e maticna ponataka nisto ne se plaka,rezultatite od pat testo gotovi se za 10dena super e dokorkata nezna prijatna slobodno da odis
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Hipster, баш како што ти кажа mace31....нема да утнеш ако ја избереш. :up:
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  7. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    ^ Не е дека ништо не се плаќа, ехо е 500 денари, контролно ехо е 350, брисеви се 350 мислам, се се плаќа, само во проценти споредено со колку е цената приватно да се оди. Се е најмалку упола поефтино.
     
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.535
    Пол:
    Женски
    Контролното ехо и брисевите се по 250 денари. Во споредба со другите гинеколози кои што работат со плави картони, во ординација Ложанковски не е баш ефтино.
     
  9. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    добро ама нема гузва се е со заказано чисто е не чекаш се ти објаснуваат прашуваш што те интересира телефонски број ти дава личен нејзин мозеш во секое време да ја побараш со еден збор се нај нај прекрасни се сите таму
     
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.535
    Пол:
    Женски
    Знам за тоа. И јас одам таму, ама кај докторот. Се случувало и да чекам, ама не повеќе од 10 минути. Ми се допаѓа тоа што се организирани и коректни со пациентите.
     
  11. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    баш така
     
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Самргрл не си во право, јас таму каде што одев порано, за комплет преглед со Пап тест и брисеви мислам ми беше 4000 денари.
    Па сега види ти дали е скапо или не е.
    А во Систина да не ви кажувам колку пари имам фрлано, а до сега не сум имала ама буквално ни еден проблем, чисто 2 пати годишно редовен преглед.
    Па и не е ич скапо за тоа што се нуди, зашто збориме не само за апаратура, јас ценам доктор кој ќе ти обрне внимание, а не само да ти го пикне железото и завршена работа.
     
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.535
    Пол:
    Женски
    Само направив споредба на цените на другите гинеколози кои што работат со плави картони. Има и такви кои што земаат помалку пари, а сепак се љубезни. Јас немам намера да го сменам гинекологот. А за вниманието немам зборови. На секој преглед детално ми објаснува се што ме интересира.
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Незнам што беше финтата денес, што сеста Елена од кај ординација Ложанкоски, беше во смена со др.Радица.
    Ама така одвратно ме изнервирала....нека биде среќна што се брзав. Инаку, се ќе и кажев на докторката....па нека му ја мисли после како се понаша со пациентките.
     
  15. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    зашто срцка што ти направи?со мене баш беше љубезна,иначе секој четврток се мењаат докторките
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^
    Pisuvam od mobilen
    Vo 10 imav zakazano, no imase devojka koj imala krvarenje i normalno nikoj zbor ne rece-toa si e iten slucaj. Konecno vo 11:00h dojde na red taa sto si e pred mene vo 9:30 sto imala zakazano. Taman da vlezam dojde sestrata i rece ve molam pustete ja gospogava od kaj dr.Lozankoski- im se rasipalo nesto vo drugata ordinacija.
    Ok, aj i toa (ama veke mi vriese zosto, so 100 obvrski me cekaa za svadbava i za nokti imav zakazano)
    11:20h cekam da izleze taa sto ja pustija od kaj doktorot, koga doaga sestrava i mi veli ti za konsultacija?
    - velam ne, za redovna kontrola sum.
    - Epa togas moze da ja pustis devojkava da odi pred tebe, ona e za brisevi se brza zosto do 12 treba da gi odnese vo drzavna. ( a devojkata ja cuv kako e so kola pa uste se bunese prethodno)
    - Velam ne moze, ja sedam ovde skoro saat i pol, we brzam svadba spremam za vikendov navistina veke mnogu docnite so termini zal mi e no i jas se brzam.
    ...... I se bese ok do nejziniot sleden komentar na drzok ton:
    - Pa ti sto si cekala vo posleden den kontrola da zakazuvas pred svaeba i drugi raboti toa si trebala na vreme da si sredis

    Uhhhhhhh da mozev i ke ja sacukav :@
    Ivelam, ja plakam i termin imam, jas sum na red..... Tolku bese od mene si svrtev grb i kraj.
     
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.535
    Пол:
    Женски
    Браво Snow-Queen. Убаво си и рекла. Да бев јас на твое место истото ќе и го кажев. :devil:
     
  18. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.661
    Пол:
    Женски
    Сакам да одам кај Коруновски за следење на бременоста, а и да го одберам за матичен зошто не сум задоволна од сегашната матична што ми е.
    Дали некој има искуство со него и како сте задоволни? :D
    Поздрав !
     
  19. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Побарај ја Снежана :tmi:
     
  20. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.373
    Ме интресира ако некој знае дали др Ложанковски прима пациенти за матичен гинеколог?