1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДМ маркет

Дискусија во 'Тело' започната од MacaLove, 20 мај 2012.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.675
    Пол:
    Женски
    Супер! Јас обожавам цитрусни мириси, го имам регенераторот со кајсија и цитрус и тој има баш некој таков мирис и си ја обожавам косата. Патем, е најдоброто нешто што им се случило на моиве врвови склони кон пукање и не се сомневам и во маслово. :)
     
  2. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Го користел некој спрејов,за заштита од пегла и фен,неколку пати бев во дм и се мислев дали да го земам ...Имал ли некој искуство,добар ли е? :)
     
  3. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.717
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Barca-Gril го имав одамна користено, ужас беше! Косата ми беше како тесто и не верувам дека нешто заштитуваше. Сега користам https://encrypted-tbn1.gstatic.com/...3ibMWNHlodT7CtnwWjWA_3MZvH9gGvzatiz_SXVKFvehO и сум многу позадоволна, сега гледам и спрејови донеле, ќе ги испробам со сигурност ;)
     
    На Barca-Gril му/ѝ се допаѓа ова.
  4. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Катастрофа од спреј, косата е сплескана, како перика.
     
    На feminium и Barca-Gril им се допаѓа ова.
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.675
    Пол:
    Женски
    Да знаеш дека и спрејовите за заштита од топлина на Balea не се нешто подобро од овој Тафт. Ефектот е речиси ист, само мирисот кај Balea-та е малку подобар. :)

    Инаку, стигнаа ли во ДМ новите Garnier крем-антиперспиранти ?
    [​IMG]
    Не најдов многу пофалби, но идеални се за во ташна за во текот на денот кога ќе притреба нешто вакво. :)
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.539
    Допаѓања:
    7.849
    Пол:
    Женски
    Мишела јас колку што загледав во некое списание не ме факај за збор кое ама мислам Убавина и здравје, стигнати се, цената им е околу 230 денари.
    Е сеа не е тоа толку проблем, колку кометнарите дека кремава мн брзо се троши. А за тоа дека се добри добри се, барем јас уште пред неколку месеци гледав доста препораки за нив, ама под секој пост за нив имаше коментар дека брзо се трошат и од таа гледна точка дека се скапи во споредба со стиковите или антиперспирантите.

    Инаку најфалени им беа тое првото розевото и тоа праскестото додека едно имаш без никаков мирс за чувствителна кожа
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Денес бев во ДМ и купив лабело :) :wasntme:
    Вакво :makeup:
    [​IMG]
    Прекрасно е.... :inlove: :inlove: Не остава црвено.
     
  8. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Итно ми е :) не сум во Мк а сакам да се снабдам со средствово за дезинфекција кое се става при перење на алишта во машина. Еве сликче ако може некој деновиве ако оди до Дм да праша и да пише,тенкју :)
     

    Прикачени фајлови:

    • image-376.jpg
      image-376.jpg
      Големина на фајлот:
      12,6 KB
      Прегледи:
      350
  9. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.539
    Допаѓања:
    7.849
    Пол:
    Женски
    А да праша што? :)
    Дали го има, дали е ефикасно или ? Не разбрав...
     
    На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    За цена, мислам дека мислеше.
     
    На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Џенски малку касно враќам, не сум видела а и од брзање сум заборавила да пишам дека ме интересира дали го има средството. Зошто знам дека има доста производи што ги нема кај нас.
     
  12. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    [​IMG]
    Ги земав ептен случајно, беа на некоја акција 105 денари ( инаку цела цена е 139) и викам ај да пробам.. Луѓе феноменални се. Потопени се со алое, од едната страна мазни од другата како пилинг, незнам што да кажам, ама мислам дека подобро нешто не сум видела. Така добро чисти, смирува, незнам.. Ама знам дека без ова нема да живеам веќе. А да, има 30 туфери внатре :)
     
    На blackwave, Taccka, rainbowec и 5 други им се допаѓа ова.
  13. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.717
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Си купив денес од Балеа бб крема, абе катастрофа! Многу водеста структура и ептен ништо не покрива. Не дека очекував како пудра да биде, но сепак... плус мава на порокалово.
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.675
    Пол:
    Женски
    Го има ли Poren-verfeinerndes серумот од Balea? Јас не го загледав денеска, или не сум видела добро или навистина го немало во моментот. :)
    [​IMG]
    Го зедов флуидот за лице од истата линија, но овој серум не го видов. Нека ми каже некоја ако го види во било кој ДМ-маркет, да знам каде да се упатам. :)
     
  15. sassyM

    sassyM Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    27

    Мислам дека го нема, барем го немаше пред неколку месеци кога сакав да го купам и интензивно го барав по сите Дм подолго време но не успеав да го најдам. По некое време се откажав од барање, па сега искрено не знам дали го донеле, не сум проверила. Ако случајно го најдеш, извести не :)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  16. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    34.209
    Пол:
    Женски
    И конечно...денеска се што требаше си земав, ...дали некој од вас ги има користено овие производи на Balea и Eveline ??
     

    Прикачени фајлови:

  17. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    патетики, џабе фрлени пари, го купив ставив еднаш и никад више ете некна го фрлив и официјано :puke:
     
  18. Nina23a

    Nina23a Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2014
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    19
    Девојки ги имате користено овие?


    Задоволни сте? И ако знаете да ми ја кажете разликата помеѓу нив :^).
     

    Прикачени фајлови:

  19. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    1.599
    Црното го имам пробано и воопшто не ми се допаѓа. Не ни го користев, после неколку пробувања го остаив да стои така на страна, пред некое време викам да му дадам пак шанса, ама ништо пак никаков ефект и го фрлив така скоро полно шишенце. На косата и даваше ефект како да е мрсна/мокра, секако не ставав на скалпот, туку само на врвовите и никако не се сушеше, плус ми ја сплескуваше и на крај кога поминував со пегла (после долго време чекање да се исуши) сепак ми ја гореше. Не знам дали другите го имале ова лошо искуство или само кај мене се случило. За првото белото не знам да ти кажам какво е, не би го пробувала ни тоа, иако би требало нели да се различни.
     
  20. I.want.to.sleep

    I.want.to.sleep Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    469
    Јас eveline истиот лак го користам веќе 1 месец и супер се покажа. Ноктите ми се многу цврсти. Не се покајав што го купив.
     
    На IronLady му/ѝ се допаѓа ова.