Дали верувате во ЦАГЕРИ?

Дискусија во 'Канта' започната од CrazyGirll, 20 јули 2013.

 1. CrazyGirll

  CrazyGirll Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Девојки сигурно на некој од вас ви се случило да фатите некој цагер,на пример јас денес видов 12:12 и 16:16 ме расположуваат кога сум тажна :D не дека верувам во цагери но ете кога ќе фанам некој цагер веднаш сакам да го видам неговото значење и вчера ми се случи истото го фанав цагерот 12:12 според овие цагери што ги имам значи ќе те засака засекогаш мене тој шо ми се свиѓа никогаш не ме гледал така вчера кога помина не го заврти погледот на другата страна јас седев пред мојата зграда со другарка ми и кога помина постојано гледаше во мене не сфаќам тој имаше женска и баш вчера се скараа..Не верувам дека му се засвиѓав ама ај .. :D Еве ви ги цагерите ги најдов на една страна ама пола од нив ми се исполнуваат,а вас ?!
  00:00 – ти си му се
  01:01 – те сака иако не ти верува
  02:02 – ќе ти се додворува
  03:03 – не може да заспие без тебе
  04:04 – те сонува
  05:05 – дај му шанса премногу те сака
  06:06 – ќе се карате
  07:07 – мисли дека го сакаш
  08:08 – ги лаже дека не те сака
  09:09 – ќе го видиш денес
  10:10 – сака да те види
  11:11 – се моли да те види
  12:12 – ќе те засака засекогаш
  13:13 – мисли дека си слатка
  14:14 – ќе те бакне
  15:15 – сака да те види јави му се
  16:16 – постојано мисли на тебе
  17:17 – му се допаѓа твојот изглед
  18:18 – верен ти е иако не ти верува
  19:19 – ти претстои голема љубов
  20:20 – премногу те сака
  21:21 – ќе се фатите
  22:22 – се мува со друга
  23:23 – ќе се вљуби во тебе
   
 2. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  43
  порано верував,во средно а некоја види цагер или кивне одма од ранец ваѓај ливчето да видиш што знаци,ама сега не верувам :lol:
   
  На CrazyGirll му/ѝ се допаѓа ова.
 3. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  440
 4. CrazyGirll

  CrazyGirll Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  не сум видела бидејки сум нов корисник :D
   
 5. Flower27

  Flower27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  2.096
  Пол:
  Женски
  дупла е темава |(
   

Сподели ја оваа страница