1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали машките се материјалисти?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од suGarBaby, 14 февруари 2010.

  1. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.697
    Пол:
    Женски
    Да. Скроз
     
    На Limonka93 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SigmaMan

    SigmaMan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2022
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    423
    Пол:
    Машки
    Не се сметам за таков и сум строго против материјализам.

    За жал многу застапен е материјализмот, скоро и да нема веќе луѓе кои кешот и имовината ги ставаат на трет план....
     
  3. Vikktorr

    Vikktorr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2015
    Пораки:
    817
    Допаѓања:
    2.090
    Пол:
    Машки
    Мажите се од Марс, а жените се од Венера, работава...

     
    Последна измена: 18 ноември 2023
    На Alex.T и Scott Weiland им се допаѓа ова.
  4. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Мало морген што ќе дозволам друг да ги троши моите пари.
     
  5. Malesia

    Malesia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.119
    Пол:
    Женски
    Да! Да! Хаха
     
  6. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.646
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Да. До човекот е не до полот до душа. Сум запознала одамна двајца вакви особи за кои сум 100% сигурна дека се матријалисти. Кога бев помала се гледав со еден што уште од тогаш си знаеше дека сака пари и ден денес си живее таков живот во дубаи. Уште тогаш сам си призна дека нему не ми е дојдено до женска туку до пари да има убав живот итн итн
    А другиот лик на почеток кога се запознав частеше се праеше џек, премногу пари реално, но тоа траеше кратко додека не те придобие и да ја сврти топката.. после одоколу сакам ова да напрам, треба ова да платам, сакам она да го купам колку да придобие пари.. Така да заклучив дека тие луѓе немат свесност во трошењето пари и за мене се тоа е*иветар особи.. Секако дека има и жени до личноста е.
     
    На Boomer и Spicy Senorita им се допаѓа ова.
  7. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.572
    Пол:
    Женски
    Делува дека се, повеќето со кои сум била на дејт или некаква си врска, отворено зборувале околу тоа. На некои приоритет им беше работата, други измислуваа колку имале, колку трошеле. Реално тешко е да најдеш лик кој има пошироки сфаќање и знае да разговара на други теми. Обично се се врти околу пари, кариера, како било во странство, каква кола возел и слични глупости. И тешко е со вакви контакт да се одржува, и реално почнав вакви да избегнувам. Ако во мозочето не допрела добра книга, музика, филм, некоја изложба. Ништо, џабе потрошено време е за мене.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.091
    Допаѓања:
    11.260
    Многу висок процент од населението е материјалистички настроено. И не е материјализам само да најдат богат партнер, туку и дружење со некој кој може да им помогне да ги вработи или да ги вработи нивните деца е материјализам. Исто, материјализам е ако на пријателот му лепиш плочки „гратис“, ама после 10 пати бараш услуги од него, практично „пријателската помош“ му „излегува на нос“. Има многу нијанси. Некои е голем материјалист, некој се бори за трошките, за ситни работи, битно да е во корист.
     
    На boomsleng и kolovoz им се допаѓа ова.
  9. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.091
    Допаѓања:
    11.260
    Ми текна денеска дека ако во земјава дојде странец од некоја побогата земја, женските без осет им се закачуваат. Пример во средно, ми предаваше Европјанин во билингвална настава. Излегуваме од час, две девојки, малолетни ама една година постари од мене, го чекаат пред врата, и почнаа да му се пуштаат, иако немале никаков контакт со него, не им предава нив. Професорот ладен, не им обрнува внимание. 15 минути го давеа со муабети за убав кафич каде има убаво кафе, ги откачи. Бедотии. На друг професор Европјанин, овој малку постар, моја соученичка му доаѓаше на час со тенка блуза под која се гледа градникот. Истиов човек, една постара ученичка во школото што нема врска со билингвална, му се утрапуваше, го каснеше дома на скари, го носеше на викендица. Го искористи да ја прати на работа во странство, сега е мажена со странец. Македонците ни здраво не ти кажуваат ако немаат интерес.

    И не е само Европјанин, еднаш бев на промоција на еден квази српски писател. Типот невоспитан, дно, тресна некои муабети, понижи цел македонски народ, домаќинот што го примил за без пари да си прави промоција го понижи му бил љубоморен, 3-4 Македонки му се закачија да го носат некаде со нив после промоцијата.
     
    На FreeToGo му/ѝ се допаѓа ова.