1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте користеле Clean & Clear производи?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 7 март 2010.

  1. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    По многу форуми од Велика Британија, Англија, јапонија и многу други земји прочитав дека ги препорачуваат прозиводите од Clean $ Clear колекцијата за лице, па ме интересира дали има некој користено и какви се резултатите? Бидејќи сакам да почнам да користам, затоа што имам проблематично лице, кожата ми е сува а сепак ми излегуваат мозолчиња :(
    и прочитав дека многумина се задоволни од овие производи баш со вакви проблеми како моите, но немаше никој од МКД па ако има некој од тука нека пише. Фала однапред
     
  2. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Да јас имам користено ако се мисли на оние од авон, имам користено тоник против црнки, гел против бубулици и лосион за мрсна кожа... и не знам колку сум задоволна.. тоа против црнки везе немаше, тоа за бубулиците добро беше, се праеше како корупка и после тоа паѓаше, а ова шо е за мрсна кожа има ефект само коа ке ја исчистис и после тоа ништо, пак ти свети лицето како сијалица... Знам дека те утешив сеа, ама тоа е мое искуство :D Како и да е ти пробај си може тебе ќе ти се погодат
     
  3. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Неее, не од авон туку ги има по продавнициве за козметика, ама не тие од авон, знам за тие имам користено и јас, абе пиши на google Clean&Clear и ќе видиш на кои мислам :D
     
  4. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Аааа сега баш ги отворив, не од овие немам користено, не можам да ти кажам, јас мислев за тие од авон збориш бее :lol: :lol:
     
  5. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Не бееее :D нема гајле ќе купам и ќе видам самата каков ефект даваат :lol:
     
  6. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    ај ти купи пробај ги неколку месеци па кажи ни го резултатот ;)
     
  7. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    А овие сигурно ги има кај нас .. пошо јас немам проблем со мрсна кожа и мозолчиња, само имам по некоја црнка на Т-зоната и многу ме нервираат :evil: :evil: :evil:
     
  8. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Девојки денес си набавив производи од колекцијава и интензивно ќе ги користам, па ќе кажам резултати. позз
     
  9. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.170
    ej kako si zadovolna, ima pozitivni rezultati ??? jas imam kako bruncinja na obrazite i nikako ne mi pominuvaat pa razmisluvam da si kupam nesto. pozz.
     
  10. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    е да бе па ти одма сакаш резултати... за резултати има време најмалку 2 месеци редовно секој ден треба да ги користи производите па да се покажат позитивните страни... ;)
     
  11. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    а емче што купи ти и по колку пари се производите ако може да ни кажеш? ;)
     
  12. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Вака женски јас купив лосион за темелно чистење на лицето и крема за хидратација на кожата која не ги затвара порите, и верувајте имав неколку мозолчиња така воспалени и за 3 дена што го чистам по 3 пати на ден лицето, ми се намалија и речиси не ми се ни познаваат веќе. Лосионот е ефикасен многу, зошто стварно длабински ја чисти кожата ќе приметите и сами. Ги купив од рамстор од маркетот каде што има козметика по 190ден двете.
     
  13. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    Emce a kremata za hidratacija za mrsna koza ti e ili...? Ti kolekcijata za kakva koza ja koristis?
     
  14. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    јас има за комбинирана кожа, ама производите ги има за секој вид на кожа и за сува и за мрсна и за комбинирана, ти пишува на упатството.
     
  15. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    емче кремче кај си ти се изгуби???
    и што направи со колекцијава има ли резултати... добри- лоши?? ;)
     
  16. medicinarce18

    medicinarce18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    zdravo.... jas sum nova ovde i moze malce kasno ti kazuvam ali jas gi koristam proizvodite na Clean & Clear i sum navistina zadovolna osobeno od pilingot za lice - Daily Scrub =] ednas dnevno i liceto ti e kako bebesko gaze :lol: pozz
     
  17. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Се изгубив имаш право, но обврските си го прават своето :)
    Инаку, сеуште го користам лосионот и задоволна сум, затоа што длабински ја чисти кожата, така што не останува нечистотија во порите, а кремата не ја користам веќе, затоа што ми ја суши кожата. Изгледа повеќе е за мрсна кожа иако пишува за комбинирана.
     
  18. duplo.a

    duplo.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    7
    Имам користено дневен пилинг за лице од Clean & Clear :)
    Одлично чисти, ама бајаги ја суши кожата :/
     
  19. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Јас користам два производа од Clean and Clear и тоа два пати дневно и презадоволна сум. Користам Clean and clear dual action moisturiser и Clean and clear deep cleansing lotion for sensitive skin. Наутро пред да ја нанесам шминката го чистам лицето со лосионот а после ја нанесувам кремата. Навечер истото го повторувам откако ке ја отстранам шминката. Иако лицето може ми изгледа чисто откако ке ја избришам пудрата со марамички за отстранување на шминка и ке го измијам со вода сепак ке го поминам со парче памук и малку од лосионот и секогаш памукот е толку прљав ко да имам 5 кила пудра на себе. Откако ке го направам то ставам од кремата и толку.
     
  20. 135-5

    135-5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    5
    Јас користам пилинг од Clean & Clear и многу сум задоволна.лицето го мијам 2 пати дневно и потоа ставам тоник или лосион залице без разлика од која марка е тоникот и е убава комбинација лицето го цисти многу убаво и ги отсранува и оние мрснотии што се од мрсната храна.Не би го менувала за никој др производ.