1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девица со прашања околу првиот секс

Дискусија во 'Секс' започната од MarilynMonroe, 26 октомври 2010.

  1. princeees

    princeees Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Fallaa mng Keee see obidam da razgovaram so nego i da mu objasnam..:) seee nadevam deka ke mee svatit
     
    На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
  2. elenanvm

    elenanvm Активен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Помогнете ми ве молам :)

    Вака имам 16 години и сакам деновиве да го имам првиот секс со дечкоми одиме веќем 7 месеци е сега не сум запознаена многу со тие работи па решив да барам помош од вас.Дали може при кинењето да крварам многу и да стасам до болница ? Дечкоми е 3 години поголем и стварно се сакаме и сакам он да ми биде прв шо ќе ме скине дали мислите дека од кинењето може да имам некои последици ? и имам слушано дека послем 2-3 секса дупката се зголемува и потоа ич не боли фала на сите шо ќе ми помогните :*
     
  3. marlonbrando69

    marlonbrando69 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    5.447
    Пол:
    Машки
    Помогнете ми ве молам :)

    да се просирува дупката, пази после една година децкото да не пропадне во неа :D а за крварењето, зависи од организам, т.е. кај секоја е различно, ама до болница не се стига уживај, земи си повеќе паломи и готово, па со срека, и раскажи ни после како си поминала, се до детал! оти ке те избришат од форумот :D позз
     
  4. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    elenanvm- Убаво ти кажал дечково со коментарот над мене за крварењето. :)
    До болница не се стига во никој случај, не се секирај. :D
    После кинењето да имаш последици? На какви последици мислиш? :D Освен тоа што нема повеќе да бидеш невина и ќе почнеш со односи, друго нема.
     
  5. Ilinaaa

    Ilinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    169
    Добро си прашува девојцето ,другарка ми стигна до болница од обилно крварење после првиот однос и мораше да прима инекци за да и престане крварењето исто и нејзината братучетка.
     
  6. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Епа тогаш се извинувам. Јас искрено прв пат слушам за тоа. Но најверојатно премногу ретко се случува, па затоа. :)
     
  7. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Е од вакви коментари после девојчињата се ПРЕплашени од првиот сексуален однос. Не го плашете девојчето за џабе. Дури и да е така немора тоа баш така да се сервира на ваква тема. Иако јас баш и не верувам дека БАШ од тоа стигнале во болница, имало нешто друго позади тоа. Ама сепак не би да коментирам за тоа.

    Туку, девојче ти прво размисли дали тоа навистина го сакаш. Ако си сигурна тогаш немаш од што да се плашиш. :) Само биди опуштена. Крв има ама немора да значи и дека ќе имаш река од крв. Кај секого е различно. Точно е дека после неколку пати ќе се навикнеш и нема да чувствуваш болка, впрочем и првиот пат АКО си опуштена нема да почувствуваш којзнае што. Така што само без страв и се ќе биде ок, ќе видиш. ;)
     
    На mili4ka123 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. pinkberry

    pinkberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2013
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    564
    кога се скинеш може ли да крвариш 5 дена или ми е дошло месечно? инаку немав односи туку само триење ептен малку со прсти и не беше мн далеку :P
     
  9. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    А ти како крвариш,многу или малку?
     
  10. pinkberry

    pinkberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2013
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    564
    во почетокот не мн и после негде средно..
     
  11. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    скината си или не?
    Зошто од една страна прашуваш дали е можно тоа доколку си скината,а од друга кажуваш дека си немала односи? :^)
     
  12. pinkberry

    pinkberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2013
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    564
    не сум скината
     
  13. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Тогаш ти е менструација ;)
    Ставај влошка одма :lol: :lol:
     
  14. pinkberry

    pinkberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2013
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    564
    благодарам на одговорот :D :*
     
  15. Ilinaaa

    Ilinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    169
    Девојчината не се исплашени од вакви коментари туку од тоа што премногу млади влегуваат во сексуални односи психички неспремни повеќе од радозналост или затоа што сите другарки тоа го прават ... За првиот сексуален однос девојката треба да биде потполно психички подготвена и зрела за да може да ги прифати сите позитивности и пред се негативности што ги носи сексуалниот однос ,А ТОА НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ МАЛОЛЕТНА ДЕВОЈКА.Тоа што го напишав за обилното крварење е точно и може да се деси ,и не е баш за потценување зашто тоа ако му се случи на необавестено малолетно девојче кое го направила тоа со исто малолетник ,ке мисли дека тоа е нормално да крвари така или па нема да може да им каже на родителите што направила па може животот да си го доведе во опасност ... како што имаше случај во средно со една девојка која останала ванматерично трудна , за конец и го спасија животот...Затоа ако некоја девојка стапува во сексуални односи треба да биде пред се сигурна и психолошки зрела за да се сочи со сите пред се сериозни негативи работи кои ги носи тој сексуален однос ,само тогаш нема да се плаши воопшто од првиот сексуален однос .
     
  16. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Да кажам само за болдираното. :)
    Малолетна/полнолетна, нема ама баш никаква врска. Демек ако го направи тоа на 17 години и ако го направи на 18, има голема разлика? Па и мислам дека не баш.
    Како и да е, муабетот ми беше дека немора да значи. Може некоја сака и е спремна да го направи тоа на 17/18 а претходно да е запознаена со сите тие лоши и добри работи.А за жал има и некои 20+ годишни кои поставуваат многу глупави прашања во врска со тоа,што значи дека има и ПОЛНОЛЕТНИ НЕинформирани, па тоа што се полнолетни не ги оправдува во никој случај.
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Ilinaaa

    Ilinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    169
    Kако прво да бидеш информиран и да бидеш психички подготвен ,се сосема две различни работи .Како второ нема глупаво прашање кога се поставува заради да се научи нешто што некој не знае ,па макар тоа прашање да го поставува и некој од 80 год.,никогаш не е касно за било што да се научи во животов .Како трето ако за тебе е “ГЛУПАВО “ некоја девојка од 20+ да се информира за првиот сексуален однос,тогаш јас незнам навистина како да го дефинирам кога некоја од 13,14, 15 ,16...прашува за првиот сексуален однос зашто сака да го има на тие години,и тоа според тебе таквите девојки ги оправдува пошто еве девојки од 20 +не ги оправдуваш
     
  18. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Под глупави прашања мислев: Да речеме таа е сексуално активна веќе некое време, има цело време односи со кондом, не им се скинал кондомот, и прашува дали е бремена. А девојката е полнолетна и има 20+ години. Таа кога веќе стапила во односи тогаш претпоставувам треба да знае како се останува бремена. Сигурно нема жена од 80 да прашува како се забременува. |( Тоа мислев под „глупави прашања“. А секако дека е во ред да си праша но пред да го направи тоа, или некоја глупост. Затоа велам дека треба да се информира со време! Нека има таа 20 години, и нека незнае, океј, ние сме тука, ќе и кажеме се што ја интересира и ќе и помогнеме. Ама такви работи се учат во основно и треба да се знаат!
    И каде пишав дека ги оправдувам тие што имаат односи на 13/14/15??? Никаде не го пишав јас тоа, не ни го мислам. Муабетот ми беше само дека таа може да е помала, и да биде инофмирана, а може и да е повозрасна, полнолетна како што велиш ти, и да незнае деца како се прават. А и често се случува помладите да се поинформирани за тоа. :)

    И погрешно си сфатила, ги оправдувам само оние кои стапуваат во односи САМО кога се спремни, и психички и физички, и кога се информирани за се во врска со тоа(и добри и лоши работи) ;)
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  19. princeees

    princeees Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Женски нова сум на форумот ... знам оти сте поискусни од мене и сакам нешто да питам.. значи имам 16 год и имам дечко .2 месеци сме заедно до сега не сме имале секс само се триеме ... :$ ... и пред некој ден проба да пентира во мене сосем малку но не осетив голема болка ама ми беше чудно и веднаш му реков да престанавме .. кога си отидов дома , имаше крв ... но пред тоа јас имав менсторација се консултираф со една девојка ми вика немат ништо чим не течиш повејке немаш ништо но сепак сакав и вас да ве прашам девојки вие сте по искусни и повејке знаете очекувам ваш одговор :)
     
  20. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Ако пенетрирал малку подлабоко,тогаш скината си. Хименот се наоѓа некаде после 2см од отворот на вагината (ако не грешам), па сега ти види. :)