Декорација на масата и храната

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Pla4ka, 23 јануари 2010.

 1. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  95
  Како сакате да биде сервирана вашата вечера ?
  Јас обожавам убаво средена маса со убави тањири ,чаршавче салфетки значи ситни детали ми се битни а најмногу ме воодушевува кога храната е убаво декорирана ,па затоа доколку имате некои слики или идеи како да се направи декорација слободно пишете зошто впрочем храната прво се јаде со очите нели.?
   
  На bepink му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  95
  Да беше машки форум немаше да ме изненади ама ова никој од женскиов род да нема инспирација да направи нешто катастрофа се разочарав.
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  7.327
  Допаѓања:
  35.470
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  Ова би било интересно да се види :lol: :lol: :lol:
   
  На realGirl, bepink, love23 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  7.327
  Допаѓања:
  35.470
  Пол:
  Женски
  Шегата настрана... еве еден пример за декорација на масата, каков што ми се допаѓа...

  [​IMG]
   
  На spike, maca78, bepink и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  95
  Браво јас неможам да прикачам слики ми се допаѓа ова вторава е пформална а првата е баш слатка ке пробам и јас да ставам нешто може и дома да сликате сто сте направиле баш би било супер .
  Таман се откажав од темата ме врати во живот :up: :clap:
   
  На bepink му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  7.327
  Допаѓања:
  35.470
  Пол:
  Женски
  Еве нешто за Велигден, ако немате идеи ;)

  [​IMG]
   
  На Ctete, do-re-mi, Karra и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  7.327
  Допаѓања:
  35.470
  Пол:
  Женски
  Нешто поформално, ама ептен ми се свиѓа :D

  [​IMG]
   
  На bepink му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  7.327
  Допаѓања:
  35.470
  Пол:
  Женски
  Еве и декорација на храна....

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На bepink и d.Darla им се допаѓа ова.
 9. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  788
  Декорирање на храната

  :lol: Од секогаш уживам освен што ке биди зготвено да биде и убаво и интересно декорирано :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 84207410.jpg
   84207410.jpg
   Големина на фајлот:
   26,7 KB
   Прегледи:
   19.633
  • neu1yo10.jpg
   neu1yo10.jpg
   Големина на фајлот:
   21,7 KB
   Прегледи:
   19.631
  • neu2oj10.jpg
   neu2oj10.jpg
   Големина на фајлот:
   24,5 KB
   Прегледи:
   19.629
  • Picture044.jpg
   Picture044.jpg
   Големина на фајлот:
   159,1 KB
   Прегледи:
   19.629
  • Food_Carving1.jpg
   Food_Carving1.jpg
   Големина на фајлот:
   42,1 KB
   Прегледи:
   19.628
  На maca78, bepink, kaja334050 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  317
  Декорирање на храната

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Мноогу ми е вкусна храната кога е убава на око!
   
  На skenco, nenuska, bepink и 3 други им се допаѓа ова.
 11. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  4.850
  Пол:
  Женски
 12. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  153
  Декорирање на храната

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :lol:
  [​IMG]
   
 13. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  153
  Декорирање на храната

  салати
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  153
  Декорирање на храната

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  97
  Декорирање на храната

  овошни декорации
   

  Прикачени фајлови:

  • 1227011442_fruit_salat.jpg
   1227011442_fruit_salat.jpg
   Големина на фајлот:
   138,5 KB
   Прегледи:
   3.919
  • salata2.jpg
   salata2.jpg
   Големина на фајлот:
   39,6 KB
   Прегледи:
   3.920
  • salata8.jpg
   salata8.jpg
   Големина на фајлот:
   24,7 KB
   Прегледи:
   3.919
  • salata15.jpg
   salata15.jpg
   Големина на фајлот:
   24,4 KB
   Прегледи:
   3.919
 16. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.120
  Допаѓања:
  12.606
  Декорирање на храната

  [​IMG] [​IMG][​IMG]

  Инаку, има ваква тема, само во категоријата рецепти ;)
   
  На caki.83 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  1.722
  Допаѓања:
  748
  Темава е супер, не знам како не сум ја заприметила :^) , најмногу сакам да имам убаво декорирана маса и декорирана храна особено за домашниот празник, и за другите празници. Ќе ставам утре слики од некои мои идеи
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.399
  Допаѓања:
  14.576
  Јас па немам многу многу живци за сервирање, ама па некогаш (ретко) кога ќе ми е ќеф, со се‘ што ќе најдам ќе ја издекорирам масата, на мајка ми после косата и‘ се крева кога треба да собираме :D
   
 19. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  986
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На andimarta му/ѝ се допаѓа ова.
 20. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  986
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Најмногу ве молам ако знаете да ми кажете како се прават овие? На филмот брац има слични но со розово и бело. или барем како се викаат
  [​IMG]
  и овие
  [​IMG]
   
  На maca78 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница