1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детска козметика

Дискусија во 'Бебе' започната од Elena941, 12 февруари 2010.

  1. Legadema

    Legadema Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    490
    Пол:
    Женски
    и јас користам Еуцерин и лосион за тело и маслена купка за бањање од сам почеток и многу сум задоволна не сме имале проблем со кожата
     
    На Miss.Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sunshine2015

    sunshine2015 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2015
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    4.488
    Пол:
    Женски
    Земавме и ние Еуцеирин, го мачкав ама на целото тело му се појавија црвенки па по препорака на доктор земавме сега Логона и почнуваме од денеска. Ќе ве известам за резултати иако мислам дека ќе му се среди бидејќи докторката кажа дека они најдобро искуство имале со Логоната дури и кај деца што биле многу нафрлани. Па сега со Господ напред.
     
  3. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.767
    Пол:
    Женски
    Јас од Веледата сум презадоволна, колекцијата со невен, детево ми се избистри за три дена, а во болница со Логона ги бањаа, и од тоа сум задоволна, следно тоа ќе земам. И не знам дали некија од вас користи место павловилева Пенатен, али препреубава ми е, едно точкиче нема на газето. Моја препорака Веледа, Пенатен и избегавање влажни, повеќе на миење или со памук и топла вода,а кога мора користам Бејбикер.
     
    На rose60, DigY и Kaetana им се допаѓа ова.
  4. mimidjon

    mimidjon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2010
    Пораки:
    1.319
    Допаѓања:
    2.320
    Јaс бaш у зегин трaжих мустелa купкa некoјa зa бaњaње зoштo мнoгу ми.јa фалеа нo.не нaјдoв сaмo сaпунче е сегa aкo не нoсaт веке дa гo купaм сaпунчетo.А тaмaн се oдлучив зa мустелa :?:
     
  5. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Jas uspeav da zemam pred nekolku meseci gel i sapunce. Veruvaj sapunceto e vrv, gelot ne mi e tolku dobar ali sapunot e top.
     
  6. mimidjon

    mimidjon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2010
    Пораки:
    1.319
    Допаѓања:
    2.320
    Утре ке oтидaм дa гo земaм,еднo беше oстaнaтo ,шoм ги немa дa си нaбaвaм ;)
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Dajte majki predlog za krema ubava za lice, liceto periodov mu e epten crveno. Dali od sonceto e neznam, a bas ubavo mazno belo mu bese. Sega e zanikade :/ osobeno obrazite zar crveni i so tockicki sitni... Ne de gleda mn na slikava, no eve.. IMAG1078.jpg
     
    На Natasha2012 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sunshine2015

    sunshine2015 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2015
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    4.488
    Пол:
    Женски
    Јас не ставам уште ништо на лицето и не знам што би било добро, но видов во тоа флаерот за Логона имаше крем за лице па веројатно е добар.
    Инаку му се среди телцето, уште некоја тук там има бубуличка на ноџето ама и таа ќе се повлече, така што јас сум задоволна од Логона сега за сега.
     
    На bella24 и slobodka им се допаѓа ова.
  9. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Jas 1god nisto ne go mackam na lice i super mu bese. No sega pocmavme na sonce da se izlozuvame, sam odi baska on i go gree i mislam od sonceto mu e. Kaj ima Logona?
     
    На Natasha2012 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sunshine2015

    sunshine2015 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2015
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    4.488
    Пол:
    Женски
    Во аптеки и во Сити мол имаат штанд.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  11. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Логона ги има и во Зегин,но не во секој. Јас од зегин ги купувам. Околу 650 ден се. Ние од раѓање ги користиме купката, маслото и лосион за тело. Само да знаете не се нешто многу парфимирани, баш затоа мене ми се допаѓа. Моето дете е со атопичен дерматит и совршено му одговара.
     
    На Kaetana, sunshine2015 и mariz им се допаѓа ова.
  12. Nanika4

    Nanika4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Devojki koja krema e najdobra so cink oksid da ja zemam i koja krema za lice so zastiten faktor.Ne mozam da gi najdam preporakite na bio devojka za ovie dve kremi.Ve molam za pomos brzo mi treba.
     
  13. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Јас би ја препорачала weleda calendula за пеленската регија. Нас многу ни помогна кога малата имаше пеленски осип, па затоа ја користиме цело време.

    За крема со фактор пишав некаде и слика ставив, ја препорачувам од екокозметикс, факторот е 45, малку поскапа е, ама е органска.
     
  14. only44you

    only44you Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    2.475
    Допаѓања:
    4.783
    Пол:
    Женски
    Мамички, ќе ве замолам ако можете да ми препорачате убава витаминска маст и цуцла лажалка ?
     
  15. Selfi

    Selfi Активен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво сакам да ве прашам јас имам синче од 6месеци и уште од 2месец му се појави аутопичен дерматит најпрво му излезе на лицето а потоа на рачињата, на ноџињата и сеа на лицето по шијата го носевме на доктор многу пати и ни даваа креми адвантан,пантексол,афлодерм,еуцерин црвена линија,еуцерин масло за капење, но ништо од тоа не ни помогна, пред два дена бевме за Скопје и докторката ни даде сируп
    Летизен и капки про лајв бебе за имунитет.,и го бањам со мустела стелатопија а исто така ми даде една крема која никаде ја нема само во Бугарија и Србија кремата се вика хидрокортизон за лице но еве како што кажав ништо не ни помага од наведениве работи ваш совет
     
    Последна измена: 23 мај 2016
  16. @Ledi@

    @Ledi@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    153
    Пол:
    Женски
    Moeto ima 2,5 meseci i od raganje koristevme Logona i vo bolnica so toa bese.No pred tri nedeli atopijata se razvi mnogu i zemav eucerin atopik kontrol kupka i losion za telo a ima i kremce za lice.Nie vidlivi efekti imavme za brzo no i mnogu vnimavam na se sto lezi i se dopira e isprano so nejziniot prasok duel sensitiv.Cesto peram se nejzino,bidejki mi e na doenje plus ad isfrliv mlecni produkti,jajce,jatkasti plodovi.Po sovet od pedijatri ova i pocnav da i davam Proven probiotik povolno deluva kaj atopicari.Ako sakas pisi mi poraka ke ti objadnam sto znam vece imame familijarna istorija i vnukmi bese vaka so mnogu red i pazenje mu se povlece i vece nese pojavi.A za nas ke videme
     
    На Selfi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Selfi

    Selfi Активен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
  18. Selfi

    Selfi Активен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Eve sea so ja pusti slikata ovoa mu se prvat pojavi na 2 meseci uste go ima a sea e 6 mesec ima i nekolku po Teloto no tie ne se mnogu strasni a nekoj i pocnaa da isceznuvaa no ova na liceto nikako da pomine uste kaj se ne bevme i nebiva i nebiva isto i na ishranata vnimavam i alistencata sekogas koga ke gi isperam gi peglam i samo na nego vo masina mu peram posebno ama ete tolku Malo a sto ne snajde neznam
     
  19. only44you

    only44you Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    2.475
    Допаѓања:
    4.783
    Пол:
    Женски
    Ирена , а од колку милилитри се купката и маслото на Логона ?
     
  20. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    По 200 мл се. А кремот за лице е 100 мл ама јас не сум го користела.
     
    На only44you му/ѝ се допаѓа ова.