1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детска козметика

Дискусија во 'Бебе' започната од Elena941, 12 февруари 2010.

  1. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.273
    Допаѓања:
    6.914
    Пол:
    Женски
    Здраво драга, оваа козметика не сум ја користела и искрено не ја познавам така да не би си дозволила да коментирам. Поздрав
     
  2. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.110
    Допаѓања:
    2.701
    Пол:
    Женски
    Незнам зошто ми се обраќаш мене демек била органска.
    Па јас и тоа го викам, дека е природна!!!!
    Јас ја користам токму таа, имам пишувано понапред, јас и ја препорачував на членката таа линија.
     
  3. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Немав лоша намера. Извини. Само ти ја спомна, па јас да дообјаснам, а на тоа го надоврзав мислењето за проблематична кожа да не пишувам два поста.
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    @irena.1 @slobodka се заинтересирав за Логона, затоа што со ќерка ми имам проблем со газето и напред, многу често ми се вцрвува,,месец и пол не можеме да се оправиме, сите можни крени ги пробав и единствено со кортизон кремата и исчезнува, за да после некој ден пак и се појави, а знаеме сите колку е штетен кортизонот и не сакам ич да и ставам, сега за сега е добро, смирено е веќе недела дена, ама за секој случај сакам да земам на Логона крем, ќе го порачам од Мк оти овде во Гр.ја нема истата колекција.
    Ви благодарам на советите и на одвоеното време што се потрудивте да ми пишете :*
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Абе како што реков со кремиве се е индивидуално. Тоа што му одговара на твоето бебе на моево може не, па и најдобрата крема да е. Мораш да пробаш па да знаеш.
     
    На kallias му/ѝ се допаѓа ова.
  6. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.110
    Допаѓања:
    2.701
    Пол:
    Женски
    E bas taka.
    Nema problem, sakav da kazam deka i jas i ja preporacav na @kallias
    Ako ne taa togas nekoja druga na prirodna baza. Welda gamard i sl.
     
    На irena.1 и kallias им се допаѓа ова.
  7. @Ledi@

    @Ledi@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    Jas go koristam logona kremot i ja mackam pelenskata regija od samoto raganje po sovet od pedijatarot a i vo rodiliste so toa gi mackaa.Jas sum zadovolna soogled na toa sto cerkami e atopicarce i so mnogu osetliva koza...
     
    На kallias му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Moze li da mi kazete koja cena se tie na Logonna I od kade gi kupuvate.
    Jas se mislam da zemam na bekutan, no ne gledam deka mn go koristat.
     
    На thebabylover му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LadyIvvy

    LadyIvvy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    772
    Mamicki dali nekoja od vas koristi "Kosili" za bebeto i dali ste zadovolni? Jas mu kupiv sve od kosili ( shamponce,kupka,vlazni maramcinja,pudra,krem...)
     
  10. Girl-Rabbit

    Girl-Rabbit Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2015
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    918
    Пол:
    Женски
    Јас ја користам купката за синми и сум задоволна.Другите производи ги немам пробано ,а сакам.Влажните мислам дека се многу танки.Мислам дека имаат и течен.прашак и омекмувач и тие сакам да ги пробам.Претходно имав од корин дефарм купка и не ми е баш убава
    Секое дете е различно и дури не пробаш нема да знаеш.Мене од Бекутан ми се нафрла ,а имав цела колекција,но од влажните нема проблем
     
  11. thebabylover

    thebabylover Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    860
    Пол:
    Женски
    Сара малку прогуглав за логона, (органска козметика) шампон бебешки од невен 595 ден....(за мој џеб скапо)
     
  12. LadyIvvy

    LadyIvvy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    772
    Nemam do sega sretnato prasak i omeknuvac dokolku bi sretnala i toa bi kupila, preubavo mi mirisaat posebno shamponceto mnogu poubavo od bekutan :)
     
    На Girl-Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Јас ја бањам со купката и шампончето од Хип преку ден-два, ја прочитав Биодевојка дека е добро, ја мачкам чат-пат само со јекодерм, на лицето никогаш ништо не сум и ставила. Не планирам воопшто да и ставам млека, лосиони, ни на лице ни на тело. Ни јас не ставам такво нешто, па не гледам причина на неа да и ставам. Ова е една од ретките работи за кои се согласувам со мајка ми, ни она ништо не ми ставала никогаш, па кожата ми е супер, и на лице и на тело. И малечката е добра. :)
     
    На PUPICA и joy1 им се допаѓа ова.
  14. Верче4

    Верче4 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2015
    Пораки:
    1.204
    Допаѓања:
    5.361
    Пол:
    Женски
    @Biodevojka ако не ти е проблем да ми кажеш што мислиш за составот на производите првото е еуцерин [​IMG]
    а второто е бекутан шампон и пенливо 2во1
    [​IMG]
    фала :)
     
  15. simona_darijan

    simona_darijan Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2016
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Majki nie sme mesec i nekoj den vie so sto si gi banjate vasite malecki i dali im stavate samponce direktno na glavceto ili vo vodata deka mi spomnaa deka sega se premnogu nezni i mozelo da im preci na ocinjata??
     
    На FarmaGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ^angel^

    ^angel^ Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    679
    Допаѓања:
    1.262
    Пол:
    Женски
    Јас сум збунета се изначитав коментари и сега се двоумам меѓу Corine defarme, еucerin ili weleda :?: ili taa logona...
     
  17. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Јас ја користа веледа и сипер сум задоволна малото е 3недели нема никаква реакција го капам со шампон и купка 2во1, и го мачкам на газето со кремот против потпарување . Некогаш ставам павловичева но ретко на неколку дена еднаш . Патронажната и педијатарот ме советуваа павловичева само на интимната зона не често и така правам
     
    На ^angel^ му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.250
    Допаѓања:
    45.570
    Пол:
    Женски
    Почнав со Бекутан шампонче и пенливо средство од камилица и ок се покажаа кај малата. Кога ја прочитав Биодевојка со позитивен коментар за Хип колекцијата земав гел за миење на коса и тело 2во1 и од тоа сум премногу задоволна и продолжив да го користам. За газето користам павловиќева и толку користам од козметика за малата.
     
    На rose60, Верче4 и ^angel^ им се допаѓа ова.
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.656
    Пол:
    Женски
    Сo првoтo кoристев Кoрин де Фaрм, a сегa плaнирaм дa јa кoристaм кoлекцијaтa нa БејбиЛaв oд ДМ, пoштo зa гoлемиoт јa кoристaм тaa. Зa мaчкaње нa пoчетoк ќе земaм јекoдерм, витaминскaтa нa Бекутaн сo невен зa гaзетo и крем сo цинк oксид дa ми се нaјде.
     
    На Верче4 и ^angel^ им се допаѓа ова.
  20. wings

    wings Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    1.201
    Допаѓања:
    2.887
    Јас ќе си кажам мое мислење на оваа тема.
    После долго читање и истражување цела бременост, решив скоро ништо да не користам од детска козметика. Имам купено веледа за пеленски осип и ладно цедено кокосово масло. Толку. И овие 2 пати неделно ќе ги ставам, а после 2-3 месеци можеби ќе воведам веледа шампонче и купка.
    Кожата на бебињата одржува имунитет и не треба да се третира со хемии. Јас ќе пробам вака па ќе видиме :)
     
    На rose60 и ^angel^ им се допаѓа ова.