1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детска козметика

Дискусија во 'Бебе' започната од Elena941, 12 февруари 2010.

  1. *kate*

    *kate* Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2016
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Ima vo pogolemite zegin apteki :)
     
    На MissDior му/ѝ се допаѓа ова.
  2. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Se proizveduva i te kako samo imase problem so uvoz. Povtorno gi ima vo prodazba od pred nekoja nedela :)
     
    На slobodka и MissDior им се допаѓа ова.
  3. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.184
    Допаѓања:
    10.085
    Еве да пишам наше искуство од раѓање користев за малата мустела стелатопија, пред неколу месеци ја сменив со логона со невен бидејќи мустела никаде не можев да најдам. Има сува кожа, како почна да заладува времето почнаа да и се прават лишајчиња на лицето. Ќе побарам пак по аптеките да и купам мустела.
     
  4. Slow18184

    Slow18184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2015
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    916
    Пол:
    Женски
    Ja ima vo Zegin, ja zemav minatata nedela
     
    На MissDior му/ѝ се допаѓа ова.
  5. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Koja cena e, kolku ml i za sto ja koristite? (Problem nekoj so kozata ili onaka)
     
  6. Slow18184

    Slow18184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2015
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    916
    Пол:
    Женски
    Имаме атопичен дерматит па ја користиме по препорака на педијатар инаку мислам дека беше 1200 ден 200 ml stelatopia
     
    На *Ѕвездичка* и wannaBeMomma им се допаѓа ова.
  7. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Каква крема за лице користите за децата во овој период??
     
    На FarmaGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. *Ѕвездичка*

    *Ѕвездичка* Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2016
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    302
    Пол:
    Женски
    Поради атопичен дерматит пробавме се и сешто, од Стелатопиа бев задоволна, ама од Еуцерин атопиконтрол уште повеќе. Можеш да пробаш и со тоа. Плус имаше некоја понуда во Зегин, зедов пакет крем со масло за капење со 30% попуст.
     
    На ZRNO му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ZRNO

    ZRNO Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    106
    Jas koristam Eucerinatopik kontrol maslo ,kolku vreme da ja banjam so nego i dali e potrebno i kremata skoro i pomina dermatitot pa neznam dali moze redovno da se koristi masloto ili so nesto dr da prodolzam tvoe mislenje?
     
  10. *Ѕвездичка*

    *Ѕвездичка* Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2016
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    302
    Пол:
    Женски
    Можеш редовно да го користиш, а убаво е да ја користиш и кремата. Кремата е подобра опција од маслото, има добро и поевтино масло и на Алверде. Маслото од Еуцерин го зедов затоа што веше во пакет за попуст, а задоволна сум и со тоа на Алверде. Ама кремот е сон :)
     
    На ZRNO му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Selfi

    Selfi Активен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site ...sakam da ve prasam za iskustvo imam 5godisna kerkicka i kosata mnogu slabo ama mnogu slabo i raste pa ako znaete ili imate nekakvo iskustvo da mi pisete fala odnapred....
     
  12. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.736
    Пол:
    Женски
    Јас користам Панетен, павловичева никогаш не сум ставила на бебе ни по грешка. Сега го користам на Панетен и уљето, не е како на Веледа ама да го дотрошам, после ќе се вратам на Веледата.

    Иначе ми донесоа Миха за бањање, го пробав и досега најмногу ме бендисува, ама кремата за лице не ме бендисува колку таа на Веледа. Од Веледата ставав и лице кристал, а сега има две три црвени точлиња кои не поминуваат за жива глава. Истата крема на Миха ја ставав и на тело така ме бендиса, ама за лице не е.
     
  13. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.196
    Допаѓања:
    235.270
    Зашто не за павличева за газе? Јас од кога е роден со тоа го мачкам.
     
  14. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Na Penaten mislis ili ima i dr linija?
    Taa za gaze e predobra bas imase problem i od 1 mackanje pomina.
    Mustela so Cold Cream mi e najdobra za lice tie crvenkite odma mu gi iscisti a weledata ne. da mi zavrsi mlekoto weleda zemam mustela i za telo. ociglednosi e se individualno :)
     
  15. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    So toa i mi preporacaa vo bolnica. cinkovite kremi se koristat obicno pri iritacii
     
  16. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.736
    Пол:
    Женски
    Мене ми е апсурд да мачкам мрсна крема на воспалено газе, апсурд. Не ни мачкам на секое преслакање, само кога е какан многу малку ставам, таа е причината зошто за 6м имам потрошено само една крема, втората скоронја почнав.

    Инаку Панетен има линија козметика за бебе, плаво е пакувањето, многу е фина и нежна.
     
    На FarmaGirl, girl-miri, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    72.661
    Пол:
    Женски
    Исто и јас :) Сега дека почна во градинка и ми дадоа список што треба да донесам и гледам голема павловичева.. и реков на таа дека ништо не го мачкам, дека ако некогаш се вцрвени го мачкам со мелем и за час нема црвенило :) Кака во нокшир и тогаш не мачкам ништо, само ако се искака во пелена го мијам и тогаш мааалку ке намачкам од мелемот за секој случај :) а сигурно им е незгодно со мрсна крема цело време газето, суво си е суво..
     
  18. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.736
    Пол:
    Женски
    Ма еднаш се излажав на воспалено ставив павловичева и никогаш повеќе. Долго време одев низ град по најжешкото во фустанче и кај што ми се триеле бутовите ми се воспалило и по совет на мајка ми ставив павловичева, толку печење во живот не сум искусила, поише од изгореница печеше.
     
  19. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    72.661
    Пол:
    Женски
    Мојов само што роден тоа ми препорачаа и тоа однесов во болница... ама на галафарм една павловичева, леле бебе 3 дена го носам дома со газе раниии, крв да тече дури... и викам ај оригинал да земам, абе каков оригинал и од таа бетер стана, почнав да мијам на секое газе, минимално мелем на раните и за два дена се беше смирено, од тогаш нииишто не мачкам на газето. Од лекови, антибиотици му се вцрвенува од јаката мокрача и тогаш мелемче само...
     
  20. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.374
    Женски кажете ми убаво шампонче што не пече на очи.Користев хипп,но сакам да сменам малку
     
    На FarmaGirl му/ѝ се допаѓа ова.