1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета 20 дена - 8 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од ludoto19, 1 март 2010.

  1. Ma4u64ence

    Ma4u64ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    8

    Од УН-Диетата не само што ке ти се смачи едно 3 месеци, и тие 3 месеци едни постојани 4 дена што цело време се повторуваат.....Диетата не се однесува само на слабеење, туку и здрав живот, здрави навики што треба да ги применуваш.Значи ти ако имаш некоја навика да секогаш кога си нервозна-јадеш благо а тоа те гои, навиката треба да ја смениш и да не конзумираш благо во таква состојба.Или пак седиш дома, гледаш некое добро филмче и грицкаш нешто блачко, соленко....Наместо тоа, земи си едно јаболко...И така секој ден пробај денот со кафе да го започнеш...нема да ти се јаде.Секојдневно доручкувај, ручај а вечерата одбегнувај ја....И гледај што помалку леб, кифлички, банички...Итн... ;)
     
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски

    И што после диетата? Ќе си ги вратиш килограмите само, ништо повеќе.
    А тоа слабеење во два дена едно кило, е само од што си внесила помалку јадење, а измери се во обем ќе бидиш дека нема промена. Така е секогаш.
    Јади се ама помалку, најуспешниот начин со кој ќе ослабеш а килограмите никогаш нема да ги вратиш пошто ќе го навикниш организмот на малку јадење. Зошто да се ограничувам според некој список што да јадам а што не? Се што сакам ќе си јадам, ама помалку.
    Испробано, од искуство зборувам. Али како си сакате, на крај после толку диети сами ќе сфатете дека ова е најдобриот начин. :)
     
  3. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    искрено не верувам во диетава.мислам дека не е доволно време за да се навикне организмот на ова темпо,а и намирниците не ми се допаѓат,а бре неможеш да ослабнеш ако јадеш се а не вежбаш и спортуваш,значи со лежење и со диета не ми се верува дека ќе има некој ефект. :)
     
  4. Mila92

    Mila92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    да и јас се согласувам со тебе дека здравиот начин на исхрана е најдобар за постигнување на спор но траен резултат.Оваа диета е само брзо решение да изгледам малку подобро за нова година,а иначе сум свесна дека пак ке ги вратам :)
     
  5. Regenbogen

    Regenbogen Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Од диетава моја другарка ослабе 20тина кг. и тоа ја држеше во 2 циклуси и баш и беше пријатна...барем така таа кажуваше а и резултатите си покажаа...Во меѓувреме вежбаше и уште вежба. Сега јаде нормално ама нема враќање на кг. а штом примети нешто веднаш 2-3 дена месо и вишокот го нема...Дефинитивно се слабее од оваа диета само, барем според мене, ти треба добар мотив како што имаше таа.
     
  6. Regenbogen

    Regenbogen Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Заборавив да додадам дека и јас ја држев своевремено и најдолго ми било 10дена и зачудо имаше резултати ама месото ти се згадува.
     
  7. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    И братучед ми ја држеше диетава и ослабе точно 8 кила за 20 дена.И јас почнав да ја држам и стигнав до 8 или 9 ден и морав да ја прекинам зошто тој период слава ни беше па родендени па на братучедка ми веридба.Иначе убава е диетава само тоа телешкото 3 дена е гадно !
     
  8. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    За 20 дена ке симнам 8 кг баш и не верувам.. Ама да симнам едно 3,4 кила ке бидам задоволна :) Може и ке се наканам деновиве на диетава баш ми изгледа лесна.
     
  9. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Слична ваква диета држев пред некоја година, слична затоа што наместо пи три дена со месото и другиве работи , се беше по еден ден. Си ослабев што си ослабев АМА за многу кратко време си ги вратив килцата. Може малце ќе ве погњавам ама морам да ви кажам и предупредам дека од диети за слабеење , НЕМА ФАЈДЕ. Јас си ја расипав крвната слика и еве 5 години не можам да се оправам. Кога сме веќе кај слабеењето , нема ништо поубаво од природно и здраво слабеење со редовни оброци кои ќе содржат само здрава храна ( без пирошки од Џамбо, комбиниран од Седмица и бурек од Вегера).
    Спортување и само спортување , ваквите диети 20 дена , 7 дена само ве залажуваат и ви даваат моментални резултати, а најтешко паѓа разочарувањето кога за кратко време ќе си ги вратите кг што ги симнавте и некој +.
     
  10. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    3, 4 i 5 den
    Pilesko meso so salata, vareno ili peceno na skara bez masnotii.
    6, 7 i 8 den
    Telesko meso so salata.Mesoto vareno podgotveno po vas vkus.
    9, 10 i 11 den
    Riba so salata, podgotvena po vas vkus pecena vo folija ili tuna od konzerva, no ne vo maslo tuku vo voda.
    12, 13 i 14 den
    Zrnes zelencuk, grav, grasok, leka ili boranija moze mesano podgotveni kako corbi ili tavce gravce.
    15 i 16
    Kompiri vo site mozni varijanti, peceni, vareni ili pomfrit.

    Е кој би можел да го издржи ова браво, па како јас ќе јадам три дена грав, или три дена риба или пилешко месо, сакам да ослабам но мислам дека нема да можам да издржам .
     
  11. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki. Ja procitav dietava i iskreno mislam deka ke mozam da ja izdrzam, zasto i onaka ne sum bash po blagoto. No ima li nekoj da mi se pofali od dietava ili neznam da se pozali, nekoj sto ja drzel kakvi rezultati ima??? Pozz i cekam da mi pisete :D

    [mod-kirilica:3rzujjbs][/mod-kirilica:3rzujjbs]
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    има резултати :D :lol: од 6-8 кила се слабее :D добра е диетава, ама многу е досадна, и месо месо месо месо еден куп месо... Ако можеш држи ја :)
     
  13. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Ja pocnuvam od utre ponedelnicki! Gotovo se resiv! bash ke vi pisam za moite rezultatie hehe. pozz ludo :)
     
  14. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Eпа ајде со среќаBи ја држела и јас AMA 9 дена месо ќе умрам плус и ќе банкнотирам :D Cкапо е месото :lol:
     
  15. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    со оваа диета се слабее 4 кг и 4 см во обем, гарантирано
     
    На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Девојки, Вие што сте ослабнале со оваа диета дали бевте и физички активни или не?
    јас ја почнав денеска .. почнувам со првиот оброк :D ама и почнав да вежбам, веќе еден месец не сум вежбала и одма се измориив :^) поздрави...
    се надевам дека ќе ја издржам диетава
     
  17. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    и без вежбање 4 кг
     
  18. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Епа супер, сега уште поголема волја ми даде :D :*
     
  19. veki23

    veki23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    ја држев диетата и за 6 дена ослабнав 2кг, но неможев да продолжам зошто месото е одвратно па почна да ми се лоши после 6тиот ден сега си ги вратив килограмите:( и си ветив дека никогаш повеќе нема да држам диети, па сега се обидувам со здрав начин на исхрана, па ќе видиме што ке постигнам:)
     
  20. soncka2

    soncka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6