1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневниците на вампирот (The Vampire Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Maturantka, 15 септември 2010.

  1. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    За најновата епизода
    По промото очекував Дејмон да прави глупости на новиот на Елена и таа да го мрази,ноо фала богу сфати дека не е вредна за тоа..Баш ми е мило што и плесна се во лице и што и кажа дека да било обратно тој никогаш не би ја избришал,што навистина беше себично од неа.Добро барем проба да ги врати сеќавањата.Но мене пак ми е се монотоно.Единствено ова со Бони и Каи ми е поинтересно,барем се случува нешто.Ензо ми е срцка и сакам повеќе да го има.Се надевам дека Бони ке се врати што побрзо :D п.с Дали Лив и брат и имаат некој план или јас само лошо разбрав?
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Мис Стоун

    Мис Стоун Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    убаво е што стефан конечно сфати дека каролин имаше чуства за него :inlove:.. елена ме нервираше шо пред фаца на дејмон му се лижеше на лиам |-) а да убо е шо се сети барем на некој работи со дејмон.... само бони незнам зошто не си се врати... шо ако ќе се врати заедно со каи... а она џо да не му е сестра на каи оти му рече на аларик дека брат му му ја остај таја лузната..? :D
     
  3. Мис Стоун

    Мис Стоун Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    а за лив и брат и не знам сигурно матат нешто како и секогаш :P
     
    На Gmai му/ѝ се допаѓа ова.
  4. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Ептен ми беше жал за Дејмон, како ја гледаше Елена додека беше со Лиам :(. Баш убаво и плесна во фаца дека никогаш не би постапил како она. Само едно ми е многу глупаво кај Дејмон, секогаш мисли дека на Елена би и било подобро без него.:fubar: Требаше да и раскаже за тоа што го прашуваше, само не знам кај баш за тоа се фати она кога се присети на повеќе работи.
    [​IMG] [​IMG]
    И случувањата со Бони и Каи ми беа интересни. Со оглед на тоа што баш и не го сакам Каи, ептен ми беше мило што Бони успеа да го зафркне. Сега одвај чекам да се врати и да ги видам неа и Дејмон заедно во друштво.:wasntme:
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    Во последниве епизоди му нема рамен на Ензо. Пресмешен ми е, а сакам да има и повеќе сцени со него и Дејмон. Како фраерски и го вика тоа gorgeous на Керолајн секогаш кога ќе ја види. Но не сакам да има ништо помеѓу нив, иако ми се чини дека му се свиѓа. Што убаво му кажа на Стефан за Керолајн. За неа ми беше совршен Клаус, ама дека такво нешто изгледа нема да се случи, па би било убаво да биде со Стефан, од првата епизода го засвиѓа. Сезонава ми се аdorable кога се заедно.:sun:
    Се изнасмеав на ова: :D
    [​IMG] [​IMG]
    #MurderousVampireProblems

    И ова ми беше ептен убава сцена, песната совршена за моментов:

    Можам уште многу да пишувам за епизодава, совршена ми беше, долго време немало таква.
     
    Последна измена: 15 ноември 2014
    На mileystar, Victorian, Marossa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. P.SIloveyou

    P.SIloveyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Јас сум на 5 сезона 8 епизода :D оваа серија ми е омилена од калсон ногу деца ја гледаме и едно идење на школо одма за вампирите збореме.Од лани јас ги гледам вампирите и другарките гледаа ама они престана и сега некоја е на прва,некоја на втора а некоја на 3 сезона.Па јас малце ќе ѓи почекам а за тоа време ќе гледам некоја друга серија.Серијата е најубава со најјубави глумци :inlove: стигнав до епизодата каде амара умре.Денеска ја гледав епизодата.Елена ми е понекогаш лигава и затоа Кетрин сега ми е омилен лик.
     
  6. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    5.361
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно 8 епизода од 6 сезона е најдобрата епизода од последните две сезони.
    Браво за кој и да ја пишувал епизодата :clap:
    Претпоставував дека Џо му е сестра(близначка) на Каи, ама дека Лив и Лук им се помлади сестра и брат ?!:o

    Значи близнаци треба да владеат со Џеминај ковен (дури во оваа епизода сватив дека Џеминај е уствари Gemini/близнаци), уствари само еден од близнаците треба да владее со Џеминај. И на нивниот 22 роденден, близнаците си ги мерат силите, и посилниот ќе владее со ковенот а послабиот ќе умре. Ама бидејќи Каи - Психопатот Лепотан немал моќи, тој и Џо не можеле да бидат бирани. Затоа нивните продолжиле да се котат се додека не се родиле други близнаци - Лук и Лив. Кога Каи сватил што е работата фино лепо ги искасапил другите браќа и сестри (Џо ги скрила Лив и Лук), па татко им го пратил во 1994.

    Не толку битно:
    Другите знаат дека Бони е жива (не знам дали за долго бидејќи Каи ја избоде)
    Дејмон, Рик и Стефан отидоа во Портланд и го најдоа татко им на Каи и Џо
    Татко и проба да ја убие Џо
    Лиам дозна дека Елена е вампир и раскинаа

    Јасно ви е нешто ?! Ако не гледајте ја епизодата ќе ви се разјаснат многу работи ;)
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Ми недостигаше да ги видам овие двајца вака заедно :hug:
     
    На Annabel Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Annabel Lee

    Annabel Lee Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Искрено изненадува оваа сезона. Првите две епизоди ми беа малку пасивни и се надевав да не е и оваа ко 5тата. Претходната ми беше ептен досадна.
    Ама супер, ме привлекоа пак да ги гледам, и уште повеќе да се нервирам со Елена.
    Зашто бре зашто е толку лигава, и кога доаѓа моментот коа треба да влезе некаде на забава и коа ја прави онаа ''еве ме, стигнав покрај се, најубава сум гледајте сите у мене, а особено ти Дејмон'' фаца, увек ја прескокнувам таа сцена. Мислам дека знаете за шо зборам.
     
    На Daydream и Victorian им се допаѓа ова.
  8. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Епизодата ништо посебно не ми беше,но уште на почетокот на флешбекот претпоставив дека Лив и Лук се тие близнаците и девојката нивна сестра Џо.Каи ми е одвратен исто како и Елена,не ги поднесувам -.- Што ли се случи со Бони сега ,Каи ја излажа нешто :( Најголемо жалче ми е Дејмон,пак си пати заради глупавата Елена.Се сложувам со постот погоре,дефинитивно фалеа братски сцени со Стефан и Дејмон :D
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  9. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Сезонава ептен ми се допаѓа како се одвиваат работите. И едвај чекам нова епизода.:D Ептен ми е мило што Аларик се врати во серијава. Сцената кај што Дејмон, Стефан и Аларик беа заедно.:inlove::inlove:
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.166
    Допаѓања:
    23.023
    Пол:
    Женски
    Конечно ги изгледав сите епизоди од 6 сезона, се вратив во колосек добро е :D
    6 сезона ми е вкрај интересна и имат интересна приказна овaa сезонa за разлика од 5тата која беше вкрај досадна.
    Најмногу во оваа сезона ги жалам Бони и Лиам, баш би сакала Бони да се врати, доста и е да се мачи со Каи таму кој патем пак некако ја излажа :( Баш би сакала Лиам и Елена да се заедно, баш ми се слатки,иако јас од никогаш не сум ги сакала Елена и Дејмон, неможам да ги гледам заедно, Со Стефан дури беше заедно беше очи да исплакниш, каков пар беа то чудо едно :inlove:
    Стефан па стефан колку ме живцира, толку е наглуп и као демек не гледа дека Керолајн осеќа нешто спрема него, ццц. Елена си е лигле и така ќе си остани мислам до крајот.
    Каи го знам од дневниците на Кери и иако е толку убав сегде има одвратна улога :puke:
    Сакам само Бони да се врати, па после ќе видиме
    (y) нагоре за 6тата сезона.
     
  11. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.885
    Допаѓања:
    13.428
    Aaaaa јас се чудам од кај го знам Каи!! :D

    Конечно почна нешто да се случува сезонава, епизодава ми беше многу интересна и убава.
    Идната недела мислам дека нема да има нова епизода .
     
  12. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.166
    Допаѓања:
    23.023
    Пол:
    Женски
    ^ Следна епизода на 4ти Декември, одвај ја чекам :D
     
    На Daydream и x.Daisy.x им се допаѓа ова.
  13. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Најинтересна 8ва епизода од цела сезона! Бони нека се врати веќе само таа се жртвува за другите да бидат среќни. Каи не го можам иако ми е интересен лик :D Стефан и Керолајн не сакам да ги гледам како пар, добри си се вака пријатели. Добро е што има пресврти и со другиве ликови. Доста беше од Дејмон, Елена, Стефан и обратно
     
  14. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    Ми се допадна епизодава,посебно Дејмон со мечето :inlove: large (1).gif
    Инаку и јас не ги сакам Керолајн и Стефан заедно,добри се вака.Повеќе би сакала Керолајн да биде со Ензо :o.Океј,Бони колку пати во серијава е повредена,и уште колку пати треба да умре?Па ајде веќе нека ја вратат.А тоа со фамилијата на Каи,се е некако збркано,али ајде ќе видиме како ќе биде ;)
     
  15. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Добро не е ли излезена 9та епизода? Нели требаше да излезе до сега?
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  16. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Не, прават пауза, ама оваа недела ќе искочи- на 5ти Декември и ќе ја дадат и 10 епизода неделата после тоа и пак пауза.
     
  17. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Серијава има 6 сезони а јас сега почнав да ја гледам!
    Како сум ја пропуштила :o
     
  18. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Не се откажувам од серијава, нема шанси. Станува се поинтересна. Иако мене лично единствено што ме нервираше претходно во претходните сезони, а и сега е Елена. Само таа им квареше просек. Инаку настаните што се одвиваа не ми биле никогаш досадни, баш напротив. Почнав и Првобитните да ја гледам. Паралелно ќе ги терам како ќе имам време. До сега најдобрите серии што сум ги гледала.
     
  19. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Awww :inlove: :inlove: :inlove:
    collage.jpg
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.166
    Допаѓања:
    23.023
    Пол:
    Женски
    Ја гледавте 9та? :)