1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. majavel1

    majavel1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    648
    Допаѓања:
    1.549
    Пол:
    Женски
    Па и јас искрено се зачудив зошто и мене ми го фалеа баш затоа кај него се префрлив. Воедно се раководев по фактот што е реномиран доктор дојден од Ремедика и првиот пат стварно ми остави впечаток. Меѓутоа сега некако разочарана излегов и тешко дека пак ке се вратам таму :/
     
  2. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Имам прашање: Дали имате искуство со гинеколози од Клиника Јане Сандански, дали е некој добар според вас за да биде матичен и опто искуство од таму и како сте задоволни?
     
  3. Daisyx123

    Daisyx123 Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2016
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Jas odam kaj dr. Snezana mlada i mn fina zena. Ordinacijata e kaj apce do kam marketot, Privatno celosen pregled 2000den
     
    На irenna му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tanna13

    tanna13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    77
    Ke ve molam mislenje za dr. Slavko Pejovski od Bitola
     
  5. manako

    manako Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Nemam slusnato za nego,ama ako sakas starno dobar ginekolog togas da odis kaj Emilija Jasovic Sivevska.Jas dve godini izgubiv kaj Mirjana Nedelkova.
     
  6. redmama

    redmama Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Јас ја препорачувам Сузана Костовска од ординацијата на Коруновски. Добар доктор и пред се прекрасна жена.Милион прашања да и поставиш,се ќе ти одговори,ќе објасни.Смирена,трпелива се нај нај. Во средина на бременост отидов кај неа, незадоволна од претходната матична,ме прими без проблем.По потреба и телефонски можам да и се обратам.Така да од убаво искуство ја препорачувам.
     
  7. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Може да е матична? и каде се наоѓа?
     
  8. redmama

    redmama Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Да да може да е матична односно работи со сини картони.А сега незнам колку добро ќе ти објаснам каде се наоѓа (не сум многу вешта во тоа).На крајот од улицата кај Фондот на здравство,МВР болницата или така нешто се викаше позади УЈП.Се надевам дека ме разбра:D
     
    На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали некој знае контакт од новата ординација на д-р Бојчева?
     
  10. Inas&

    Inas& Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2016
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Јас одам кај Боро Парталовски ординација Кристела задоволна сум сега за сега,само односот му е секогаш променлив :$
     
  11. ѕвездичка

    ѕвездичка Нов член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    6
    Значи, ако има некој да ми препорача добар гинеколог некаде низ Аеродром...Како сте задоволни и од гинеколозите во Јане Сандански? Јас бев кај Радица Бојчева и сега откако ја сменила ординацијата дознав дека сите што сме биле кај неа моментално немаме матични гинеколози, картоните појма немам кај ни се и така...Не викам дека не бев задоволна од неа, меѓутоа сега сакам да разгледам повеќе опции пред да одлучам кој да ми биде матичен....Tnx
     
  12. Kate.m23

    Kate.m23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2016
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Da mi preporacate nekoj dobar ginekolog so raboti so sini kartoni ? I me interesira ako znaete dali mora da ide roditel dokolku si maloleten?
     
  13. Lemi

    Lemi Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2016
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Broj od nea ili od ordinacija imas ? :call:
     
  14. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
    Јас си имам свој матичен гинеколог,само што прашањево ќе го поставам за внука ми.
    Има 20 години и е сексуално активна,па бараме сега по форуми кај кој гинеколог да оди првпат да направи вагинално ехо,пап и други испитувања.
    Гледавме во ремедика се мисли помеѓу Симонида и Елена Петрова, стрикно сакала кај женско пошо кај машко и било срам :D И бараме внимателен и нежен гинеколог да не ја болело при прегледите хаха,кој знае нека пише мислење,и крај крајева немора да е во ремедика сеедно :) Позз
     
  15. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    22.256
    Пол:
    Женски
    Јас сум кај Славко, и сум презадоволна. Алал да му е посверен на работата, го објаснува секој детал и секако се труди за позитивни резултати. Ти го препорачувам :)
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.829
    Пол:
    Женски
    Секaкo ќе и требa мaтичен гинекoлoг. Мoже дa си oдбере кoј билo, јaс јa препoрaчувaм Рaдицa Бoјчевa, имa oрдинaцијa кaј грчкa aмбaсaдa, сегa пoчнa дa рaбoти сo ФЗO. Нa фб мoже дa гo нaјдете брoјoт. Сaмo пишете гo иметo нa дoктoркaтa, ќе ви излезе oдмa.
    Вo принцип, жените се пoгруби oд мaжите, aмa не секoгaш.
     
    На thalia zapata и Valentina.Vaki им се допаѓа ова.
  17. Maze123

    Maze123 Активен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Дали може некој да ми каже нешто повеќе за д-р Катерина Станкова? Каков и е односот со пациенти и колку чини целосен преглед ?
     
    На macunka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Wahnsinn

    Wahnsinn Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    2.459
    Пол:
    Женски
    Некоја во ЛП да ми пише број од Синадинов во Велес?
    Барав на интернет имаше еден ,ама не постои...
     
  19. vichy

    vichy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    1.165
    Пол:
    Женски
    Momentalno imam zensko maticen ginekolog ama izgleda od uste letovo pa penzija. E sega so ogled deka sakam zena da me sledi sto mislite za D-r Tatjana Ilieva-Hadzievska-Idadila? Inaku mi preporacaa deka strucni se D-r Blazevski od Bukures i D-r Partalkovski ? Ve molam za mislenje koj imal iskustvo so niv. Vi blagodaram.
     
  20. vichy

    vichy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    1.165
    Пол:
    Женски
    jas odam denes da ja izberam za maticna i ne bila na rab. mi vika sestrata. i vikam a utre i ova arogantnovo sustestvo mi vraka epa utre guzva ke ima ke i se sleat pacienti odlozeni od denes i utresnite..demek dr.pat ke e poslobodna za novi pacienti:@. A d-r Bojcevka ne e kaj Lozankovski poveke nekoj da znae kaj i e novata ordinacija?
     
    Последна измена: 2 март 2016