1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. manako

    manako Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Ako moze da spodelite iskustva i mislenja za Dr.Snezana Adamoska Klisaroska od Sistina,mi treba za in vitro.
     
  2. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    Дали знаете д-р. Радица Бојчева работи со сини картони во нејзината ординација и дали се чека многу за преглед како што се чекаше кај Ложанковски каде што беше?
     
  3. thalia zapata

    thalia zapata Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Луѓе препорачајте ми некој Добар ГИНЕКОЛОГ..?

    .
     
  4. Mini90

    Mini90 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    И јас барам добар гинеколог, мене ми го препорачаа др. Коруноски.

    Ај ве молам споделете ако имате некакави искуства од таа ординација.
     
  5. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    Некоја од тука да не иде кај Стамболиев?
    Вртам не се јавува,ни на моб,ни на фиксен.
    Што ли се случува:?:
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.014
    Допаѓања:
    198.828
    Пол:
    Женски
    Дa, рaбoти сo плaви кaртoни, и зa жaл, пaк се чекa. Не секoгaш истo, aмa реткo, реткo дa те прими нa време. Се зaкaжувa нaјмaлку три недели oднaпред.
     
    На Alondra му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Freya123

    Freya123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    234
    Колку чини приватен преглед кај др. Надица Ѓероска од МАМА?
     
  8. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    Јас сум таму. Таму ја водев првата, а сега и втората бременост. Ординација Коруноски, но јас за матичен ја избрав Снеже Миленкова.
    Презадоволна сум. Единствен проблем е што навистина многу тешко можеш да ги добиеш на телефон за да закажеш преглед.
     
    Последна измена: 8 мај 2016
  9. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.238
    Допаѓања:
    7.958
    Пол:
    Женски
    Има ли некој искуство со бременост со д-р Сузана Костовска што раб кај Коруновски?
     
  10. manako

    manako Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Ako moze da spodelite iskustva i mislenja za Dr.Snezana Adamoska Klisaroska od Sistina,mi treba za in vitro.
     
  11. macovska

    macovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2014
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Девојки ќе бидам кратка и јас како вас барав добар гинеколог и можам слободно да се пофалам.Др.Снежана Органџиска Мајсторова! Ординацијата и е се наоѓа кај апче, кај Кам маркетот.
    Јас бев приватно кај неа, нз за матична дали е и слично. Околку цените за 1500, колпоскопија и вагинален преглед и пап ми беше. А ако платев уште 500 и ехо ама немаше потреба скоро имав правено.
    Она што е и најважно за женава, ДУША ЧОВЕК Е. Пред се е многу фина и културна. Седнува и разговоарате, ти одговара на сите прашања, значи кога ќе излезиш од таму нема нешто нејасно.
    Толку добро и полека објаснува што се ти се станува јасно.
    Читав за истата по форуми дека сите имаат позитивно мислење за истата, и кога отидов реално имав 2-3 прашања но така добар муабет направивме се што некогаш ме интересирало си прашав. Се задржам 1 час од кои 40 минути разговаравме.
    Најтопло ја препорачувам! Предобра е. А и пап тестовите чисто да знаете ги носи кај најдобриот патолог во Рм. (за ова знам затоа што тој патолог 5 гинеколози од различни градови ми го посочија како најдобар)
     
    На nena2010 и thalia zapata им се допаѓа ова.
  12. skorpija90

    skorpija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    Zdravo. Moze nekoj da mi kaze dobar ginekolog sto raboti so fondot, bidejki site bozem rabotat so fondot a sepak zemaat pari za pregledi....Znaci dali postoi ginekolog sto zema samo za participacija a ne po 300, 500, 1000 i.t.n
     
  13. skorpija90

    skorpija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    Nemoj kaj Nadica,jas bev kaj nea vikaat i ja zatvorile ordinacijata poradi davanje lazno boleduvanje.
     
  14. skorpija90

    skorpija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    A za eho vaginalno naplaka na maticni pacienti? Bidejki mojava doktorka maticna mi e no mi naplaka po 300 denari vaginalno eho, a ne smee stom sorabotuva so fondot :/
     
  15. skorpija90

    skorpija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    Nemoj vo ordinacija MAMA,jas bev tamu 1 godina,no posledniot pat mi naplati usluga sto ne ja koristev bozem po greska. Se javiv vo fondot i mi kazaa deka na ginekolog sekoja usluga e besplatna. Sega nemozam i jas da si najdam dobar ginekolog
     
  16. skorpija90

    skorpija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    I mene mi e maticna, no ke ja smenam. Bozem raboti so fondot a si naplaka eho, brisevi dinstveno pap ne mi nplatila. No neznam kade da odam koj e dobar ginekolog?
     
  17. skorpija90

    skorpija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    asto e toa medicinski tretman?Jas pravevbrisevi pred nekoj den i mi naplati 650 denari brisevi i med tretman a samobrisevi mi zema :|
     
  18. skorpija90

    skorpija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    Abe zencinja, znaete li deka pregled,eho, brisevi i slicno kaj maticen ginekolog ne se naplatuva. Site nie i pokraj toa sto ni e maticen ginekolog si plakame po 300,500,800 a ne se zamarame sto ginekolozive za toj pregled si zemaat pari i od nas i od fondot deka ni se maticni:^) Do koga ke ni naplatuvaat vaka...Jas vo podenedelnik planiram da odam vo fondot da prilozam fiskalna od maticen doktor sto mi naplatil, pa ke vidime stoke bide(facepalm)
     
    На thalia zapata му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Deemy

    Deemy Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    689
    Допаѓања:
    7.295
    Пол:
    Женски
    Дали можеби има некоја што оди кај Снежана Миленкова од кај Коруноски? Дали брисевите само во поликлиника Пролет ги носат или можеш само да ги земеш и на Клиника да ги однесеш?
     
  20. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    Мене ми е матична. Можеш да кажеш каде сакаш да ги однесеш, јас секогаш барам упат за Институт за јавно здравје и таму ги носам брисевите.
     
    На Deemy му/ѝ се допаѓа ова.