Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

 1. Mravce

  Mravce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  181

  Јас сум кај Тасе и мене докторот ми е супер :D
   
 2. gladiola

  gladiola Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  130
  Здраво зенски јас вцера бев на преглед кај ДР ЛОЗАНКОВСКИ прв пат правев ехо и гинеколошки преглед не беше толку страшно. но моето прашајне е ми даде ампичина дабростон дали мислите дека од нив ке забременам :)
   
 3. Dreamy

  Dreamy Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Iskustvo so Dr. Elizabeta Milanova od Sv. Nedela?

  blagodaram :)
   
 4. kleopatra11

  kleopatra11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  15
  Девојки,бил ли некој во медика плус кај др Влатко мислам дека се викаше?Сакам да одам кај него ама не знам дали е добар.
   
 5. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  887
  Дефинитивно одличен доктор и дијагностичар јас сум кај него.
   
 6. ilence

  ilence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  84
  Коруноски е супер -се што те интересира прашај ке ти објасни ,ако го определиш за матицен,не е скапо,мене за ехо,за микробиолошки тестови(4) за пап ме фати 1000 вклучувајки во нив ги и тие 350 на микробиологија во дрзавна што ми ги земаа ,д-рот е супер и си ја знае работата нормално
   
 7. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  2.038
  кај мвр -кај државна болница, или онаму каде што се вадат пасоши кај мкц, малку офф топик но стварно не ми текнува каде беше :?: мвр...може дами појасниш
  и уште нешто треба сама да ги носиш на државно примероците или он ги прави сите тестови?
   
 8. ana-33

  ana-33 Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  14
  Od dabroston sigurno nema da zabremenis... Toa e progesteronski preparat , ti go dal da ti go izregulira ciklusot
   
 9. caki.83

  caki.83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  34
  ме интересира каде точно се наоѓа Тасе Цветановски, и дали е добар. И мене ме интересира ако знаете добар гинеколог во кисела вода :)
   
 10. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  1.044
  Цветановски се наоѓа одма спроти билна аптека,кај зоил...нема шанси да утнеш,има голема реклама на зградата :D
   
 11. caki.83

  caki.83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  34
  јас заборавив да прашам, колку му е цената на прегледот, и дали работи со плави картончиња ? :)
   
 12. Iceberg

  Iceberg Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  A што ќе ми кажете за Мицкоски,од Штип :?:
   
 13. strelec21

  strelec21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Колку се наплаќа кај матичен гинеколог за пап тест?
   
 14. ana-33

  ana-33 Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  14
  Ednas godisno bi trebalo da e besplatno
   
 15. vesnickaaa

  vesnickaaa Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Работи со плави картони, и за ПАП платив 60ден.
   
 16. ilence

  ilence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  84
  МВР амбулантата се наоѓа кај црвен крст зградата па иде нели социјално па право по улицата до крај ке видиш или позади министерство за образование како сакаш,знаци тука е,извини што каснам со одговорот, а инаку ти ги носиш до микробиологија примероците,да.поздрав
   
 17. slimy

  slimy Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  948
  Допаѓања:
  661
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,

  Дали може некоја од вас да ми препорача некој добар гинеколог во скопје во ремедика или систина.Јас имам полицистични јајници и малку повисоко ниво на хормонот пролактин, хормонално нарушување.Сакам да забременим повеќе од една година но не можам никако.Дали некој има добро искуство со некој гинеколог за ваков случај?

  Поздрав до сите ;)
   
 18. natural22

  natural22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Би сакала некој да ми каже мислење за Д-р Радица Бојчева од ординација Д-р Ложанковски, дали некој има искуство со докторката?!
   
 19. azelea

  azelea Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  707
  Допаѓања:
  1.478
  Имав и јас полицистични јајници пред две години од хормнонално нарушување и бев на преглед во Ремедика кај др Елена Петрова,ми даде јасмин да пијам 6 месеци и после тоа се среди се и еве денес се е во ред,немам некој проблем.И можам да ти кажам да земеш и да пиеш чај од ајдучка трева.Провери оди кај др со резултатите и на ехо нека те виде па ќе ти кажат за што терапија си
   
 20. silvice

  silvice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  23

  никако немој да одиш кај тие шарлатани .моја роднина фатално заврши на 27 години ;( .за 4 години имаше две бремености ,редовно на прегледи ,контроли испитувања дури во последна фаза у систина и кажаа карцином инвазивен.го имаше случајот и на телевизија .само како пари те гледаат и двајцата тотални аналфабети . :x
   

Сподели ја оваа страница